Svarstoma kreiptis į KT, kad jis išaiškintų teismų savivaldos galias

  • Teksto dydis:

Po to, kai Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Gediminas Viederis, paleidęs vėliau pasislėpusį tarptautiniu mastu ieškomą nusikaltėlį, nusprendė neatsistatydinti, Teisėjų taryba svarsto, ar kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis išaiškintų teisėjų savivaldos institucijų galias.

"Klausimas atidėtas kitam teisėjų tarybos posėdžiui. Labai daug - septyni - nariai yra atostogaujantys, o šitas klausimas susijęs su visa teisėjų bendruomene ir dėl to yra visiems labai aktualus ir svarbus. Tai yra noras, kad dėl to sprendžiant dalyvautų kuo daugiau narių", - BNS sakė Nacionalinės teismų administracijos komunikacijos skyriaus atstovas Irmantas Kuzas.

Jo teigimu, dėl Teisėjų tarybos pirmininko Gintaro Kryževičiaus suformuluoto siūlymo kreiptis į KT buvo balsuota ir posėdyje penktadienį, bet dalyvavusių 16 teisėjų balsai pasidalino po lygiai. Dėl to bus sprendžiama Teisėjų tarybos posėdyje rugsėjį.

Pasak I.Kuzo, svarstoma, ar kreiptis į KT, kad šis pasisakytų dėl Teisėjų garbės teismo ir apskritai visų teismų savivaldos institucijų sprendimų argumentacijos.

"Šiuo metu yra susiklosčiusi praktika, kad Garbės teismas į teisėjų sprendimus nesigilina ir juos aiškina teisėjų nepriklausomumu, tai norima gauti atsakymą, ar nereikėtų vertinti kvalifikacinių reikalavimų, atidumo ir kitų dalykų", - sakė I.Kuzas.

G.Viederis teismo salėje paleido per Europolo koordinuotą operaciją Vilniuje sulaikytą Givį Gordeladzę, kuris po to dingo. G.Viederis, motyvuodamas, kad įtariamasis yra ligotas, turi registruotą verslą Lietuvoje, 65 metų G.Gordeladzei skyrė 30 tūkst. litų užstatą ir mėnesį namų arešto - namuose gruzinui nurodyta būti nuo 22 iki 6 valandos.

Po tokio sprendimo prokuratūra iš karto parašė skundą Vilniaus apygardos teismui, kuris panaikino teisėjo G.Viederio nutartį ir nurodė G.Gordeladzę suimti.

G.Gordeladzei dingus, G.Viederis buvo parašęs prašymą atleisti, tačiau vėliau šį prašymą atsiėmė.

Teisėjas teigė, kad sprendimą trauktis priėmė po visuomenės ir žiniasklaidos reakcijos, tačiau pagalvojęs suprato, jog pasielgė skubotai.

"Prašymą atleisti iš teisėjo pareigų šalies vadovei pateikiau, be kitų aplinkybių, atsižvelgdamas ir į visuomenės reakciją, žiniasklaidoje nuvilnijusią reakciją. Tačiau vis dėlto rimtai apsvarstęs, pagalvojęs, įvertinęs tai, kad priėmiau procesinį sprendimą pagal tuo metu man pateiktą medžiagą - žinote, apie ką čia eina kalba - ir būdamas įsitikinęs, kad tuo metu šis sprendimas buvo teisingas, aš nusprendžiau toliau dirbti teisėjo darbą", - žurnalistams birželio pabaigoje sakė G.Viederis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių