Socialistinio liaudies fronto veiklą vertins prokurorai

Teisingumo ministerija pati netirs Socialistinio liaudies fronto (SLF) veiklos, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) prašymą įvertinti šios partijos veiksmų atitikimą įstatymams perduoda prokurorams.

Kaip BNS sakė ministerijos atstovas spaudai Audris Kutrevičius, laisvės gynėjų kreipimasis persiunčiamas Generalinei prokuratūrai, nes tik prokurorai, gindami viešąjį interesą, gali kreiptis į teismą dėl partijos uždraudimo.

„Įstatyme labai aiškiai pasakyta, kada gali būti uždrausta partija, ir šiuo atveju kreiptis į teismą gali tik prokuratūra, gindama viešąjį interesą“, - sakė ministerijos atstovas.

Kariuomenės kūrėjus vienijanti sąjunga praėjusią savaitę kreipėsi į Teisingumo ministeriją su prašymu įvertinti SLF narių politinę veiklą, nes minėta partija, laisvės gynėjų vertinimu, kėsinasi į Lietuvos konstitucinę santvarką, suverenitetą ir jos teritorijos vientisumą, padeda Rusijai ir jos organizacijoms veikti prieš Lietuvą.

„Jie padeda Rusijos Federacijai ir jos organizacijoms veikti prieš Lietuvos Respubliką, siekia padėti TSRS teisių ir pareigų perėmėjos Rusijos Federacijos piliečiams išvengti atsakomybės už nusikaltimus, įvykdytus Vilniuje 1991 metų sausio 13-ąją“, - teigiama rašte.

Laisvės gynėjai dėl Socialistinio liaudies fronto veiklos dar kreipėsi ir į Generalinę prokuratūrą bei Seimą.

LKKSS centro valdybos narys Antanas Kliunka penktadienį per spaudos konferenciją Seime pristatydamas kreipimąsi sakė, kad pastaruoju metu A.Paleckis ir jo vadovaujamos organizacijos nariai vykdo aktyvią šmeižto kampaniją, įvairiais kanalais skleisdami dezinformaciją, jog per Sausio įvykius 1991 metais laisvės gynėjai šaudė vieni į kitus, civilių žmonių žudymu apkaltindami sovietų karius.

„(...) A.Paleckis ir jo vadovaujama partija masiškai viešai skleidžia melagingus teiginius apie tai, kad šią agresiją vykdė ne TSRS, o neįvardyti “savi", - teigiama LKKSS rašte.

Dėl SLF lyderio teiginio, esą 1991 metų sausį „saviškiai šaudė į savus“, pernai vasarą Vilniaus apygardos teismas pripažino jį kaltu dėl sovietinės agresijos neigimo ir skyrė jam 10,4 tūkst. litų baudą. Dėl melagingų parodymų davimo teisiami du A.Paleckio byloje liudiję asmenys. Laisvės gynėjai teigia, kad tokių turėtų būti gerokai daugiau.

Tuo metu Socialistinis liaudies frontas prieš tokius veiksmus rengia piketus ir reikalauja „nedelsiant nutraukti Socialistinio liaudies fronto pirmininko Algirdo Paleckio teisminį persekiojimą dėl jo paviešintos ir įvairiose šaltiniuose išsakytos nuomonės apie Sausio 13-osios įvykius“ bei „stabdyti šmeižto ir dezinformacijos kompaniją“, „nutraukti politikų ir sukarintų struktūrų spaudimą teismams ir teisėtvarkos institucijoms“.

1991 metų sausį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, 31 buvo sunkiai sutrikdyta sveikata, daugiau nei 1000 buvo kitaip sužaloti. Tų pačių metų liepos 31-ąją Medininkų muitinės poste buvo nužudyti septyni policijos ir muitinės pareigūnai, saugoję sovietų tuomet dar nepripažintos Lietuvos valstybės sieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

klausimelis

klausimelis portretas
is salies besaliskai ziurint nesuprantu kodel vieniems judejimams galima buti kitiems ne....Laisve tai laisve......vsiems......... O tu varge..... kaip cia sudetinga...

Copy D

Copy D portretas
Paleckis 2013-01-14 15:06 nepatinka tiems, kurie išvogė Lietuvos ūkį ir tiems, kurie dabar vaikšto su į SS panašiomis uniformomis- pseudopatriotams, tokie verti iš druskos į užpakalį ir nišbėgiotų kaip kiškiai po lankas, kai tik pamatytų pavojų savo škūrai?

dana

dana portretas
Kiekvienas zmogus turi teise tureti savo isitikinimus,ir turi teise juos skleisti,LR konstitucijos 25 str.Zmogaus teisiu negali varzyti ir teikti privelegiju del lyties,rases.tautybes,kalbos ir t.t...,LR konstitucijos 29str.,LR konstitucijos 35str.,36str..vienu zodziu yra aibe LR konstitucijoje straipsniu ,kurie gina Lietuvos pilieti Lietuvoje.Taip kad irodineti tai kas jau yra irodyta nereikia,nereikia imtis prievartos pries zmogu ,kuris kitaip galvoja ,masto,kalba.Geroje valsybeje nebijoma tokiu dalyku,matyt ne tokia gera ta Lietuva ,kad bijo kitos nuomones ir isitikinimu.Geriau butu pagalvoti ,kas yra negeraiLietuvoje ir salinti negerumus o ne salinti zmones , kurie turi kitokius isitikinimus ir yra kitos nuomones .
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių