Transporto firma įspėta dėl homoseksualų diskriminavimo (atnaujinta)

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (LGKT) nustatė, kad transporto firma diskriminavo homoseksualus, jai skirtas įspėjimas.

LGKT pasiskundė Lietuvos gėjų lygos, kad viena transporto firma dėl šios organizacijos asmenų lytinės orientacijos atsisakė išnuomoti jiems autobusą.

Situacija kartojasi

Lietuvos gėjų lygos (LGL) vadovo Vladimiro Simonko teigimu, šią istoriją būtų galima vadinti tęstine buvusios 2007-aisiais. Tada Vilniaus ir Kauno miestų savivaldybės uždraudė kabinti LGL reklamą ant troleibusų. Tais metais buvo vykdomas vienas projektas ir reklamos agentūra, su kuria bendradarbiavo LGL turėjo iškabinti reklamą ant miestų troleibusų.

„Dabar tiksliai nepamenu tos reklamos žodžių, bet jos esmė buvo apie gėjų ir lesbiečių diskriminaciją darbe. T. y. kad kiekvienas gėjus gali tapti policininku, kiekviena lesbietė – mokytoja. Buvo sutarta, reklama padaryta ir kai ji buvo priklijuota, buvo atsisakyta ją eksponuoti. Kaune ji buvo nuimta, o Vilniuje net nebuvo užklijuota. Taigi jau buvome susidūrę, kad dėl mūsų orientacijos mūsų organizacijai nebuvo suteiktos reklamos paslaugos“, - portalui diena.lt pasakojo V.Simonko.

Praėjus penkeriems metams, pašnekovo teigimu, vėl susidurta su tuo, kad transporto paslaugas teikianti įmonė atsisakė suteikti paslaugas. „Bendrovė „Valandėlė" atsisakė suteikti mums paslaugą – išnuomoti autobusą, kai sužinojo, kad tai bus skirta mūsų renginiui“, - sakė LGL vadovas.

Jo pasakojimu, iš pradžių į įmonę buvo kreiptasi neutraliai, prašoma paslaugos, ji buvo suteikta. Paskui, kai buvo konkretizuota, kam paslauga suteikiama, ir bendrovė ėmė išsisukinėti.

„Iškart matyti, kad dėl to, jog mūsų organizacija vienija homoseksualius piliečius, paslauga mums buvo nesuteikta. Aišku, galima kalbėti ir apie tai, dėl kokios priežasties taip buvo padaryta. Galbūt tai buvo nepagrįsta baimė, kad autobusas bus panaudotas ne tiems tikslams ir pan. Įvairiai galima spėlioti. Bet su mumis įmonės vadovas net nenorėjo apie tai kalbėti. Tik parašė, kad paslaugos suteikti negali, nes autobusas jau išnuomotas kitiems asmenims“, - sakė V.Simonko.

Kreipdamiesi į tiekėją LGL atstovai nurodė, kad autobusas jiems reikalingas viešai akcijai trims valandoms. V.Simonko teigimu, tikslas buvo paminėti gegužės 17-ąją – Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją. „Mums tai yra labai svarbi diena, švenčiama visame pasaulyje. Lietuvoje ji taip pat švenčiama ne pirmus metus, ir mes, tęsdami tradiciją, norėjome ją švęsti pakankamai matomai, mieste, kartu su visuomene“, - aiškino pašnekovas.

Pasiūlė nuomoti kitur

Nenurodydamas savo narystės Lietuvos gėjų lygoje, asmuo elektroniniu paštu kreipėsi į vieną transporto firmą Vilniuje, prašydamas gegužės 17 dieną trims valandoms išnuomoti autobusą Vilniuje.

Rezervaciją firma patvirtino tą pačią dieną, nurodydama, kad autobuso nuomos kaina bus 700 litų. Ji prašė pasakyti maršrutą bei patikslinti, ar reikės gido. Tame pačiame laiške transporto paslaugų firmos atstovė patikino, kad bus sudaryta sutartis dėl autobuso nuomos gegužės 17 dienai. Vėliau klientas, laiške šįkart pasirašęs kaip Lietuvos gėjų lygos atstovas, pranešė transporto firmai, kokiam tikslui bus reikalingas autobusas.

Praėjus penkioms dienoms, firmos atstovė jį informavo, kad tuo pačiu metu buvo pradėtos derybos su kito renginio organizatoriais Klaipėdoje, tad laukiama jų atsakymo ir tik tada bus galima pasakyti, ar bus įvykdytas Gėjų lygos užsakymas.

Lietuvos gėjų lyga vėliau kelissyk kreipėsi į transporto firmą, prašydama išnuomoti autobusą bet kuriuo kitu laisvu laiku gegužės mėnesį, tačiau atsakymo nesulaukė. Galiausiai firma informavo Lietuvos gėjų lygą, kad delsia atsakyti, nes esą dar derina užsakymą, ir pasiūlė dėl autobuso nuomos kreiptis į kitą įmonę. Lietuvos gėjų lyga dar kartą kreipėsi į firmą, prašydama informuoti apie laisvas dienas gegužės ar birželio mėnesiais, tačiau atsakymo negavo.

Atlikusi tyrimą LGKT nustatė, kad Lietuvos gėjų lygai dėl lytinės orientacijos buvo sudarytos mažiau palankios sąlygos išsinuomoti autobusą, taigi ši organizacija mažiau palankiai traktuota dėl lytinės orientacijos paslaugų teikimo srityje ir taip buvo pažeistas Lygių galimybių įstatymas.

Pranešime primenama, kad parduodant prekes ar paslaugas, draudžiama klientus diskriminuoti įstatymuose nurodytas pagrindais, o mažiau palankios prekės ar paslaugos įsigijimo sąlygos yra diskriminacija.

Šiemet dėl seksualinės orientacijos iš viso gauti du skundai, 2011-aisiais - keturi skundai.NAUJAUSI KOMENTARAI

normalus

normalus portretas
kas ne pederastas - nykstis i virsu !

Giedrius

Giedrius portretas
Nenori ir nenuomoja autobuso,neprivalo to daryt. Aš irgi nenuomočiau.

nusivažiavo

nusivažiavo portretas
nemokamai pedikus reklamuoja .......
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lietuvoje įvedamas vasaros laikas
  Lietuvoje įvedamas vasaros laikas

  Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas, laikrodžiai valanda į priekį bus persukami 3 valandą nakties. ...

  2
 • Sezonui prasidedant – priminimas apie naujas skrydžių kryptis
  Sezonui prasidedant – priminimas apie naujas skrydžių kryptis

  Sekmadienį tradiciškai prasidedant vasaros skrydžių sezonui, Lietuvos oro uostai praneša, kad šalies keliautojai galės tiesiogiai skristi naujais maršrutais – į kurortus prie Adrijos ir Juodosios jūros, į Kazachstaną. ...

  3
 • Savaitgalį – jau pavasariški orai
  Savaitgalį – jau pavasariški orai

  Į Lietuvą savaitgalį atkeliavo pavasariški orai. Sekmadienį kai kur temperatūra kils iki 10 laipsnių šilumos. ...

  1
 • Lietuva jungiasi prie „Žemės valandos“ – bus išjungtas apšvietimas
  Lietuva jungiasi prie „Žemės valandos“ – bus išjungtas apšvietimas

  Šeštadienio vakarą daugelyje Lietuvos savivaldybių bus minima „Žemės valanda“, valandai išjungiant elektros energiją. ...

  2
 • Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis
  Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis

  Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis siūlys tarybai iš jo pavaduotojo pareigų atleisti bendrapartietį socialdemokratą Dovydą Mikelį jo paties prašymu. ...

  6
 • Palangoje – ekstremali situacija
  Palangoje – ekstremali situacija

  Klaipėdos universiteto mokslininkai pasisakė kategoriškai – iki kurortinio sezono pradžios Palangos pajūrio dalį šiauriau jūros tilto būtina pamaitinti smėliu. Priešingu atveju apsauginė kopa nugrius. ...

  10
 • Gyventojai praras valandą miego
  Gyventojai praras valandą miego

  Lietuvoje vėl bus įvestas vasaros laikas. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 3 val., laikrodžio rodykles teks pasukti viena valanda į priekį. Teigiama, kad dėl tokių pokyčių ne tik bus sunkiau keltis, bet gali sumažėti darbin...

  27
 • Gyvenimas lėmė būti laiminga
  Gyvenimas lėmė būti laiminga

  Metų klaipėdiete šiemet tapusi Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studijos "Varsa" vadovė Loreta Laurinavičienė jau skina daugiau nei trijų dešimtmečių darbo su piešiančiais vaikais vaisius. Mokytoja n...

  4
 • Laukia išbandymai vėjais
  Laukia išbandymai vėjais

  Sinoptikai prognozuoja šiltą ir saulėtą savaitgalį, tačiau kitos savaitės viduryje pajūryje siautės ciklonas, atnešiantis vėjuotus orus ir žvarbą. ...

 • Žlugęs Klaipėdos užgrobimas
  Žlugęs Klaipėdos užgrobimas

  Klaipėda tik per laimingą atsitiktinumą netapo bandomuoju dabartinio Donecko analogu. Nepraėjus nė metams po nepriklausomybės paskelbimo, Maskvoje susizgribta, kad Klaipėdą reikėtų prisijungti prie Kaliningrado srities. Suformuota speciali komanda, k...

  32
Daugiau straipsnių