Spėjamą CŽV kalėjimą aplankę pareigūnai: yra neatsakytų klausimų

Spėjamą slapto CŽV kalėjimo vietą prie Vilniaus ketvirtadienį aplankiusios Europos Parlamento delegacijos vadovas sako, kad lieka dar daug neatsakytų klausimų dėl dabar Valstybės saugumo departamento (VSD) naudojamo pastato.

Po pusantros valandos trukusio apsilankymo Antaviliuose esančiame pastate Piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto pirmininkas Juanas Fernando Lopezas Aguilaras  sakė, kad būtina toliau aiškintis, kam buvo naudojama infrastruktūra.

„Mūsų nenustebino, tik patikrinome vietoje, kad viskas buvo perdaryta. Šis vizitas buvo apsilankymas saugumo pastate, kuris mažai susijęs su pastatymo tikslu“, - sakė europarlamentaras.

„Yra pagrindo toliau domėtis šiuo pastatu, kodėl Amerikos mokesčių mokėtojų pinigai buvo naudojami šiai saugumo infrastruktūrai, kol ją perėmė Lietuvos pareigūnai“, - žurnalistams sakė buvęs Ispanijos teisingumo ministras J.F.L.Aguilaras.

„Dar laukia daug darbo išsiaiškinti, kodėl šis pastatas buvo pastatytas“, - teigė jis.Žiniasklaidoje maždaug 15 kilometrų nuo Vilniaus esantis pastatas buvo įvardytas kaip slaptas CŽV sulaikymo centras, kuriame galėjo būti laikomi terorizmu įtariami asmenys. Pastate anksčiau buvo žirgynas ir kavinė. Dabar jame veikia VSD mokymo centras.Vietos gyventojų teigimu, rekonstruojant pastatą dirbo amerikiečiai.

„Delegacijos nariams buvo parodytos VSD administruojamo pastato patalpos, infrastruktūra ir atsakyta į delegacijos narių klausimus“, - BNS sakė VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas.Jis pabrėžė, kad šis vizitas buvo organizuotas išimties tvarka.

„Atkreiptinas dėmesys, kad vizitas buvo organizuotas išimties tvarka, nes su nacionaline žvalgyba ir jos institucijomis susiję klausimai pagal Europos Sąjungos teisę yra šalių narių nacionalinė kompetencija“ - teigė VSD atstovas.

Delegacija trijų dienų vizitą Lietuvoje pradėjo trečiadienį. Jie jau susitiko su Generalinės prokuratūros vadovybe, teisingumo ministru, prezidentės patarėjais.Penktadienį delegacija ketina Seime surengti spaudos konferenciją.

Lietuvoje 2009 metų pabaigoje per parlamentinį tyrimą buvo identifikuoti du objektai Vilniuje ir šalia sostinės, kur galėjo būti įrengtos patalpos sulaikytiesiems laikyti.Tyrimo metu taip pat nustatyti keli su JAV Centrinės žvalgybos valdyba (CŽV) siejami skrydžiai į Vilnių ir į Palangą, vykę 2003-2006 metais, tačiau neatsakyta į klausimą, ar į Lietuvą atskraidinti įtariamieji terorizmu.

Po šių išvadų prokurorai pradėjo atskirą tyrimą, bet pernai sausį jį nutraukė.Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir teisingumo ministras Remigijus Šimašius ketvirtadienį sakė, kad Lietuva, siekdama išsiaiškinti tiesą, padarė viską, ką galėjo, o galutinius atsakymus būtų galima pateikti tik sulaukus informacijos iš Jungtinių Valstijų.


Šiame straipsnyje: CŽV kalėjimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Gerai įsiskaitykit

Gerai įsiskaitykit portretas
BNS žiniomis, nuo 2004 iki 2007 metų sklypą ir pastatą Antaviliuose buvo įsigijusi ir valdė ne Lietuvoje registruota ribotos atsakomybės bendrovė "Elite L.L.C.". Būtent iš šios bendrovės 2007 metais Lietuvos valstybė įsigijo minėtą nekilnojamąjį turtą, kurį šiuo metu valdo VSD. BNS žiniomis, šiuo metu tai - VSD mokymo bazė. Minėtame sklype esantis pastatas, registro duomenimis, pastatytas dar 1992 metais, tuomet priklausęs fiziniams asmenims. 2001 metais pastatas buvo rekonstruotas. Registre nurodoma, jog VSD 22 arų ploto žemės sklypą ir 968 bendrojo ploto kvadratinių metrų patalpas panaudos teise valdo nuo 2007 metų. VSD nekomentuoja žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos apie VSD slaptoje bazėje Antaviliuose netoli Vilniaus nuo 2004 iki 2005 metų lapkričio neva veikusį JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimą. "VSD neteikia informacijos apie departamento valdomą infrastruktūrą, pastatus, telekomunikacijas, ryšių priemones", - BNS penktadienį sakė VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas. Dėl įtarimų Lietuvoje veikus Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimui prasidėjusios specialiųjų tarnybų objektų paieškos gali padaryti milžinišką žalą, penktadienį pareiškė buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Mečys Laurinkus. Pareigūnas atsisakė ką nors pasakyti apie 20 kilometrų nuo Vilniaus Antaviliuose esantį objektą, kurį žiniasklaida įvardijo kaip galimą buvusią CŽV bazę. "Specialių tarnybų vadovai turi įsipareigojimą, kaip ir visi kiti, kurie yra turėję leidimus dirbti su slapta informacija, ir tikrai nekomentuoja tokių dalykų. Tai nepriklauso, ar tai esamas, ar buvęs vadovas", - sakė M.Laurinkus. LNK šaltinių teigimu, amerikiečių žvalgybos slapta į Lietuvą atgabenti įtariamieji terorizmu galėjo būti laikomi miškingoje vietovėje tarp Vilniaus ir Nemenčinės. LNK televizija rodė reportažą, nufilmavusi minėtą slaptąją bazę. Dabar tai - Valstybės saugumo departamento (VSD) valdomas objektas, tačiau kelerius metus iki 2006-ųjų, LNK šaltinių teigimu, čia šeimininkavo vien amerikiečiai, kurie šiame pastatų komplekse galėjo kalinti ir įtariamus teroristus. Nežinančiam šį objektą rasti sunku. Slaptojo komplekso adresas lygiai toks pat kaip ir miestelio pašto skyriaus. Apie Lietuvoje veikusį slaptą Amerikos žvalgybos tarnybos kalėjimą, pranešė Jungtinių valstijų žiniasklaida remdamasi buvusiais CŽV darbuotojais.

zodziu tariant

zodziu tariant portretas
slepetiniui atejus i valdzia ir buvo ikurtas kalejimas, manau,kad jo istatymas i valdzia tai ir buvo tik tam,kad visi blogieciai galetu daryti tai,kas buvo ju suplanuota is jav ir kitu jegu,viena is ju --pedofilai.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių