Svarstoma dėl gyvsidabrio Ukmergės teisme skelbti ekstremalią padėtį

Kitą savaitę bus apsispręsta, ar dėl Ukmergės teisme rasto gyvsidabrio skelbti ekstremalią padėtį.

Dienraštyje „Lietuvos rytas“ skelbiama, kad ištyrus iš gyvsidabriu apnuodyto Ukmergės teismo paimtas bylas paaiškėjo, kad jos paveiktos nuodingojo metalo garų. Lietuvoje iki šiol nėra patvirtinti leidžiami gyvsidabrio emisijos dydžiai, tad laboratorijos specialistai vadovavosi tarptautine praktika.

„Lyginome su JAV leidžiama gyvsidabrio garų norma daiktuose – 0,01 miligramo viename kubiniame metre. Ukmergės teismo bylose rasta dešimteriopai mažiau – nuo 0,0004 iki 0,0013 miligramo. Tad galima teigti, kad gyvsidabrio garų emisija nėra labai didelė, tačiau vis dėlto egzistuoja“, – sakė Vilniaus visuomenės sveikatos centro Saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Razmienė.

Jos teigimu, kadangi gyvsidabris gerai skyla aukštesnėje nei 26 laipsnių temperatūroje, prieš išnešant bylas į naujas patalpas bus rekomenduojama joms taikyti karščio procedūrą. Apie 1000 bylų, kurių dar nėra archyve, ne mažiau kaip keturias valandas teks palaikyti specialiais prietaisais iki 30 laipsnių karščio prikaitintoje patalpoje, po to dar valandą gerai išvėdinti. Vėliau bus tiriamos ir atitinkamai apdorojamos ir teismo archyve esančios bylos. Čia jų yra apie 40 tūkstančių.

Pasak dienraščio, netrukus turėtų paaiškėti, kiek gyvsidabrio yra įsigėrę į Ukmergės teismo pastatą. Nuo šio tyrimo išvadų priklausys, ar pastatą užteks apdoroti tik cheminėmis priemonėmis, ar prireiks statybos darbų.

Taip pat dar laukiama Ukmergės teismo darbuotojų sveikatos tyrimų rezultatų, kuriuos kitą savaitę žada pateikti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų instituto neurotoksikologijos laboratorija.

Ukmergės rajono teismas laikinai dirba Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centre bei Ukmergės rajono policijos komisariate.

Pernai gruodį Ukmergės teismo pastate ugniagesiai gelbėtojai surinko apie du kilogramus gyvsidabrio. Jis aptiktas vykdant remonto darbus teismo pastate Kęstučio aikštėje.


Šiame straipsnyje: gyvsidabristeismasUkmergė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių