Studijų krepšelius skirs humanitarinių ir socialinių mokslų sąskaita

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sako, kad Vyriausybė pirmadienį sutarė įvesti aštuonias naujas studijų krepšelių pasiskirstymo grupes - vietoj 11 jų bus 19.

Taip tikimasi pritraukti studentų į valstybės finansuojamas vietas tose srityse, kur trūksta specialistų - inžinerinėse, technologinėse specialybėse, miškininkystės, slaugos srityse.

„Mes padarėme jų 19 atsirandant tokioms grupėms, kurios bendroje sistemoje liberaliai skirstant tuos krepšelius, niekaip negalėdavo sukonkuruoti dėl valstybės finansavimo toje ar kitoje specialybėje. Taip kad yra padaryti tam tikri pakeitimai, kurie leis studentams ateiti į tas specialybes su valstybės finansuojama vieta, kurių reikia Lietuvai“, - po Ministrų kabineto pasitarimo pirmadienį žurnalistams sakė D.Pavalkis.

Pasak ministro, nacionaliniu mastu nėra statistinių duomenų, kur ir kokių specialistų valstybei tikrai reikia. Skirtingos institucijos pateikia skirtingus duomenis, o Lietuvos specialybių žemėlapis dar ruošiamas.

„Mes neturime aiškios statistikos, aiškių duomenų, kokia yra situacija tiek darbo rinkoje, neturime aiškių duomenų, ką baigę absolventai iš aukštųjų mokyklų veikia. Duomenys yra priešingi, pavyzdžiui, lyginant Eurostato ir Darbo biržos duomenis, jie yra visiškai priešingi. (...) Neturėdami aiškios statistikos, mes tik padidinome krepšelių pasiskirstymo krypčių skaičių ir tikimės, kad tai padės mums užtikrinti bent šiems metams valstybės poreikį kai kuriose specialybėse“, - teigė jis.

„Inžinerinės, technologinės, miškininkystė, slauga - tai yra tos, kurios, didžiausia tikimybė, kad liks Lietuvoje, o ne išvažiuos laimės ieškoti kitur“, - nurodė ministras.

D.Pavalkis sako, kad lėšos šioms naujoms studijų kryptims skiriamos socialinių, humanitarinių mokslų - teisės, vadybos sąskaita.

„Kažkieno sąskaita yra mažinamas - pinigų yra tiek, kiek jų yra. (...) Ta paklodė yra tokia, kokia ji yra. Jeigu vienoje vietoje paskiriame šiek tiek daugiau, kitoje vietoje kažkiek sumažėja“, - kalbėjo jis.

Pirmakursių studijoms finansuoti šiemet ketinama skirti apie 9 proc. mažiau lėšų nei pernai. D.Pavalkis sako, kad papildomų pinigų kol kas neatsirado.

„Kol kas mes tų pinigų ieškome, mes skirstome tai, ką turime. Apie pinigų pasiskirstymą gali būti klausimas peržiūrint biudžetą metų viduryje“, - teigė jis.

Valstybės ketinama skirti per 15 tūkst. šiemet į aukštąsias įstosiančių pirmakursių. Iš jų 14 tūkst. 812 studentų mokysis valstybės finansuojamose vietose, 605 studentai gaus studijų stipendijas.

Anot Švietimo ir mokslo ministerijos, tai 1 tūkst. 782 studentais arba 10,4 proc. mažiau nei 2012 metais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių