Su G.Vagnoriumi partiją kuriantys „Vienos Lietuvos“ nariai opozicija nesiskelbia (papildyta)

Laimonto Diniaus vadovaujama Seimo „Vienos Lietuvos“ frakcija kurs centristinę partiją su parlamente neatstovaujama ekspremjero Gedimino Vagnoriaus Krikščionių konservatorių socialine sąjunga (KKSS), bet kol kas nesiskelbia opozicine.

Tačiau „Viena Lietuva“ nėra ir valdančiojoje koalicijoje. Šis 11 narių vienijanti frakcija tvirtina bent kurį laiką išliksianti nepriklausančia nei opoziciniam, nei valdančiajam flangui Seime.

Jau sukūrė antikrizinę programą

„Vienalietuviai“ susitarė dėl bendradarbiavimo su KKSS. Šis politinis darinys kreipėsi į valdančiąją koaliciją, ragindamas pagalvoti, ar Vyriausybei gali toliau vadovauti Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Andrius Kubilius.

Ketvirtadienį surengtame neeiliniame frakcijos posėdyje „Viena Lietuva“ priėmė nutarimą tampriai bendradarbiauti su KKSS, kuriant su ja naują partiją.

„Siekdama sutelkti stiprią centro dešinės politinę partiją, kuri pajėgtų įgyvendinti veiksmingas šalies ekonomikos, finansų ir teisėtvarkos stiprinimo programas, specialiai surengtame posėdyje nuspręsta pradėti vienyti Seimo frakcijos “Viena Lietuva” ir ją remiančių partijos grupių bei ekspremjero G.Vagnoriaus KKSS politines jėgas“, - teigiama šios frakcijos pranešime.

Pasak jo, toks sprendimas priimtas po „sėkmingo bendradarbiavimo rengiant antikrizinę ekonominę programą Lietuvai, kurią palankiai sutiko daugelis piliečių ir verslo įmonių“. Tačiau A.Kubilius ir valdančioji koalicija atmetė G.Vagnoriaus bei „Vienos Lietuvos“ pasiūlymus, tvirtindami, kad jų įgyvendinimas maždaug trečdaliu padidintų biudžeto deficitą.

„Spręsti Vyriausybės vadovybės tinkamumą“

Pranešime nurodoma, kad „Vienos Lietuvos“ jungimuisi su KKSS jau yra pritaręs šios partijos prezidiumas, gavęs partijos tarybos įgaliojimus. „Jungtinės partijos pavadinimas ir vadovybė artimiausiu metu bus svarstomas bendrame Seimo frakcijos “Viena Lietuva“ ir ją remiančių partijos grupių bei KKSS prezidiumo posėdyje ir teisiškai registruojama“, - pranešė frakcija.

„Viena Lietuva“ ir KKSS pareiškė pasisakančios prieš Vyriausybės „beatodairišką mokesčių didinimo politiką ir jos vengimą pradėti ekonomikos ir verslo kreditavimo gaivinimo programas, dėl ko smarkiai krenta biudžeto įplaukos ir pavojingai didėja valdžios skola, trūksta lėšų algoms, pensijoms ir socialinei šalpai“.

Kita vertus, „vienalietuviai“ svarstys galimybę pritarti 2010 metų valstybės biudžeto priėmimui Seime, atsižvelgdami „į politinės krizės grėsmę“.

Nors „Viena Lietuva“ ir KKSS pareiškė abejojančios A.Kubiliaus pasirengimu vadovauti Vyriausybei finansiniu sunkmečiu, „tačiau nesiekia Vyriausybės griūties“.

„Vadovaudamiesi frakcijos „Viena Lietuva“ ankščiau pasirašytu bendradarbiavimo su Tėvynės sąjunga susitarimu, laikomės nuostatos, jog dėl smarkiai pablogėjusios šalyje ekonominės ir finansinės būklės didžiausią atsakomybę prisiimanti partija turi pirmiausia pati spręsti Vyriausybės vadovybės tinkamumo klausimą“, - pranešė frakcija.

Ragina taisyti biudžeto projektą

L.Dinius portalui paaiškino, kad „Viena Lietuva“ išlieka nepriklausoma frakcija, neremiančia valdančiosios daugumos, bet ir oficialiai nesiskelbiančia opozicija. „Mūsų status quo išlieka - mes esame konstruktyvi opozicija valdančiajai daugumai, tačiau oficialiai opozicine frakcija nesiskelbiame. Mes atsiliepiame į Prezidentės Dalios Grybauskaitės raginimą dirbtinai nekelti politinės krizės“, - tvirtino jis.

Tačiau, pasak L.Diniaus, jeigu Vyriausybė tęs „nesąmoningą ir kenkėjišką politiką“, „vienalietuviai“ svarstys pasitraukimo į formalią opoziciją galimybę. „Tai bus artimiausių dienų ar savaičių klausimas - svarstysime pasitraukimą į opoziciją, jeigu Vyriausybė nenorės taisytis“, - pastebėjo frakcijos seniūnas.

Anot jo, pirmiausia taisytinas kitų metų valstybės biudžeto projektas bei jį lydintys teisės aktai, numatantys socialinių išmokų mažinimą ir „Sodros“ įmokų didinimą.

„Viena Lietuva“ praėjusią vasarą atskilo nuo valdančiosios Tautos prisikėlimo partijos, vadovaujamos buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko. Dalis šios partijos skyrių ir pavienių narių liko ištikimi L.Diniaus šalininkams Seime, todėl dabar yra vadinami „Vienos Lietuvos“ palaikymo grupėmis.

„Vienai Lietuvai“ pasitraukus iš keturių centro dešinės partijų valdančiosios koalicijos Seime, joje liko trapi 72 balsų iš 141 dauguma. Oficialiai paskelbusiųjų opozicinėmis frakcijose yra 56 nariai. Jeigu „Viena Lietuva“ anksčiau ar vėliau pasitrauktų į opoziciją, joje būtų 67 parlamentarai.


Šiame straipsnyje: Diniusviena lietuva

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kad šaltukas keliuose neužkluptų netikėtai <span style=color:red;>(eksperto patarimai)</span>
  Kad šaltukas keliuose neužkluptų netikėtai (eksperto patarimai)

  Šią savaitę jau pranešama apie žiemiškus orus, tad Kelių policijos tarnybos vadovas Vytautas Grašys siūlo pasirūpinti saugiam eismui būtinomis priemonėmis ne tik vairuotojams, bet ir pėstiesiems. ...

 • Sukilimų vadų palaikų tyrimams prašoma daugiau pinigų
  Sukilimų vadų palaikų tyrimams prašoma daugiau pinigų

  1863 metų sukilimo prieš carinę Rusiją vadų Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko palaikų tapatybę tikimasi patvirtinti po genetinių tyrimų, tam reikėtų papildomų lėšų, sako Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesor...

  1
 • Šalyje plečiamas požeminis elektros tinklas
  Šalyje plečiamas požeminis elektros tinklas

  Atnaujindama elektros skirstymo tinklą elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) per devynis šių metų mėnesius jau nutiesė daugiau kaip 1300 km požeminių elektros kabelių. Tai – 2,6 karto dau...

 • Rusijai labai nepatiko Biržų rajono savivaldybės sprendimas
  Rusijai labai nepatiko Biržų rajono savivaldybės sprendimas

  Rusija pirmadienį pasmerkė Biržų rajono savivaldybės sprendimą įrengti lenteles prie paminklų sovietų kariams, rodančias, kad ant monumentų iškalti užrašai neatitinka istorinės tiesos. ...

  8
 • Miesto centre kremuos velionius?
  Miesto centre kremuos velionius?

  Įstatymai atrišo rankas verslininkams, planuojantiems statyti krematoriumą Klaipėdoje. Paaiškėjo, kad jiems nebereikės atlikti poveikio aplinkai vertinimo. O tai reiškia, kad jie galės nebekreipti dėmesio į gyventojų protestus. ...

 • Zuikių gatvės požeminei perėjai pinigų neskiriama
  Zuikių gatvės požeminei perėjai pinigų neskiriama

  Ne vienus metus Vilniaus Naujininkų seniūnijoje esančios Zuikių ir aplinkinių gatvių gyventojai į mokyklą ir darbovietes yra priversti keliauti vos daugiau nei metro skersmens lietaus kanalizacijos vamzdžiu arba pavojingai kirsti traukinio bėgius. ...

 • Kultūrai reikės dešimčių milijonų
  Kultūrai reikės dešimčių milijonų

  Miesto kultūros ilgalaikės strategijos priemonių planui įgyvendinti, preliminariais skaičiavimais, reikėtų per 60 mln. eurų. Didžiąją dalį lėšų numatyta išleisti naujiems objektams įkurti. ...

  5
 • Medikai reikalauja algas kelti trejus metus po 15 procentų
  Medikai reikalauja algas kelti trejus metus po 15 procentų

  Medikų netenkina Vyriausybės planai dėl jų algų – jie nori didesnio jų kilimo nei planuojama, nepavykus susitarti žada streikuoti. ...

  2
 • Vytauto Didžiojo universitetas įsteigė Edukologijos institutą
  Vytauto Didžiojo universitetas įsteigė Edukologijos institutą

  Su Vilniuje įsikūrusiu Lietuvos edukologijos universitetu (LEU) besijungiantis Kaune veikiantis Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) įsteigė Edukologijos institutą. ...

  1
 • Nelaimingų paauglių Lietuvoje mažėja
  Nelaimingų paauglių Lietuvoje mažėja

  Per pastaruosius dešimt metų nelaimingų paauglių skaičius Lietuvoje reikšmingai sumažėjo: dabar jų dalis siekia 8 proc. tarp berniukų ir 15 proc. tarp mergaičių. Dažniau nelaimingi jaučiasi vyresnio amžiaus paaugliai. ...

Daugiau straipsnių