Sukčiavusių motinų žinios neguodžia: siūloma atmesti Prezidentės veto

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras ketvirtadienį siūlys Seimui atmesti Prezidentės veto, kuris atvertų kelią motinoms, padariusioms nusižengimus „Sodrai“, taikyti alternatyvią įkalinimui bausmę - piniginę baudą.

Anot parlamentaro, Seimo priimtos ir vėliau Respublikos Prezidentės vetuotos Baudžiamojo kodekso pataisos (38, 47, 182 ir 190 straipsniai) - vienintelė efektyvi teisinė išeitis padėti mamoms ne išvengti atsakomybės, bet numatyti alternatyvias sankcijas ir taip apsaugoti motinystę.

S. Šedbaro teigimu, Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlomas Baudžiamojo kodekso 62 straipsnio pagrindų plėtimas - taikyti švelnesnę nei sankcijoje numatytą bausmę - iki galo neišspręstų šiuo metu teisėsaugos akiratyje esančių motinų problemų. Jo tikinimu, Baudžiamojo kodekso 62 straipsnyje ir dabar numatyta teismų prerogatyva spręsti, ar skirti švelnesnę bausmę, negu nustatyta sankcijoje. Pasak teisininko, pastarųjų metų teisminė praktika rodo, kad to nepakanka.

“Nemanau, jog reikėtų nuogąstauti, kad pasinaudosi Baudžiamojo kodekso pataisomis stambūs turto grobstytojai ar kiti nusikaltėliai. Kokias sankcijas taikyti - prokurorų ir teismų reikalas, kuriais privalome pasitikėti. Teisingumas turi būti vykdomas remiantis teisingumo ir protingumo kriterijais ir tokiems nusikaltėliams jokios lengvatos neturi būti taikomos", - pranešime spaudai cituojamas S.Šedbaras.

Parlamentaras primena, kad Baudžiamajame kodekse šiuo metu nenumatyta jokia alternatyvi bausmė, o tik laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Esant sunkiam nusikaltimui pagal BK 75 straipsnį taip pat netaikomas ir bausmės vykdymo atidėjimas, o būtent į tokių nusikaltimų kategoriją patenka dauguma mamoms inkriminuojamų veikų.


Šiame straipsnyje: sukčiavusios motinosmamos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių