Teisėjas: V. Uspaskichas gali laisvai judėti, nes jam skirtas piniginis užstatas

 • Teksto dydis:

Kalėti ketverius metus už sukčiavimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą nuteistas Darbo partijos įkūrėjas, parlamentaras Viktoras Uspaskichas gali laisvai judėti, nes jam skirtas piniginis užstatas. Tai BNS antradienį pabrėžė nuosprendį paskelbusio Vilniaus apygardos teismo laikinasis Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Stasys Lemežis.

Netrukus po penktadienį paskelbto apkaltinamojo nuosprendžio V.Uspaskichas išvyko į Rusiją, teigdamas, kad, kaip ir kasmet, vyksta į šventę.

Nuosprendį skelbdamas teismas pranešė, kad palieka galioti V.Uspaskichui anksčiau paskirtą pusės milijono litų piniginį užstatą.

"Piniginis užstatas išvykimų neapriboja - jis tik turi pagal teismo šaukimus atvykti į teismo posėdžius. Tačiau, jeigu jis bus kviečiamas į Apeliacinį teismą ir neatvyks, tada piniginis užstatas pereis valstybei. Jeigu prokuroro skundo nebūtų, o būtų skundai tik kaltinamųjų, tai jų dalyvavimas nėra būtinas. Būtinas dalyvavimas Apeliaciniame teisme, kai paduotas skundas sunkina kaltinamojo padėtį", - BNS sakė teisėjas S.Lemežis.

Darbo partijos bylos nagrinėjimo metu politikas vykdavo į užsienį ir savo keliones derindavo su teismu. Pasak V.Lemežio, tas derinimas buvo susijęs su bylos nagrinėjimo datomis, tada atsižvelgiama, į proceso dalyvių pageidavimus, kas, kada gali dalyvauti posėdžiuose.

Antradienį portalas delfi.lt. paskelbė, kad prieš išvykdamas į Rusiją, Darbo partijos, kuri dabar vadinasi Darbo partija (leiboristai), įkūrėjas  V.Uspaskichas  gerokai patuštino savo buvusių įmonių kasas -  iš koncerno "Vikonda" ir su juo susijusių įmonių atsiėmė aibę paskolų, kurių vertė - ne mažiau kaip 17,8 mln. litų.

Politikas sandorių grandinę žada paaiškinti grįžęs į Lietuvą.

Jei nuosprendis liktų nepakeistas, V.Uspaskichui tektų ne tik keliauti į pataisos namus, bet ir atlyginti milijoninę žalą - teismas patenkino Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos ieškinius ir nusprendė išieškoti solidariai iš V. Uspaskicho ir V. Vonžutaitės per 3 mln. litų. Šie pinigai - Darbo partijos 2004 - 2006 metais nesumokėti mokesčiai ir įmokos valstybei.

Per 2004-2006 metais įvykdytus nusikaltimus V.Uspaskicho "vaidmuo buvo pagrindinis", skaitydama nuosprendį sakė teisėja Daiva Pranytė-Zalieckienė.

Pasak teismo, buvęs ilgametis Darbo partijos vadovas V.Uspaskichas ne tik žinojo, bet ir kontroliavo apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą, o partija slėpė tikruosius rėmėjus ir finansuotojus.

Teismo nuosprendis dar neįsigaliojo, per 20 dienų jis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui. V.Uspaskichui teismas suėmimo neskyrė, todėl iki apeliacinės instancijos pabaigos jis liktų laisvėje. Kitiems kaltinamiesiems paliktas galioti rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

"Darbo partija 2004-2006 metais nuolat gaudavo pajamas, kurių oficialiai neapskaitė", - sakė teisėja.

Pasak teismo, po reorganizacijos už partijos vairo stojusio Seimo vicepirmininko Vytauto Gapšio vaidmuo nebuvo pagrindinis.

Pati partija kaip juridinis asmuo nuo baudžiamosios atsakomybės atleista, nes po šiemet įvykdytos reorganizacijos - susijungimo su dukterine Leiboristų partija - atsirado naujas juridinis asmuo.

V.Uspaskichas savo kaltę neigia ir žada skųsti nuosprendį.NAUJAUSI KOMENTARAI

mamai

mamai portretas
Puiku, kad sugebi žavėtis praplikusiu Viktoru. Ne kiekvienam duotas toks sugebėjimas. Man yra tekę matyti kaip vaikai zoologijos sode žavėjosi praplikusiu beždžionės užpakaliu.

LTSR

LTSR portretas
Reklama ant stendo: „Krekenavos agrofirma – nuo 1954 metų“ Apačioje prierašas: „Iki Uspaskicho pabėgimo į Rusiją“

Barmalejus

Barmalejus portretas
Jeigu Uspaskichas pasislėps Rusijoje, labai norėčiau kad Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Stasys Lemežis už jį atsėdėtu tuos 4 metus. Būtu pamoka visiems naivuoliams. Su Viktoriuko partija iš vis anekdotas. Pakeitė partijos pavadinimą ir galai į vandenį. Geras precedentas. Padarei nusikaltimą, pakeitei pavardę ir tai ne tu kaltas. Kas Uspaskichui sutrukdė pasikeisti pavardę? Būtu ne jis kaltas. Po šios bylos Lietuvos teismai pasidarė tokie juokingi, kad net Gžybovska su savo kiaulės akytėmis turėtu išsiplauti galvą.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių