Sumažintos pensijos, bedarbių pašalpos ir motinystės išmokos (papildyta)

Trečiadienį Seimas pritarė pensijų ir įvairių socialinių išmokų mažinimui. Tačiau balsuoti teko du kartus - mat pirmąkart balsuojant galimai nesuveikė elektroninė balsavimo sistema ir teise pareikšti savo valią neva negalėjo pasinaudoti keli parlamentarai.

Trečiadienį po vidurdienio Seime balsuojant dėl pensijų ir įvairių socialinių išmokų mažinimo neapsieita be kuriozų. Paskelbus balsavimo rezultatus, kuriais neva pritarta įvairių socialinių išmokų ir pensijų mažinimui (66 neva balsavo "už", 60 "prieš", o 1 parlamentaras neva susilaikė), paaiškėjo, kad keli Seimo nariai neva negalėjo balsuoti. Keli parlamentarai aiškino, kad jie balsavo, bet balsai nebuvo įskaityti.

Opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis paragino surengti balsavimą iš naujo - priešingu atveju, pagrasino, kad opozicija paliks Seimo salę.

Posėdžiui pirmininkavusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė kolegoms nurodė iš naujo registruotis balsavimui ir savo valią pareikšti dar kartą.

Antrą kartą balsuojant, rezultatai beveik nepasikeitė - už pensijų ir įvairių socialinių išmokų mažinimą pasisakė 66 Seimo nariai, 63 parlamentarai buvo "prieš", o 1 politikas susilaikė.

Kas ir kiek mažės?

Priimtas įstatymas įsigalios ateinančių metų sausio 1 d. ir galios iki 2011-ųjų pabaigos.

Laikinajame įstatyme numatyta, kad 650 litų ir mažesnės pensijos nebus mažinamos. Didesnės pensijos bus mažinamos proporcingai. Didžiausią numatomų mažinti pensijų gavėjų ratą sudaro 700-850 litų išmokas gaunantys žmonės. Tai yra 41 proc. visų senatvės pensijų gavėjų. Jų pensijos mažės 2-5 proc., arba 14-37 litais. Taip pat nebus liečiamas priedas už darbo stažą.

Kaip pranešė lrt.lt, mažinant išmokas dirbantiems pensininkams - tiek gaunantiems socialinio draudimo, tiek valstybines pensijas - taip pat bus taikomas solidarumo principas. Pensijos mažės diferencijuotai, priklausomai nuo gaunamo uždarbio.

Uždirbantiems iki 200 litų pensija mažės 2,5 proc., nuo 600 iki 800 litų - 10-15 proc., 2100 litų - 50 proc., 4200 ir daugiau litų - 70 procentų.

Seimo priimtas įstatymas taip pat numato, kad nedarbo socialinio draudimo išmoka pirmus 3 mėnesius mokama visa, o likusį nedarbo draudimo išmokos mokėjimo laikotarpį - ne daugiau kaip 650 litų. Dabar didžiausia bedarbio pašalpa siekia 1,04 tūkst. litų.

Laikinajame socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo įstatyme numatyta, kad motinystės (tėvystės) pašalpos, paskirtos iki 2010 m. birželio 30 d., nuo liepos 1 d. mažėtų 10 proc. Tokiu būdu 90 proc. darbo užmokesčio bus mokama, kol vaikui sueis vieneri, ir 75 proc. - iki sueis dveji metai.

Minėtas mažinimas nebus taikomas pašalpoms, mažesnėms nei minimalus atlyginimas, atskaičius mokesčius, o tai sudarytų apie 670 litų. Šis mažinimas bus taikomas iki birželio 30 d. paskirtoms pašalpoms.

Be to, "Vaiko pinigai", jau paskirti vyresniems kaip 7 metų vaikams, nebus mokami, išskyrus daugiavaikes šeimas.


Šiame straipsnyje: Seimasbalsavimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių