Su G.Vagnoriumi partiją kuriantys „Vienos Lietuvos“ nariai opozicija nesiskelbia (papildyta)

Laimonto Diniaus vadovaujama Seimo „Vienos Lietuvos“ frakcija kurs centristinę partiją su parlamente neatstovaujama ekspremjero Gedimino Vagnoriaus Krikščionių konservatorių socialine sąjunga (KKSS), bet kol kas nesiskelbia opozicine.

Tačiau „Viena Lietuva“ nėra ir valdančiojoje koalicijoje. Šis 11 narių vienijanti frakcija tvirtina bent kurį laiką išliksianti nepriklausančia nei opoziciniam, nei valdančiajam flangui Seime.

Jau sukūrė antikrizinę programą

„Vienalietuviai“ susitarė dėl bendradarbiavimo su KKSS. Šis politinis darinys kreipėsi į valdančiąją koaliciją, ragindamas pagalvoti, ar Vyriausybei gali toliau vadovauti Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Andrius Kubilius.

Ketvirtadienį surengtame neeiliniame frakcijos posėdyje „Viena Lietuva“ priėmė nutarimą tampriai bendradarbiauti su KKSS, kuriant su ja naują partiją.

„Siekdama sutelkti stiprią centro dešinės politinę partiją, kuri pajėgtų įgyvendinti veiksmingas šalies ekonomikos, finansų ir teisėtvarkos stiprinimo programas, specialiai surengtame posėdyje nuspręsta pradėti vienyti Seimo frakcijos “Viena Lietuva” ir ją remiančių partijos grupių bei ekspremjero G.Vagnoriaus KKSS politines jėgas“, - teigiama šios frakcijos pranešime.

Pasak jo, toks sprendimas priimtas po „sėkmingo bendradarbiavimo rengiant antikrizinę ekonominę programą Lietuvai, kurią palankiai sutiko daugelis piliečių ir verslo įmonių“. Tačiau A.Kubilius ir valdančioji koalicija atmetė G.Vagnoriaus bei „Vienos Lietuvos“ pasiūlymus, tvirtindami, kad jų įgyvendinimas maždaug trečdaliu padidintų biudžeto deficitą.

„Spręsti Vyriausybės vadovybės tinkamumą“

Pranešime nurodoma, kad „Vienos Lietuvos“ jungimuisi su KKSS jau yra pritaręs šios partijos prezidiumas, gavęs partijos tarybos įgaliojimus. „Jungtinės partijos pavadinimas ir vadovybė artimiausiu metu bus svarstomas bendrame Seimo frakcijos “Viena Lietuva“ ir ją remiančių partijos grupių bei KKSS prezidiumo posėdyje ir teisiškai registruojama“, - pranešė frakcija.

„Viena Lietuva“ ir KKSS pareiškė pasisakančios prieš Vyriausybės „beatodairišką mokesčių didinimo politiką ir jos vengimą pradėti ekonomikos ir verslo kreditavimo gaivinimo programas, dėl ko smarkiai krenta biudžeto įplaukos ir pavojingai didėja valdžios skola, trūksta lėšų algoms, pensijoms ir socialinei šalpai“.

Kita vertus, „vienalietuviai“ svarstys galimybę pritarti 2010 metų valstybės biudžeto priėmimui Seime, atsižvelgdami „į politinės krizės grėsmę“.

Nors „Viena Lietuva“ ir KKSS pareiškė abejojančios A.Kubiliaus pasirengimu vadovauti Vyriausybei finansiniu sunkmečiu, „tačiau nesiekia Vyriausybės griūties“.

„Vadovaudamiesi frakcijos „Viena Lietuva“ ankščiau pasirašytu bendradarbiavimo su Tėvynės sąjunga susitarimu, laikomės nuostatos, jog dėl smarkiai pablogėjusios šalyje ekonominės ir finansinės būklės didžiausią atsakomybę prisiimanti partija turi pirmiausia pati spręsti Vyriausybės vadovybės tinkamumo klausimą“, - pranešė frakcija.

Ragina taisyti biudžeto projektą

L.Dinius portalui paaiškino, kad „Viena Lietuva“ išlieka nepriklausoma frakcija, neremiančia valdančiosios daugumos, bet ir oficialiai nesiskelbiančia opozicija. „Mūsų status quo išlieka - mes esame konstruktyvi opozicija valdančiajai daugumai, tačiau oficialiai opozicine frakcija nesiskelbiame. Mes atsiliepiame į Prezidentės Dalios Grybauskaitės raginimą dirbtinai nekelti politinės krizės“, - tvirtino jis.

Tačiau, pasak L.Diniaus, jeigu Vyriausybė tęs „nesąmoningą ir kenkėjišką politiką“, „vienalietuviai“ svarstys pasitraukimo į formalią opoziciją galimybę. „Tai bus artimiausių dienų ar savaičių klausimas - svarstysime pasitraukimą į opoziciją, jeigu Vyriausybė nenorės taisytis“, - pastebėjo frakcijos seniūnas.

Anot jo, pirmiausia taisytinas kitų metų valstybės biudžeto projektas bei jį lydintys teisės aktai, numatantys socialinių išmokų mažinimą ir „Sodros“ įmokų didinimą.

„Viena Lietuva“ praėjusią vasarą atskilo nuo valdančiosios Tautos prisikėlimo partijos, vadovaujamos buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko. Dalis šios partijos skyrių ir pavienių narių liko ištikimi L.Diniaus šalininkams Seime, todėl dabar yra vadinami „Vienos Lietuvos“ palaikymo grupėmis.

„Vienai Lietuvai“ pasitraukus iš keturių centro dešinės partijų valdančiosios koalicijos Seime, joje liko trapi 72 balsų iš 141 dauguma. Oficialiai paskelbusiųjų opozicinėmis frakcijose yra 56 nariai. Jeigu „Viena Lietuva“ anksčiau ar vėliau pasitrauktų į opoziciją, joje būtų 67 parlamentarai.


Šiame straipsnyje: Diniusviena lietuva

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių