Stringa socialdemokratų planai įamžinti A. Brazausko vardą

Stringa socialdemokratų planai dėl prezidento Algirdo Brazausko vardo įamžinimo. Aiškėja, kad planas iki 20-ųjų prezidento inauguracijos metinių jo vardu Vilniuje pavadinti tiltą, nepavyks.

Vasario 25-ąją sukanka dvidešimt metų, kai pirmasis atkurtos Lietuvos prezidentas A. Brazauskas pradėjo eiti pareigas. Po jo mirties socialdemokratai svarstė, kaip įamžinti jo atminimą.

Antakalnio kapinėse pastatytas paminklas, kurį kai kurie socialdemokratai norėjo pakeisti nauju. Išleistas pašto ženklas, surengta konferencija Seime. Po savaitės bus pristatyta atsiminimų knyga.

Tačiau nei Kauno hidroelektrinė, nei tiltas ir gatvė Vilniuje, apie kuriuos viešai svarstė socialdemokratai, A. Brazausko vardo kol kas negavo, cituodamas LNK Žinias skelbia portalas delfi.lt.

„Vilniaus miesto savivaldybės taryba nepriima sprendimo dėl tilto pavadinimo jo vardu. Dar vyko tokia diskusija, buvo pasiūlymas, gal pavadinti jo vardu Kauno HES, kurį jis pats statė. Tai, kiek atsimenu, dvi ar trys priemonės dar nėra įgyvendintos iš visų, kurios numatytos“, – sakė dabartinis socialdemokratų pirmininkas, premjeras Algirdas Butkevičius.

A. Brazausko vardu norėta pavadinti Žirmūnų tiltą, tačiau internetinė apklausa parodė, jog nenori, kad šis tiltas būtų A. Brazausko. Žirmūnų tiltui planuojama duoti mirusio poeto Justino Marcinkevičiaus vardą, o A. Brazausko tiltu ketinama pavadinti Valakampių tiltą.

Vilniaus meras Artūras Zuokas sako, kad dvidešimtosios A. Brazausko inauguracijos metinėms tiltas nebus pervadintas. Taryba sprendimą turėtų priimti kovo mėnesį.

„Buvo rengta apklausa, klausta vilniečių nuomonės ir tikrai neabejoju, kad artimiausiu metu Vilniaus miesto taryboje šis klausimas bus svarstomas ir Vilnius turės ir J. Marcinkevičiaus, ir A. Brazausko vardo tiltus. Valakampių tiltas galėtų būti pavadintas prezidento A. Brazausko vardu“, – sakė A. Zuokas.

Ar A. Brazausko vardu pavadinti gatvę, kalbos jau nėra. Kristina Brazauskienė tiki, kad po kokių dešimties metų A. Brazausko atminimas bus įamžintas plačiau.

„Palikime jį ramybėje. Ateis laikas, vadins ne tik tiltus ir elektrines, o dar daugiau. Todėl, kad visur jo pėdsakas yra paliktas. Ir Katedros šventųjų atstatymas, ir Vyriausybės rūmų pastatymas, Seimo rūmų pastatymas, Santariškių ligoninės įkūrimas ir vietos parinkimas bei statymas. Čia gali vardint ir vardint. Jeigu ne jisai, ir šiandien sėdėtų Seime prezidentai, nes niekas piršto nepajudino. Jis pradėjo tvarkyt ir paskui ant gatavo atėjo visi kiti. Visur tik jo nuopelną matau, be jo dabar visi trypčioja ir mina sau ant kojų“, – sakė K. Brazauskienė.

Vyriausybei vadovaujantis socialdemokratų pirmininkas turi nedaug vilčių, kad Kauno hidroelektrinė iki inauguracijos minėjimo bus pervadinta A. Brazausko vardu.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. (Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys) Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”. Partinių gaujų sukčiai naikina Lietuvą iš seimo bunkerio. Negerai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

gediminas

gediminas portretas
Kad tos Kauno hidroelektrinės statyboje jis buvo eilinis inžinieriukas ką tik baigęs studijas. Tad kokio velnio jam suteikti tokią garbę,jei jis buvo tik eilinis,niekuo nepasižymintis tech.darbuotojas. Va,buvusį kompartijos pastatą galima įamžinti bareljefu su didžiulę atminimo lenta, o gal ir prie durų pastatyti jo didingą skulptūrą.O socdemams nėra ko jo atminimu rūpintis: Brazauskas buvo KOMUNISTAS.
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių