Siūloma aiškintis dėl Pilietinės visuomenės institutui skirtų 4 mln.Lt

Valdančiosios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcijos narys Artūras Melianas kreipėsi į Seimo Audito komitetą, prašydamas ištirti, ar Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) pagrįstai ir teisėtai finansavo Pilietinės visuomenės instituto projektą pilietiškumui mokyklose ugdyti.

Parlamentaras siūlo aiškintis, ar viešajai įstaigai skirti 4 mln. litų „nebus naudojami politinei propagandai“, praneša LiCS frakcija.

Anot jo, 3,4 mln. litų šiam projektui vykdyti ŠMM padengia iš Europos Sąjungos (ES) Lietuvos švietimui ir mokslui skirtų lėšų, likusi dalis apmokama iš Lietuvos valstybės biudžeto.

Parlamentarui abejonių dėl tikslingo lėšų panaudojimo kyla dėl to, kad minėtas projektas, pasak pranešimo, bus vykdomas tik Vilniaus apskrityje, o instituto vadovas Darius Kuolys jam atrodo „neatsiejamas nuo politinės propagandos“.

„Seimo narys atkreipė dėmesį į tai, kad institutui vadovauja Darius Kuolys, kurio veikla yra neatsiejama nuo politinės propagandos, tuo tarpu ES ir biudžeto lėšos negali būti naudojamos politinei veiklai, už tai Lietuvai grėstų sankcijos“, - rašoma pranešime.

Pilietinės visuomenės instituto direktorius D.Kuolys sako, jog liberalcentristų abejonės projektui metamos nepagrįstai, o teiginiai, esą projektas bus vykdomas tik Vilniaus apskrityje, galėjo būtų išsakyti tik projektu visiškai nepasidomėjus.

„Liberalcentristai ne pirmą kartą imasi nepagrįstų kaltinimų, kaip ir prieš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovus, dabar ir prieš visuomenines organizacijas“, - antradienį BNS sakė D.Kuolys.

Jo teigimu, projektas „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“ 2010 metų rudenį laimėjo ŠMM skelbtą konkursą, jis rengiamas kartu su dvylika partnerių, vyks 120 mokyklų ir 10 kolegijų. Jo tikslas - atnaujinti ir su pilietinio veikimo praktika susieti pilietinį ugdymą, kuris šiuo metu mokyklose yra pernelyg teorinis.

„Tai yra didžiausias projektas pilietinio ugdymo atnaujinimui“, - sakė D.Kuolys.
Projektas šiuo metu pradedamas vykdyti ir truks dvejus metus.

„Šiuo metu Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklai nepavyksta ugdyti sąmoningų ir aktyvių piliečių. Tyrimai rodo, kad esama didelio atotrūkio tarp mokykloje perteikiamų pilietinio ugdymo teorinių žinių ir praktikos. Toks ugdymas per menkai susieja žmogų su valstybe, su viešaisiais politinės bendruomenės reikalais. Norint, kad mokykla augintų aktyvų pilietį, turintį tvirtas demokratines nuostatas, ir stiprintų visos visuomenės pilietines kompetencijas, pilietinį ugdymą mokykloje reikia iš esmės atnaujinti“, - apie projektą rašoma oficialioje ES paramos svetainėje.

Pilietinės demokratijos instituto vadovas D.Kuolys buvo tarp mitingų ir akcijų, kuriais buvo reikalaujama atstatydinti iš vidaus reikalų ministro posto liberalcentristų deleguotą Raimundą Palaitį, iniciatorių.NAUJAUSI KOMENTARAI

valerija

valerija portretas
Tai jus mulkiai, noretumet, kad pilietines visuomenes instituto vadovas butu apilietiskas?Gal Mauglis , gal kiborgas?

Copy

Copy portretas
Is knygos 'Dar karta apie landsbergizma' "Landsbergizmas nera vien koncervatoriu partija. Tai ir ne vienminciu avinu susiburimas apie savo lyderi, o gerai organizuotas politiniu aferistu voratinklis, siekiantis supancioti piliecius, juos pajungti"- is knygos dar karta apie landsbergizma. J. Ivanauskas Koks vaidmuo 'pedofilijos ' byloje? Kodel nepasidomit, kad Skucas - Venskienes pusbrolis buvo Landsbergio vyr. apsaugininkas ir daug zino? Kodel geriau kaltinti nekalta motina, vaziuoti kazkur salti, geriau pasiskaitykit ir paziurekit nuo pat pradziu; Sukurtas burbulas, kalbejo filmuko montuotojas, taciau jis nebuvo apklaustas, kodel? Seimynele turejo geras galimybes nufilmuoti su ikalciais, kodel to nepadare? Matyt nebuvo, o geriau kure namuose, kur rezisieriais buvo Venckai, jie kikeno, kai mergaite vartesi tarp manekeno tarpkojo, taciau prisikikeno uzmirsdami, kad dievulis ziuri ir jis pasiunte- Kedzio uzspringima, kuris buvo saugomas Markausko, kodel nepriverte jo to pasakyti, kodel policija vaiksciojo pulkais ieskodama Kedzio ir nerado? Todel, kad visi vadovai Venckaus draugeliai, o eiliniai eina, kur liepia. Kodel dabar seimynele draskosi ir galvoja visus 'uzgulimus', kad tik neatiduoti mergaite? Kodel neskelbiami pagrindiniai motyvai? Kas gali paneigti, kad buvo sugalvota prazudyti mergaite uzgriuvus Kedziams ir Sucienei, gerai, kad apsaugininkai sulaike besiverziancia Skuciene? Ar taip deklaruojama meile? Kas paneigs, kad sekantis zingsnis bus apgalvotas iki smulkmenu, bet stebes seimo atstovas Stoma, kuris uzgrius mergaite, seimynele sauks 'pedofilas' mergaite issigas ir viskas pasibaigs? O kalta bus Laimute. Atsipeikekit ZMONES, lietuvoj jau nieks netiki sugalvotu seimyneles burbulu, kai Venckus yra geriausias pedofilu ginejas ir sukurti buvo lengva. Taciau Kedzio mirtis juos zlugdo, todel raminasi 'kovodami' ir zlugdydami mergaite, nes zlugdyti motinos negali -ji saugoma, todel kencia jos vaikas.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių