Teisingumo institutas prašo ištirti situaciją vaikų globos namuose

Teisingumo institutas (TI) kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl paviešinto galimai nusikalstamos iš Ventos socialinės globos namų į Kauno klinikas atvežtos mergaitės nepriežiūros atvejo ir kitų viešai paviešintų panašių vaikų nepriežiūros ar kankinimo atvejų.

Tuo pačiu prokurorų paprašyta kreiptis į teismą siekiant nustatyti socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės veiksnumą, kuriuo leidžia abejoti jos vieši komentarai neįžvelgiant jokių vaiko nemaitinimo požymių „nesulaukus išvadų“.

Žiniasklaidoje jau skelbta apie į Kauno klinikas iš globos namų atvežtą mergaitę, kurios būklė (organizmo dehidratacija, išsekimas, 6 kg nesiekiantis 7 metų vaiko svoris) akivaizdžiai kėlė pavojų vaiko gyvybei. Mergaitę gydęs medikas Artūras Kilda viešuose pasisakymuose nurodė, kad šios mergaitės sunkios būklės priežastis buvo nepriežiūra, būklė žymiai pasitaisė nuo paprasčiausių priemonių – lašelinės ir maitinimo, o tokių vaikų įvairiose Lietuvos globos įstaigose yra daug ir jų būklė yra sunki.

Viešuose pranešimuose taip pat buvo paskelbta informacija, kad Lietuvos žmogaus teisių stebėjimo institutas savo apžvalgose yra nustatęs daug atvejų, „kai darbuotojai skriaudžia vaikus, pavyzdžiui, pririša juos naktį prie lovos, kad leistų darbuotojams išsimiegoti“.

„Akivaizdu, kad tiek aukščiau minėto vaiko, tiek kitų gydytojo Artūro Kildos įvardintų panašios sunkios būklės, sąlygotos nepriežiūros, vaikų egzistuojanti gyvybei pavojinga būklė sąlygoja būtinybę skubiai nustatyti visus tokius atvejus, nutraukti akivaizdžiai nusikaltimo požymių turinčią mažamečių vaikų nepriežiūrą pašalinant objektyviai egzistuojantį pavojų jų gyvybei bei patraukti kaltus dėl vaikų nepriežiūros, keliančios pavojų jų gyvybei ir turinčios akivaizdžių kankinimo požymių, asmenis (vaikams kokybiškas globos ir sveikatos priežiūros paslaugas privalėjusių teikti įstaigų vadovus ir/ar darbuotojus) baudžiamojon atsakomybėn“, – teigiama TI vadovo Valdemaro Stančiko pasirašytame pareiškime prokuratūrai.

Prokuratūros taip pat prašoma civilinio kodekso nustatyta tvarka kreiptis į teismą dėl ministrės A.Pabedinskienės veiksnumo nustatymo, kuriuo verčia abejoti jos viešū komentarų turinys. „Nors viešai buvo paskelbti faktai apie 7 metų vaiko 6 kg nesiekiantį svorį, apie šio svorio padidėjimą 1,5 kg per nepilną savaitę vien pritaikius maitinimą bei skysčių terapiją, ministrė komentuodama šiuos faktus nurodė, kad „neturime tokių išvadų, kad mergaitė buvo nemaitinama, tikrai negalėčiau to pasakyti, visi vaikų globos namuose esantys auklėtiniai yra iš tiesų prižiūrimi“. Toks viešai paskelbtų faktinių aplinkybių vertinimas ir suvokimas kelia pagrįstų abejonių ministrės veiksnumu, kurį, įvertinus ministrės užimamų pareigų svarbą, priimamų sprendimų, veiksmų ar neveikimo reikšmę ypač didelei visuomenės grupei, tame tarpe visų pirmą vaikams, soc. pagalbos gavėjams, pensininkams, būtina patikrinti prokurorui ginant viešąjį interesą.“ – teigiama pareiškime.

Nuo 2006 metų veikiantis Teisingumo institutas siekia teisingo ir efektyvaus valstybinių institucijų darbo. Institutas savo veikloje stebi, analizuoja ir kelia problemas bei teikia pasiūlymus tų problemų sprendimui, imasi iniciatyvų ginant viešąjį interesą.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaip suprast

kaip suprast portretas
koks teisingumas lietuvoje?

Šiap

Šiap portretas
ne taip, išstenėjo. Tik ar bus kaltieji griežtai nubausti? O jų šioj istorijoj labai daug.

NA NA

NA NA portretas
nesitiki ,kad teisingumo institutas nesupranta ar nežino ,kad būtent socialinė gerovė bei pagalba silpniausiesiems žmonėms bei vaikams , visdėlto priklauso nuo vyriausybės ,bei seimo skirtų dotacijų ,bei prioritetų paskistymo .jei mūsų vyriausybės nariai nutarė mažinti dotacijas savivaldybėms ,o tos neturėdamos pinigų mažina žmonių skaičius slaugos įstaigose ,bei ligopninėse ,tai kas kaltas ,kad neteisingai yra paskirsryti prioritetai ,kas kaltas , kad valstybė yra apvagiama ,kad žmogus lietuvoje paskutinėje vietoje ,,,visi žino ,tik niekas nedrįsta spręsti problemų..greičiausiai ,bus surastas paprastas žmogelis ,kuris dirbdamas keliais etatais blogai atliko savo darbą arba,,,,,,,,,,.sėkmės keisti prioritetus ,.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių