Su streikuojančia profsąjunga susitikti atvykę ekonomistai neįleisti į ŠMM

Su streikuojančios Andriaus Navicko vadovaujamos profsąjungos atstovais susitikti trečiadienį atvykę ekonomistai neįleisti į Švietimo ir mokslo (ŠMM) ministeriją.

Prie ministerijos patalpų buvo atvykę Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis, ekonomistas Justas Mundeikis, tačiau jie nebuvo įleisti, laikantis Švietimo ir mokslo ministerijos lankymo tvarkos, BNS teigė ŠMM kancleris Tomas Daukantas.

„Tvarkoje aiškiai nurodoma, kad asmenys įleidžiami tada, kai yra susitarę su ministerijos tarnautojais, turi leidimus arba dalyvauja ministerijos organizuojamuose renginiuose“, – sakė T. Daukantas.

„Kadangi šitas susitikimas buvo organizuojamas ne Švietimo ir mokslo ministerijos, A. Navickui buvo pasiūlyta organizuoti susitikimą kitoje vietoje“, – pridūrė jis.

A. Navicko profsąjunga žadėjo su ekonomistais aptarti, ar Vyriausybės paskaičiuota suma jos reikalavimams įgyvendinti yra pagrįsta.

Profsąjunga prašo penktadaliu didinti mokytojų atlyginimų koeficientus, taip pat didinti nekontaktinių valandų skaičių priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, naikinti pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinius intervalus, mažinti klases.

Vyriausybės duomenimis, įgyvendinti šiuos reikalavimus kainuotų apie 300 mln. eurų. Profsąjungos atstovai teigia, tokia suma nepagrįsta.

A. Navickas trečiadienio pavakare LNK Žinioms teigė, kad ŠMM budintys apsauginiai ne tik neįleidžia nieko į pastatą, bet ir neleidžia atsinešti maisto.

ŠMM atstovė Nomeda Barauskienė BNS sakė, kad maisto atsinešti į ministeriją leidžiama.

„Pavakare ministerijoje esantiems pedagogams perduota visa dėžė maisto“, – kalbėjo N. Barauskienė.

Mokytojai ŠMM patalpose yra apie savaitę, o profsąjungos inicijuotas streikas tęsiasi ketvirtą savaitę.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Gana cirko.Pats laikas baigti si chaosa, kuris gali isversti is valdzios valstiecius.O gal yra pasiruosiusiu parimti valdzia?Pav. genialusis G.Landsbergis su savo ereliais.Ir vel viskas bus ramu ir graziu zingsneliu sutartinai.

Kęstas

Kęstas portretas
Geltonųjų liemenių judėjimas Prancūzijoje turi panašumų su situacija Lietuvoje. "Šis sukilimas daugiausia yra organiškas, spontaniškas ir savarankiškas. Tai daugiausia apie ekonominę klasę. Kalbama apie žmonių nesugebėjimą sumokėti už pragyvenimo išlaidas. Praėjusį savaitgalį Paryžiaus turtingų turizmo sričių rajonų nusiaubimas buvo tik fizinė išraiška jausmui, kurį visi šie judėjimai jaučia giliai: neapykanta pasaulinės sistemos "nugalėtojams", kuriuos simbolizuoja miesto elitas.

Kęstas

Kęstas portretas
Prancūzijos prezidentas ponas Makronas, deja, yra kaitos agentas, kuris veikia netinkamu laikotarpiu, nes dėl ilgai užtrukusių Prancūzijos struktūrinių ekonomikos pertvarkymų, jis neatitinka jo Vakarų kolegų kohortos elgesiui. Dabar jis bando sutvarkyti reformas, kad Prancūzija taptų dar verslui draugiškesnė ir konkurencingesnė, kaip tai padarė Didžioji Britanija devintajame dešimtmetyje ir Vokietija 1990-aisiais. Tuo tarpu jau kyla pasaulinė reakcijos banga į nelygybę, prie kurios atvedė šios pernelyg verslui draugiškos reformos. "Dujų mokestis buvo tik pradžia", - sakė Tony Roussel, Marselio Geltonųjų liemenių judėjimo atstovas. "Dabar yra kitų mokesčių klausimas. Yra atlyginimų klausimas. Yra minimalaus darbo užmokesčio klausimas". "
VISI KOMENTARAI 21

Galerijos

Daugiau straipsnių