Teisėja: visuomenė nepasitiki teismais, nes nemato žmogiškosios pusės

Į Lietuvos Aukščiausio Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkes teikiama šio teismo teisėja Sigita Rudėnaitė sako, jog viena žmonių nepasitikėjimo teismais priežasčių yra tai, jog teisėjai neparodo savo žmogiškosios pusės.

S.Rudėnaitė sako, jog situaciją taisytų, jei teismų sprendimus rezonansinėse bylose praneštų ir komentuotų ne teismų atstovai spaudai, o patys teisėjai, ir šią naujovę, kaip ir periodines spaudos konferencijas, siūlytų įdiegti teismuose.

„Mano giliu įsitikinimu, visuomenė nepasitiki iš dalies teismais ir laiko teismus sau svetimais vien dėl to, kad mes patys neparodome savo žmogiškosios pusės. Uždavinys paprastas - parodyti, kad teisėjai yra padaryti iš paprastų žmonių. Aišku, tam neužtenka televizijos reportažų, kad teisėjas susirūpinęs su mantija bėga į salę nagrinėti bylos. Neužtenka žmogui matyti iš salės teisėją, kuris sėdi aukščiau“, - prisistatydama Seimui šią savaitę sakė S.Rudėnaitė.

Anot jos, tam reikia tokių formų, kai „žmogus gali ateiti ir matyti teisėją gyvą“. „Nežinau, ar man pritars kolektyvas, jeigu aš būsiu paskirta. Manyčiau, kad netinkama dabar, esant šiai situacijai, teismų priimtus sprendimus visuomenei pateikti tik per atstovą spaudai. Siūlysiu kolegoms, kurie gali, kurie turi psichologinį pasirengimą, kurie turi tam sugebėjimų, patiems komentuoti savo priimtus sprendimus, skausmingus visuomenei, būtent dėl to, kad visuomenė juos galėtų išgirsti iš teisėjo“, - žadėjo kandidatė.

Taip pat sako siūlysianti rengti periodines spaudos konferncijas žurnalistams, taip pat  rengti apvaliojo stalo diskusijas tiek su visuomenės atstovais, tiek su teisininkais profesionalais. „Manau, to reikėtų būtent tam, kad parodytume visuomenei, kad teismai nėra atskira nuo visuomenės dalis, kad tai yra grupė visuomenės, tiesiog profesiniu pagrindu susibūrusi į teisėjų bendruomenę“, - sako S.Rudėnaitė.

Seimui šią savaitę buvo pateikti du nutarimo projektai pagal prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretus, kuriais siūloma atleisti kadenciją baigusią LAT Civilinių bylų skyriaus pirmininkę Janiną Stripieikienę, o į jos vietą paskirti S.Rudėnaitę.

Aukščiausiojo Teismo skyriaus pirmininką iš paskirtų šio teismo teisėjų skiria Seimas prezidento teikimu. Teismų įstatymas numato, kad LAT skyriaus pirmininkas į šias pareigas skiriamas penkeriems metams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ir kada gi tesimai apsivalys

Ir kada gi tesimai apsivalys portretas
Nesąmonė ir pigus prliurpalas. Pačias karjeros kylimas miglatas. tegul viešai pasigiria. O esme yra tame, kad teismai yra priklausomi ir į šią uždarą sistema patenka ne patys gabiausi ir sąžiningi žmones. O baisiausia tai, kad visa sistema globoja ir saugo skirtuninį ir telefoninį teisingumą. Kol taip bus, teismų vertinimas yra toks koks yra arba dar blogesnis.

ne

ne portretas
Zmones nepasitikes tol,kol nebus visi iki vieno isguiti is teisesaugos,absoliuciai visi,tame tarpe ir rudenaite.Isirinksime naujus,o ypac sovietinius mezti i viena bendra kruva.

Už demokratinius pokyčius

Už demokratinius pokyčius portretas
Šveicarijoje gyvena 7,6 mln. gyventojų. Rusijoje gyvena 140 mln. Lietuvoje yra 3,0 mln. gyventojų. Šveicarijoje referendumui inicijuoti reikia 50 tūkst. parašų, renkami 100 dienų; konstitucinei iniciatyvai reikia 100 tūkst. parašų, renkami 18 mėnesių. Rusijoje reikia 2 mln. parašų, imant pagal Lietuvos principą, reikėtų 14 mln. parašų. Lietuvoje referendumui inicijuoti reikia 300 tūkst. parašų, renkami 3 mėnesius. Baltarusijoje ir Rusijoje žmonės turi teisę dalyvauti miesto, savivaldybės referendumuose, Lietuvos piliečiai tokios teisės neturi, kadangi šios teisės nenumato Lietuvos Respublikos Konstitucija. UŽ DEMOKRATIJĄ LIETUVOJE!
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių