Svarstoma leisti smurtautojui likti namie, jei neprieštarauja auka

Seimas svarstys siūlymą leisti smurtautojui likti namie, kai šis turi neišvengiamų pareigų bendroje su smurtą patyrusiu asmeniu buityje ar ūkyje, ir tam tam neprieštarauja smurtą patyręs asmuo.

Seimas šią savaitę po pateikimo pritarė tokiai „tvarkiečio“ Remigijaus Žemaitaičio registruotai Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pataisai, toliau jis bus svarstomas Seimo komitetuose, o preliminari svarstymo Seimo posėdyje data numatyta birželio 26 dieną.

Teikiamu projektu siūloma nustatyti, kad asmens apsaugos užtikrinimo priemonės nebūtų skiriamos, kai smurtautojas turėtų neišvengiamų pareigų bendroje su smurtą patyrusiu asmeniu buityje ar ūkyje, ir kai tam neprieštarautų smurtą patyręs asmuo.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, projekto rengimą paskatino gyventojų skundai, kuriuose nurodoma, jog iškeldinus smurtautoją iš namų ir jam uždraudus artintis prie smurtą patyrusio asmens, pastarajam kai kuriais atvejais kyla problemos vienam tęsiant bendrus buities ar ūkio darbus.

Šiuo metu praėjusių metų gruodžio viduryje įsigaliojęs įstatymas numato galimybę smurtautoją iškeldinti iš namų ir uždrausti jam kontaktuoti su smurtą patyrusiu asmeniu.Per keturis mėnesius nuo to laiko, kai galioja šis Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, policija sulaukė beveik 10 tūkst. pranešimų apie smurtą šeimoje, pradėjo per 3,3 tūkst. ikiteisminių tyrimų.Statistika rodo, kad dažniau smurtauja vyrai. Per keturis mėnesius įtariamaisiais pripažinti 2776 vyrai, 115 moterų ir šeši vaikai.

Per šį laikotarpį nukentėjo 2777 moterys, 288 vyrai, 236 vaikai. Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas numato, kad policijos pareigūnai ikiteisminį tyrimą privalo pradėti ir tuomet, kai nėra aukos raštiško pareiškimo. Anksčiau pareigūnai tvirtino esantys bejėgiai kovoti su smurtu šeimose, nes neturėjo teisės imtis priemonių, jei nebūdavo aukos raštiško skundo, o ir trumpam sulaikyti smurtautojai paleisti iš areštinės grįždavo į bendrus su auka namus.


Šiame straipsnyje: smurtassmurtas šeimoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

negalima

negalima portretas
smurtautojui leisti likti salia aukos. Ne minutei. Drausti net prisiartinti, o pazeidus sita taisykle, kelti baudziamaja byla ir izoliuoti. Auka negali nieko spresti, nes ji BIJO smurtautojo, yra psichologiskai nuo jo priklausoma ir palauzta! Negi, jums nezinoma aukos psichologija? Ar durniais apsimetate? Gavus signala apie smurta, turi isijungti teisiniai mechanizmai pries smurtautoja, o ne traumuotos aukos "norai leisti neleisti". Gal ir po seksualines manjako prievartos leisite aukai atsiimti pareiskima, nes ji nusprende nebausti prievartautojo?

lengviausias

lengviausias portretas
sprendimo kelias - auka neprieštarauja, kad kitą kartą ją užmuštų. Todėl nereikės tiems smurtautojams ieškoti, kur juos padėti. Na, ir valdžios institucijos, tokių pasaulyje niekur nerasite. Ir nebus geriau, kai į valdžią atropos tie komunistai, tvarkiečiai ar darbiečiai, būkite tikri. Tegu ši valdžia išsprendžia klausimus taip, kad kuo mažiau žmonių nukentėtų, o tie smurtautojai po kelis metus atsėdėtų.

Leisti bet su salyga

Leisti bet su salyga portretas
Smurtautojas turetu pastoviairegistruotis.Pradzioje daznai,velaiu vis reciau,jei rezultatai geri.O auka turetu tureti specialu telefono numeri,kuriuo paskambinusi galetu gauti skubia pagelba(slaptai,anonimiskai),pirmiausia psichologine,o jei atvejis skubus-ir fizine pagelba,bet neissiduodant,neva atliekamas ,,eilinis'' patikrinimas,nes kitu atveju buves smurtautojas suzalos auka.Jis gi bus prigasdines auka nesikreipti niekur,o jei nors cypteles,tai bus uzmusta!Reikia pragalvoti visus imanomus atvejus jei norima padeti is tikruju.Idomu kaip yra kitose salyse?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių