Socialdemokratai, „darbiečiai“, „tvarkiečiai“ sutarė dėl koalicijos

Opozicinių Lietuvos socialdemokratų, Darbo bei „Tvarko ir teisingumo“ partijų lyderiai penktadienį Seime pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo per rinkimus bei po jų, formuojant valdančiąją koaliciją.Susitarimą dėl bendradarbiavimo pasirašė Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas bei „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas.

„Atsižvelgdami į susiklosčiusią politinę, ekonominę ir socialinę padėtį Lietuvoje, suprasdami atsakomybę už valstybės ateitį, siekdami rinkėjams pristatyti išsamią ekonominę, socialinę ir politinę valstybės ateities programą esame pasiryžę po rinkimų pirmiausia derėtis dėl valdančiosios koalicijos sudarymo tarpusavyje“, - teigiama dokumente.

Opozicinės partijos įsipareigojo per 2012 metų Seimo rinkimų kampaniją laikytis korektiškos, sąžiningos ir skaidrios rinkimų kovos principų, rinkimų agitaciją grįsti išimtinai partijos rinkimų programos nuostatomis, jų sklaida, taip pat partijos vertybių propagavimu, sudaryti bendrą darbo grupę rinkiminiams ir porinkiminio bendradarbiavimo klausimams spręsti.

Be to, pasižadėta per pakartotinius balsavimus vienmandatėse rinkimų apygardose, esant galimybei, remti vieni kitų kandidatus.Socialdemokratų partijos lyderis A.Butkevičius penktadienį per spaudos konferenciją prisipažino, kad jų partijos vadovybėje gimė idėja pasirašyti tokį susitarimą.

Pasak V.Uspaskicho, pasirašytas dokumentas po Seimo rinkimų taps pagrindu pradėti derybas dėl valdančiosios koalicijos formavimo ir Vyriausybės sudarymo.„Pirmenybę derėtis po rinkimų turės šios trys partijos“, - sakė jis.„Tikiuosi, kad šios partijos bus būsimos koalicijos branduolys“, - jam pritarė „tvarkiečių“ vadovas R.Paksas.

Partijų pirmininkai tvirtino, kad preliminariai sutarta, jog daugiausia vietų būsimame parlamente gavusi partija turės galimybę formuoti koaliciją ir siūlyti savo kandidatą į Vyriausybės vadovus.„Darbiečių“ vadovo teigimu, prie pasirašyto susitarimo gali prisidėti ir kitos partijos, jeigu pritaria jo nuostatoms.„Visuomet laukiame, net ir konservatoriai gali pasirašyti“, - sakė V.Uspaskichas.A.Butkevičius pabrėžė, kad prieš rinkimus dalydami pažadus rinkėjams socialdemokratai „tikrai nėra pasiruošę eiti populizmo keliu“.

„Jeigu būtų diskusija, ar realūs mūsų trijų partijų pažadai, tai mes ir kalbėsime, ką galime žmonėms pažadėti, ką galime realiai įgyvendinti“, - teigė jis.Paklaustas, ar nemato problemų bendradarbiauti su Darbo partija, kuri teisiama dėl vadinamosios juodosios buhalterijos, socialdemokratų lyderis tvirtino, kad tai ne jo kompetencijos klausimas.

„Čia jau ne mūsų partijos kompetencijos klausimas, tai sprendžia teismas. Kai jis pasibaigsis, į jį bus galima atsakyti“, - sakė A.Butkevičius.Visuomenės nuomonės tyrimų duomenimis, šios trys partijos Seimo rinkimuose pasidalintų pirmas tris pozicijas.

Pastaruoju metu reitinge pirmauja „Darbiečiai“ su maždaug 17-19 proc. balsų, nedaug nuo jų atsilieka anksčiau pirmavę socialdemokratai su 15-16 proc. balsų, o „tvarkiečiai“ būtų treti su maždaug 8 proc. rinkėjų balsų.Seimo rinkimai vyks šių metų spalio 14 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

fly

fly portretas
mano manymu Lietuvos priesai meta i kova savo uzkonservuotus agentus Paksa ir Uspaski.Nebereikalo rusu laikrastis "Nezavisimaja gazeta"rase ,kad mes busim prijungti pre Rusijos.

tai ačiū

tai ačiū portretas
kad informavote, dabar žinosiu už ką nebalsuoti.Dar konservaroius prie šio sąrašo prilipinsiu

Irmis

Irmis portretas
Tegu isitrina sau galvas,sita velnio trejibe, daro sou pries rinkimus, bet as tikiu zmonem jie atrinks kas ka, tikiu kad Konservatoriai kad ir padare klaidu( rask neklystancius) jie laimes ir jie geriausi
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių