Tarp pretendentų į LRT vadovo postą – A. Siaurusevičius, L. Pociūnienė

Lietuvos radijos ir televizijos (LRT) tarybos posėdyje antradienį atplėšti septyni vokai su kandidatų, siekiančių eiti Nacionalinio Lietuvos radijo ir televizijos generalinio direktoriaus postą, pateiktais dokumentais.

LRT vadovo pareigas pretenduoja eiti signataras Virginijus Pikturna, žurnalistė Liudvika Pociūnienė, Irmantas Šerys, buvęs naujienų agentūros BNS Baltijos naujienų redaktorius Edvinas Butkus, TV prodiuseris Saulius Jakutavičius, LRT tarybos pirmininkas Dainius Radzevičius ir dabartinis LRT vadovas Audrius Siaurusevičius, po posėdžio žurnalistams sakė LRT tarybos pirmininko pavaduotoja Lolita Jablonskienė.

„Kovo 26 dieną bus susitikimas su visais kandidatais. Susitikimo metu kandidatai pristatys savo programas ir atsakys į LRT tarybos narių klausimus, vyks pokalbis, diskusija su visais. Po to taryba balsuos“, - teigė L.Jablonskienė.

Pasak jos, norint išrinkti laimėtoją, už jį turi balsuoti daugiau nei pusė visų tarybos narių.

L.Jablonskienės teigimu, visi septyni kandidatai formaliai atitiko reikalavimus.

Paklausta, ar tarybos nariams nekilo klausimų dėl kurio nors iš kandidatų nepriekaištingos reputacijos, ji atsakė, jog „formaliai visi pateikė nepriekaištingos reputacijos deklaracijas“.

„Šiandienos posėdžio tikslas buvo tik patikrinti dokumentus. Per dvi savaites iki ateinančio posėdžio visi tarybos nariai susipažins ir, jeigu kiltų klausimų, mes turime galimybę kreiptis į atitinkamas instancijas patikrinti“, - teigė LRT atstovė.

Klausimų taip pat kilo ir dėl to, ar interesų konflikto nesukels D.Radzevičiaus kandidatavimas.

„Taryba šiandien tik tikrino vokus ir ar formaliai pateikti dokumentai atitinka iškeltus reikalavimus. O visus klausimus, įskaitant ir moralinio pobūdžio klausimus, svarstys po dviejų savaičių posėdyje“, - atsakė L.Jablonskienė.

Pats D.Radzevičius BNS sakė šiuo metu nusišalinęs nuo visų LRT generalinio direktoriaus konkurso procedūrų. Tačiau jis pripažino, kad pirmininkavo LRT tarybos posėdžiui, per kurį bendru sutarimu patvirtintos konkurso sąlygos.

„Tačiau tuomet tikrai negalvojau, kad dalyvausiu konkurse. Dokumentus pateikiau tik penktadienį, paskutinę dieną“, - teigė jis.

Vasario pradžioje LRT taryba paskelbė viešąjį konkursą eiti nacionalinio transliuotojo LRT generalinio direktoriaus pareigas.

Pretendentai privalo turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą (magistro kvalifikacinį laipsnį), mokėti lietuvių kalbą ir dar bent vieną iš Europos Sąjungos oficialių kalbų, turėti ne mažesnę kaip penkerių metų vadovaujamo darbo patirtį, išmanyti Konstituciją ir įstatymus, Lietuvos kultūros politiką ir strategiją, LRT valstybinę programų strategiją.

Į LRT vadovo gali pretenduoti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys. Konkurso sąlygose nurodyta, kad asmuo nelaikomas nepriekaištingos reputacijos, jeigu turi neišnykusį teistumą už bet kokį nusikaltimą ar baudžiamąjį nusižengimą, jeigu buvo atleistas iš darbo, einamų pareigų ar praradęs teisę verstis atitinkama veikla už tai, kad neatitiko įstatymuose keliamų nepriekaištingos reputacijos reikalavimų, ar už teisės aktuose nustatytų etikos normų pažeidimus, ir nuo šio fakto yra praėję mažiau negu treji metai, taip pat jeigu buvo atleistas už šiurkštų darbo, tarnybos tvarkos ar kitokį šiurkštų pažeidimą, ir nuo šio fakto yra praėję mažiau negu treji metai.

Pranašumu laikoma pretendento darbo patirtis Lietuvos kultūros, mokslo, švietimo ir visuomenės informavimo srityse.

Kovo 26 dieną ketinama pakviesti reikalavimus atitinkančius kandidatus pokalbiui.

Balandžio 1-ąją baigiasi dabartinio LRT generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus kadencija.

Pagal Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymą, generalinį direktorių viešo konkurso būdu penkeriems metams skiria LRT taryba daugiau kaip pusės visų tarybos narių balsų dauguma. Negavus tokio balsų skaičiaus, rengiamas naujas konkursas.NAUJAUSI KOMENTARAI

aš portretas
kodėl nekandidatavo MILDAŽYTĖ? Pats tinkamiausias kandidatas būtų. Labai gaila.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių