Susipykę Panevėžio politikai viešina vienas kito algas

Santykius besiaiškinantys Panevėžio politikai skundais užvertė etikos sargus, rašo Panevėžio dienraštis „Sekundė“.

Užvertė pareiškimais

Savivaldybės Etikos ir procedūrų komisijai kitą savaitę teks narplioti du skundus: buvusio mero Povilo Vadopolo viešais pasisakymais nepatenkinto apskrities viršininko Viktoro Trofimovo pareiškimą bei miesto Tarybos narės socialdemokratės Ingridos Mazaliauskienės, įsižeidusios dėl Vidmanto Urbono paviešinto jos atlyginimo, raštą.

Etikos sargams būtų tekę svarstyti ir P.Vadolo skundą dėl V.Trofimovo kišimosi į Savivaldybės reikalus, tačiau buvęs miesto meras savo pareiškimą atsiėmė.

Etikos komisijos pirmininkas Maurikijus Grėbliūnas pripažįsta tokios skundų lavinos neprisimenantis: pastarąjį kartą etikos saugotojai Panevėžio politikų elgesio svarstyti buvo susirinkę bemaž prieš metus.

Įsižeidė dėl atlyginimo

Tarybos sekretorė I.Mazaliauskienė iššūkį V.Urbonui metė po to, kai Tarybos narys viešai suskaičiavo politinės oponentės uždarbį - 4700 Lt neatskaičius mokesčių.

„Mano supratimu, įstatymas neleidžia be mano sutikimo viešinti, kiek aš uždirbu. Tarybos narys gali gauti tokią informaciją, bet abejoju, ar gali ją viešinti“, - skundo motyvą nurodė socialdemokratė.

Pasak jos, V.Urbono paskelbta suma - begėdiškai neteisinga. Politikė tikina neatskaičius mokesčių uždirbanti gerokai mažiau - apie 3600 Lt, o „į rankas“ gaunanti 2700 Lt. Į šią sumą, politikės teigimu, jau įskaičiuoti ir visi priedai.

„Ir tas atlyginimas nėra didesnis už bet kurio Savivaldybės administracijos vedėjo, tik kažkodėl sekretoriato uždarbiai nuolatos eskaluojami“, - stebėjosi socialdemokratė.

Nesigaili paviešinęs

V.Urbonas tvirtina ramia širdimi laukiantis etikos sargų verdikto. Jis jau surinkęs šūsnį dokumentų, įrodančių, kad įkišęs nosį į Tarybos sekretoriato piniginę teisės aktams nenusižengė.

„V.Mazaliauskienė - viešas asmuo. Kokia čia problema, kad jos uždarbį paviešinau?“ - stebėjosi konservatorius.

V.Urbonas mano paviešinęs teisingą I.Mazaliauskienės uždarbį - tokius duomenis jam pateikę Savivaldybės finansininkai.

Prieš pusantrų metų Tarybos sekretoriate pats darbavęsis V.Urbonas tvirtina niekada tiek neuždirbdavęs, kiek dabartiniai jo darbuotojai.

„Sekretoriate apie šešerius metus dirbau. Kažkada gaudavau 1400 Lt „į rankas“, vėliau, pakėlus atlyginimus, uždirbdavau 2400 Lt. Tiek man buvo mokama su priedais“, - aiškino V.Urbonas.

Apkaltino biurokratiškumu

Kitas konservatorius - V.Trofimovas - iš Etikos komisijos nesitiki nieko džiuginamo. Apskrities viršininkas abejoja, ar etikos sargai, tarp kurių yra ir jo apskųstasis P.Vadopolas bei piktnaudžiavimu tarnyba įtariama vicemerė Zita Kukuraitienė, nešališkai išnagrinės jo skundą.

Apskrities viršininkas į politikų etikos sergėtojus kreipėsi po to, kai P.Vadopolas Panevėžio spaudoje Savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus parengtame ir iš miesto biudžeto apmokėtame puslapyje pareiškė, kad apskrityje neskaidriai skirstoma Europos Sąjungos parama.

Buvusį Panevėžio merą V.Trofimovas apskundė Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, tačiau ši raštą persiuntė Savivaldybei.

„Vyriausioji tarnybinės etikos komisija į mano skundą pažiūrėjo biurokratiškai. Be abejo, nieko palankaus iš Savivaldybės nesitikiu“, - teigė V.Trofimovas.

Apskrities viršininkas pripažįsta netgi svarstęs apskųsti ir pačius jo skundo nenagrinėjusius etikos sargus.

„Tačiau iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos gavau patikinimą, kad peržiūrės

 Savivaldybės sprendimą. Tikiu, kad rimto tyrimo nebus išvengta“, - vylėsi V.Trofimovas.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nesiėmė narplioti ir P.Vadopolo atsiųsto skundo. Buvusį Panevėžio vadovą papiktino V.Trofimovo kišimasis į Savivaldybės reikalus ir nuolatos jai žeriama kritika.

Tačiau netikėtai praradęs mero postą P.Vadopolas toliau aiškintis santykių su apskrities viršininku nebesiryžo.

„Nei sau, nei kitiems laiko nebegaišinsiu“, - ambicijas pamynė P.Vadopolas.


Šiame straipsnyje: algosPanevėžio politikai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių