Teismas: D.Kreivys supainiojo viešuosius ir privačius interesus

Buvęs ūkio ministras ir visuomeninis premjero konsultantas Dainius Kreivys supainiojo viešuosius ir privačius interesus, galutinai nutarė teismas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) ketvirtadienį atmetė D.Kreivio skundą dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo pripažinti jį pažeidus viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, panaikinimo, pranešė teismas.

Pernai rugsėjį, kai tokį pat sprendimą priėmė Vilniaus apygardos administracinis teismas, D.Kreivys teigė, jog jei prireiks, jis ketina eiti iki Europos Žmogaus Teisių Teismo.

LVAT teisėjų kolegija pažymėjo, jog asmens, dirbančio valstybės tarnyboje, privatūs interesai iš esmės sutampa su jam artimų asmenų privačiais interesais, todėl D.Kreivys privalėjo įvertinti galimą privačių interesų įtaką tarnyboje priimamiems sprendimams. Šiuo atveju, anot teismo, D.Kreivio privatus interesas neatsiejamas nuo jo motinos suinteresuotumo sėkminga įmonės, kurios akcijų paketą ji valdo, ūkine-komercine veikla.

„Valstybės tarnyboje dirbančio asmens pareiga žinoti apie artimų asmenų privačius interesus neturi būti suprantama kaip šio asmens pasyvus elgesys, tapatinamas su atsitiktiniu faktų, lemiančių tokių interesų egzistavimą, sužinojimu. Nors pareiškėjas apeliaciniame skunde teigė, kad jis negalėjo žinoti apie savo artimo asmens privatų interesą ir kad įrodyti žinojimo faktą buvo atsakovo pareiga, šie apelianto argumentai pripažinti nepagrįstais“, - rašoma nutartyje.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad D.Kreivys, siekdamas paneigti, jog žinojo apie konkursą laimėjusios įmonės veiklą, turi pateikti objektyvius duomenis, kad jis negalėjo žinoti apie „Specializuotos komplektavimo valdybos“ laimėtą konkursą renovuoti Vilniaus „Ąžuolyno“ pagrindinę mokyklą ir Karoliniškių gimnaziją.

Minėtos bendrovės akcijas, kurias prieš užimdamas ūkio ministro postą valdė, D.Kreivys pats perleido artimam asmeniui, todėl, anot LVAT, tai patvirtina aplinkybę, kad jis žinojo apie motinos valdomą turtą.

VTEK 2011 metų kovo 8 dieną pripažino, jog tuometinis ūkio ministras D.Kreivys, pasirašydamas įsakymą dėl Europos Sąjungos lėšų skyrimo mokyklų renovavimui, kai konkursų laimėtoja buvo pripažinta statybų bendrovė, kurios akcininkė yra jo motina, pažeidė įstatymus.

D.Kreivys tikino nežinojęs, kad vienas iš rangos darbų viešojo pirkimo laimėtojų yra jo mamos įmonė, be to, jis neturėjęs galimybės įtakoti sprendimo. D.Kreivys teigė manantis, kad VTEK sprendimas priimtas pažeidžiant nešališkumo, skaidrumo, nepriklausomumo principus, pagrįstas žiniasklaidos publikacijų prielaidomis. Anot buvusio ministro, pavėlavimas pateikti privačių interesų deklaraciją turėjo būti vertintinas kaip mažareikšmis, o papildyti privačių interesų deklaracijos jis neprivalėjo - esą nebuvo „nurodytinų asmenų, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas“.

D. Kreivys prašė teismo panaikinti kovo 8 dienos VTEK sprendimą, kuriuo komisija pripažino jį supainiojus viešuosius ir privačius interesus.

Posto D. Kreivys neteko pernai kovo 16-ąją. Nuo balandžio D. Kreivys dirba premjero visuomeniniu konsultantu ekonomikos ir investicijų klausimais.


Šiame straipsnyje: Dainius KreivysVTEK

NAUJAUSI KOMENTARAI

Opusas dei

Opusas dei portretas
Kombinatorius infantilo akytėmis.

as

as portretas
Tu matai , tik dabar išsiaiškino ....

p

p portretas
Už teismų trukdymą,reikėtų bausti,o jei būtų išteisinę, tai būtų prašęs kompensacijos
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių