Studentų psichikos sveikata suabejojusiam VU profesoriui – kritika

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius teigia, jog Vilniaus universiteto (VU) profesoriaus Algirdo Miškinio elgesys nedaro garbės jo atstovaujamai aukštajai mokyklai, kenkia aukštojo mokslo reputacijai ir turi būti įvertintas vadovybės.

VU magistro studijų absolventai jiems išduotuose diplomuose rado korektūros klaidų ir jas paviešino.

Tuo metu A.Miškinis, kuris yra VU Ekonomikos fakulteto magistro studijų ir fakulteto plėtros reikalų prodekanas, komentuodamas situaciją suabejojo dėl korektūros klaidos nepatenkintų studentų psichine sveikata.

„Universitetui vietoje to, kad pripažinti ir taisyti kad ir elementarias korektūros klaidas moralizuoti jauniems žmonėms nei garbės nedaro, nei solidžiai atrodo. (...) Aš manau, kad turi reaguoti ir fakulteto vadovas ir atitinkamai viso universiteto vadovas. Tai, mano supratimu, yra tikrai kenkiantis ne tik vieno universiteto, bet ir viso aukštojo mokslo reputacijai elgesys“, - BNS sakė G.Steponavičius paprašytas pakomentuoti profesoriaus pasisakymus.

„Aš manau, geriausias patvirtinimas, kad, jei nėra suprantama, kad studentai yra lygiaverčiai viso studijų proceso, įskaitant ir jo pabaigimą, dalyviai, tai, vadinasi, šitam universitetui dar ilgas kelias su visomis pertvarkomis, kuriose jie neskubėjo būti aktyvūs dalyviai“, - sakė ministras.

VU Ekonomikos fakulteto dekanė, kuri taip pat yra ir VU Senato komisijos narė, Birutė Galinienė BNS teigė taip pat kritiškai vertinanti kolegos profesoriaus viešą komentarą, kuriame reiškiamos abejonės žmonių psichine sveikata.

„Manau, kad šitaip tikrai nederėtų kalbėti“, - sakė B.Galinienė.Paklausta, ar profesoriaus pasisakymai gali būti vertinami etikos požiūriu atitinkamų VU institucijų, B.Galinienė neatmetė tokios galimybės, jei kas nors inicijuotų tokius svarstymus.

„Aš sutinku, kad nederėtų taip kalbėti, bet aš iš tikrųjų ne apie studentę taip kalbėjau. Aš kalbėjau bendrai, kad šitas klausimas išpūstas labai, nes prieš tai buvo panašūs atvejai minėti ir iš kitų universitetų ir aš pagalvojau, kad dėl vienos klaidos tai tikrai žinios nedingsta, diplomas neprarandamas ir visąlaik galima tą diplomą pakeisti. Ir pasakiau, man keista, kad Lietuvoje iš smulkmenos padaromas toks didelis triukšmas ir, matyt, Lietuvos visuomenė nėra labai sveika, jei taip viskas vyksta. (...) Man tikrai labai gaila, galvoju paskambinti studentei ir atsiprašyti, apie ją tikrai nieko blogo negaliu pasakyti, mes iki šiol labai gerai bendradarbiavome ir tikrai visos klaidos bus ištaisytos“, - BNS penktadienį kalbėjo prof. A.Miškinis.

Kaip rašo portalas delfi.lt, VU Ekonomikos fakulteto taikomosios makroekonomikos magistro studijų absolventė Agnė su klaidomis atspausdintą diplomą įvertino kaip visišką aplaidumą.

„Tai vertinu kaip visišką aplaidumą. Kai mes rašome savo darbus, prie kiekvienos eilutės, tarpo ir raidės kabinėjamasi, o jie sugeba atspausdinti oficialų dokumentą, kurį mes turėsime visą gyvenimą rodyti savo darbdaviams su tokiomis grubiomis klaidomis“, - portalas cituoja magistro diplomą gavusią Agnę.

Pasak jos, galima būtų suprasti, jei raidė būtų netyčia praleista viename žodyje. „Tačiau kai viename sakinyje keturios klaidos, tai labai bado akis. Ir tas diplomas atrodo kaip rūsyje parašytas“, - cituojama magistro studijų absolventė.

Rašoma, jog studentai ruošiasi važiuoti į universitetą ir reikalauti pakeisti diplomų priedėlius.A.Miškinis komentuodamas situaciją portalui paklausė, ar „tikrai reikia ant visos Lietuvos skandalą kelti?“.

„Kai nėra kitokių skandalų, bent tokį sukelti. Dėl vienos raidės aš tikrai skandalo nekelčiau. Mane tiesiog juokas ima, kokia prasta žmonių psichinė sveikata. Jeigu dėl vienos raidės skandalą kelia, tai jau tikrai žmogus nesveikas. Reikėtų daktarų paklausti, jie gal kitaip pasakytų, man taip atrodo“, - delfi.lt cituojamas profesorius.


Šiame straipsnyje: VUaukštasis mokslasprofesorius

NAUJAUSI KOMENTARAI

psichinis

psichinis portretas
Paantrinsiu profesoriui,studentas keliantis tokius mažmožius į viešumą yra totalus idijotas.Primena isteriška "blondinę barbę"kuri atsibudusi pamato iššokusį ant nosies spuogą ir prdeda klykti.

studenciokas

studenciokas portretas
nu tai suraskit kasnors klaidu KTU diplome... bus dar 5 straipsniai... bet ten ju nera :P

nuomonė

nuomonė portretas
štai kokie mūsų universitetuose prodekanai ir profesoriai! GĖDA! Negeba ne tik organizuoti privalomą diplomų įrašų patikrą, bet žemina ir tyčiojasi iš savo duondavių! NEVYKĖLIAI trūnija ir skleidžia blogą kvapą. Tfu ant jo
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių