Socialdemokratų partijoje – nesutarimai dėl kandidatų sąrašo

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryboje šeštadienį iš regionų atvykę partiečiai kritikavo kaip neskaidrų partijos kandidatų sąrašo daugiamandatėje apygardoje sudarymą.

Skyriai dar 2011 metų pabaigoje sureitingavo kandidatus, tačiau šio reitingavimo rezultatai neskelbiami nei viešai, nei plačiau partijos viduje. Galutinį sąrašą numatoma patvirtinti balandį.

LSDP Šilutės skyriaus pirmininkas Alvidas Šimelionis iš tribūnos dėstė pasigendantis šiame procese skaidrumo.

„Po įvairios informacijos, kurią sužino mūsų partiečiai neoficialiai, išaiškėja nevisai galbūt gerų, skaidrių dalykų ir daugelis žmonių yra nelaimingi. Kiekvienas nelaimingas kitaip. Nebūtinai dėl savo vietų. Svarbus yra požiūris į pačią procedūrą, į reitingavimą, galų gale į skyrių arba į kandidatą“, - teigė jis.

Jis apgailestavo, kad reitingavimas liko „užslaptintas, kažin, ar skaidrus“.

„Aš sutinku, kad yra nusipelniusių asmenų, kuriuos reikia palikti priekyje, bet kitas yra nusipelnęs, nes yra koks nors Seimo nario padėjėjas“, - BNS vėliau sakė jis.

LSDP rinkimų štabo pirmininkas Juozas Olekas partijos nariams taryboje šeštadienį aiškino, kad su reitingavimo skyriuose rezultatais bus galima susipažinti po rinkimų - „kad dabar nebūtų įtampų, nes tikrai kai kurie skyriai tarėsi vieni su kitais, kad vieni pažymėtų vienus, kiti kitus, ir tai labai aiškiai atsispindėjo kai kuriuose skyriuose, o kai kuriuose skyriuose atsispindėjo net ir šiokia tokia bičiuliška žodžio nesilaikymo dalis“.

„Mūsų taisyklės numato griežtas kvotas - mūsų vienam dešimtuke turi būti vienos lyties atstovų ne daugiau kaip 60 proc., tai kiekvienam dešimtuke yra arba keturi vyriškiai, arba keturios moterys. Ir kiekvienam dešimtuke yra viena vieta mūsų jaunimiečiui“, - principus, kuriais remiantis po reitingavimo skyriuose dar tikslinamas sąrašas, žurnalistams aiškino J.Olekas.

Tuo metu A.Butkevičius teigė, kad su reitingavimo rezultatais galima susipažinti ir dabar partijos būstinėje, bei sakė, kad viešai reitingavimo rezultatai nebus skelbiami, bus viešas tik galutinis kandidatų daugiamandatėje apygardoje sąrašas.

„Prašom, būstinėje yra sąrašas, tie, kurie buvo atvykę merai, visiems merams parodėme. Juos surinkome ir jos turime. Galiu pasakyti - laikomasi ir teisingumo principo. Jau mes kokie būtume socialdemokratai, jeigu paslėptai ką nors darytume. Buvo reitingavimai ir po reitingavimo vis dėlto dar buvo atlikta išsami analizė: buvo pasižiūrėta, kodėl vieni šoko į priekį, kiti - atgal, apie tai nenoriu kalbėti. Bet buvo ir atsižvelgta į realius faktus - paskutinių trijų Seimo rinkimų įvykusių rezultatus ir savivaldybių rinkimus“, - taryboje į partiečių priekaištus atsakė LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Jis dėstė, kad per trejus rinkimus negavus žmonių pasitikėjimo, vargu, ar ketvirtais rinkimais gali įvykti stebuklas.

Taryba šeštadienį nubalsavo už preliminarų vienmandatininkų sąrašą. Jame - 68 kandidatai, socialdemokratai kol kas neturi vienmandatininkų Kėdainių, Kauno miesto Kalniečių ir Panevėžio miesto Nevėžio apygardose.

Šiuo metu LSDP yra didžiausia opozicinė Seimo frakcija, jai priklauso 23 nariai. Per pernai vasarį vykusius savivaldos rinkimus socialdemokratai iškovojo daugiausia mandatų. Jie gavo 328 mandatus iš 1,5 tūkstančio.


Šiame straipsnyje: socialdemokrataiLSDP

NAUJAUSI KOMENTARAI

Sąrašai -

Sąrašai - portretas
ne kas kita, kaip šūdo malimas! Kol bus tie sąrašiniai chameleonai, o ne konkretūs žmonės - tol tokie "rinkimai" prilygsta Š.Korėjos lygiui!

į seimą

į seimą portretas
Vilniaus apygardos teismas (VAT) paskelbė sprendimą, kuriuo pripažino, kad Turto banko vadovas socialdemokratas Jonas Budrevičius iš darbo buvo atleistas teisėtai ir panaikino Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo sprendimą, kuriuo jam iš Turto banko buvo priteista 180 000 Lt. VAT taip pat atmetė buvusio įmonės vadovo ieškinį.

Betgi

Betgi portretas
Ponas Butkevičius,jeigu rinkimus laimės socialdemokratai žadėjo 10000 naujų darbo vietų.Mes to pažado nepamiršome,o kaip jisai?
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių