Teisėjų taryba: kai kurie politikai pamina Konstitucijos pamatus

Teisėjų taryba paragino politikus paisyti Konstitucijoje įtvirtinto valdžių atskyrimo principo,  nesikišti į teisingumo vykdymą. 

Penktadienį Panevėžyje posėdžiavusi Aukščiausiojo Teismo pirmininko Gintaro Kryževičiaus vadovaujama Teisėjų taryba pritarė pareiškimui. Jame smerkiami pastaruoju metu viešajame gyvenime pasigirstantys politikų raginimai visuomenei protestuoti, tai motyvuojant „kova už teisingumą“, „prieš teismų savivalę, teisinį susidorojimą ir politinių užsakymų vykdymą“. 

Netiesiogiai primenamas prieš savaitę įvykęs Darbo partijos prie Seimo organizuotas mitingas, kuriame protestuota prieš vykstantį teismo procesą šios partijos vadinamojoje finansinių machinacijų byloje. 

„Peršasi prielaida, kad savo veiksmais tam tikri politikai siekia sau naudingų sprendimų konkrečiose teismuose nagrinėjamose bylose“, - teigiama Teisėjų tarybos pareiškime. 

„Prieš teismų sistemą nukreiptais savo veiksmais šie asmenys menkina valstybės valdžių atskyrimo ir jų lygiaverčio bendradarbiavimo principą, pamina Lietuvos Respublikos Konstitucijos pamatus ir griauna stabilumą bei kursto nesantaiką visuomenėje“, - įsitikinę teisėjai.

Pasak pareiškimo, „suinteresuotų politinių grupių retorika, nesibodint panaudoti net nepriklausomybės atkūrimo šauklių frazių, šaukiančių į „teisingumo sąjūdžius“, paminami Konstitucijoje įtvirtinti teisinės valstybės, socialinės darnos bei teisingumo imperatyvai, kurstoma nesantaika ir nepasitikėjimas viena iš valdžios šakų“.

Tokiais pasisakymais, Teisėjų tarybos nuomone, „be pagrindo imamasi viešo ir tendencingo teisės aiškinimo konkrečioje interesų veikiamoje situacijoje ir teisingumo vykdymą iš vieno iš svarbiausių demokratinės visuomenės institutų siekiama perkelti į mitingus ir politines akcijas“.

Anot pareiškimo, tokie politikų veiksmai negali būti pateisinami laisvo mandato statusu ar Konstitucijos saugoma nuomonės ir išraiškos laisve. „Šiandieninė situacija gali būti vertinama kaip grubus ir neatsakingas Konstitucijoje įtvirtinto valdžių atskyrimo principo nepaisymas, o teisiniu požiūriu – ir kaip imperatyvo gerbti ir vykdyti Lietuvos įstatymus pažeidimas“, - pareiškė Teisėjų taryba. 

Ji priminė, kad „profesionali, nešališka ir nepriklausoma teismų valdžia veikia tik Konstitucijos suteiktos kompetencijos ribose“, ir paragino gerbti „Konstitucijoje bei įstatymuose įtvirtintą teisinę tvarką“. 

„Kitoks mitinguose viešai propaguojamas kelias veda į anarchiją. Todėl kviečiame laikytis demokratinėse valstybėse įtvirtintų teisminių ginčų nagrinėjimo principų“, - taip baigiamas Teisėjų tarybos pareiškimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

VSD

VSD portretas
VISAI ISNAGLEJO PEDOFILU TARYBA

jav

jav portretas
ponai teiseju taryba ,mumus lietuvos zmonems matosi plika akimi jusu ,jusu lituvos griovimas minate konstitucija klastojate baudziamas bylas ,eteriose laisvai reiskete kad jus nenugalimi pries teisybe ,jus jau seniai sugriovete visus lietuvos pamatus ir lietuva iki tokio lygio kad pasaulis i lietuva ziuri kaip i burigenus ,,minate zmoniu teises taip pat vaiku ,ar teisejo kryzeviciaus per laida kalba ,kad nei vienas teisejas nebus nubaustas klastojes bylas ,o kondratevas ,nes o suklastota byla isaiskino amerikoje ,tai apie koki kisimasi kalbate atsistatydinkite nes jus tu kedziu neverti ,,

T

T portretas
„profesionali, nešališka ir nepriklausoma teismų valdžia veikia tik Konstitucijos suteiktos kompetencijos ribose“. Jei taip iš tikrųjų būtų - Lietuva tikrai klestėtų. Bet kai taip nėra tai ir kyla anarchija, kurią patys teisėjai kuria.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių