Teismas nurodė grąžinti V. Giržadą į darbą FNTT

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) antradienį paskelbė sprendimą buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojo Vytauto Giržado byloje dėl jo atleidimo iš pareigų.

Rugsėjo pradžioje VAAT baigė nagrinėti administracinę bylą pagal V. Giržado skundą dėl atleidimo iš tarnybos ir neturtinės žalos atlyginimo. Buvusio FNTT direktoriaus pavaduotojo prašymas patenkintas iš dalies. Teismo sprendimu jis grąžinamas į buvusią darbo vietą. Taip pat jam priteisiamas 6367,20 Lt vidutinis atlyginimas už kiekvieną mėnesį, kai jis buvo atleistas iš pareigų. Be šios sumos V. Giržadui priteisti 20 tūkstančių litų neturtinės žalos atlyginimui.

Teismo kolegija nusprendė, kad V. Giržadas nepagrįstai buvo tirtas poligrafu. Taip pat pripažinta, kad poligrafo tyrimo rezultatai naudoti, kaip pagrindinis nepasitikėjimo valstybės pareigūnu motyvas, netinkami tokiam pagrindimui. Teismo kolegijos manymu, V. Giržadui turėtų būti grąžinta teisė dirbti su įslaptinta informacija.

„Su advokatais aptarsime, kaip sprendimas turėtų būti vykdomas. Teisiškai reikėtų įvertinti. Pasakyti, ar sėdama į kėdę ar ne - dar anksti“, - sakė V. Giržadas. Jis sakė, kad grįžtų dirbti į FNTT.

„Be abejo, esu patenkintas sprendimu, bet, jis nėra galutinis. Yra galimybė jį apskųsti. Manau, kad atsakovai tai ir darys“, - pridūrė V. Giržadas.

Premjeras Andrius Kubilius antradienį pareiškė, kad V. Giržadą į pareigas grąžinęs teismas bent iš dalies ištaisė tuometinio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio klaidą.

„Skubotą ir nepagrįstą FNTT vadovų atleidimą iš pareigų visada laikiau ministro R. Palaičio klaida, kurią raginau ištaisyti. Pagaliau teismas bent dalinai šią klaidą ištaisė“, - BNS antradienį sakė A. Kubilius.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir vidaus reikalų ministras Artūras Melianas antradienį atsisakė komentuoti teismo sprendimą sugrąžinti į pareigas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotoją Vytautą Giržadą.

Buvęs vidaus reikalų ministras liberalcentristas Raimundas Palaitis teigia ir dabar esąs įsitikinęs, kad pasielgė teisingai iš pareigų atleisdamas FNTT vadovus.

„Nekomentuojame teismo sprendimų“, - BNS sakė prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.

Ministras A. Melianas antradienį BNS dar negalėjo pasakyti, ar skųs minėtą teismo nutarimą. Ministras tvirtino esąs Kaune, teismo sprendimo nematęs, nežinąs jo motyvų, todėl negali komentuoti. Savo poziciją jis žadėjo paskelbti trečiadienį.

„Esu įsitikinęs, kad elgiausi teisėtai ir teisingai. Prie tokio sprendimo dirbau ne tik aš, dirbo ir Vidaus reikalų ministerijos kolektyvas, ir Valstybės saugumo departamento kolektyvas“, - antradienį BNS sakė R. Palaitis.

Buvęs vidaus reikalų ministras liberalcentristas Raimundas Palaitis Vitalijų Gailių iš FNTT vadovo ir V. Giržadą iš FNTT direktoriaus pavaduotojo pareigų atleido vasario 15 dieną, motyvuodamas VSD medžiaga.

Dėl šio sprendimo konservatorių kritikos sulaukęs R. Palaitis vėliau pats pasitraukė iš pareigų.

Birželio 29 dieną Vilniaus apygardos administracinis teismas kaip nepagrįstą atmetė V. Giržado skundą kitoje byloje - jis ginčijo buvusio vidaus reikalų ministro įsakymą dėl leidimo dirbti su slapta informacija panaikinimo ir dėl pakartotinio patikrinimo. Skundas buvo atmestas tuo pagrindu, kad vasario 14 dieną pareiškėjo skundžiamą aktą ministras pripažino netekusiu galios, todėl teismas pripažino, kad neliko ginčo dalyko.Vilniaus apygardos administracinis teismas taip pat nagrinėja buvusio FNTT direktoriaus V. Gailiaus skundą dėl atleidimo iš tarnybos.

Šiuo metu FNTT vadovauja konkursą laimėjęs Kęstutis Jucevičius, kuris Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos yra pripažintas supainiojęs interesus.NAUJAUSI KOMENTARAI

reiketu kad

reiketu kad portretas
palaitis pats susimoketu kompensacija girzadui

XZ

XZ portretas
Įdomu kam dabar skambins mūsų vadė?

saunuolis

saunuolis portretas
V. Giržadas
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių