Šiemet Lietuvoje surengta daugiausia įspėjamųjų streikų per 12 metų

2012 metų vasario ir gegužės mėnesiais šalyje vyko 187 įspėjamieji streikai, arba daugiausia per 12 metų, pranešė Lietuvos statistikos departamentas.

Vasarį vyko 184 įspėjamieji streikai, gegužę jų buvo trys.

Juos surengė devynių apskričių, 37 savivaldybių valstybės sektoriaus švietimo įstaigos. Įspėjamieji streikai šalyje surengti po ketverių metų pertraukos ir jų surengta daugiausia nuo 2000 metų.

Streikų statistinis tyrimas apima tik legalius, nustatytą tvarką atitinkančius streikus, todėl neįtraukiamos akcijos, susijusios su darbo ginčais ar streikuojančių įstaigų palaikymu, piketai.

Vasario mėnesį streikavo dešimt ikimokyklinio, šešios pradinio, 166 bendrojo vidurinio ugdymo ir dvi kultūrinio švietimo veiklos įstaigos. Dėl įspėjamojo streiko nedirbo 38 Klaipėdos, 32 Telšių, 29 Vilniaus, 25 Panevėžio apskrities švietimo įstaigos. Kitose apskrityse įspėjamuosiuose streikuose dalyvavo mažiau švietimo įstaigų (nuo 24 – Šiaulių, iki 5 – Tauragės apskrityje).

Vasario mėnesį įspėjamuosiuose streikuose dalyvavo vidutiniškai 5 412 darbuotojų. Daugiausia darbuotojų streikavo Klaipėdos (1 324), Telšių (967), Panevėžio (787) ir Vilniaus (721) apskrityse, mažiausiai – Tauragės (95) ir Utenos (170) apskrityse.

Klaipėdos ir Šiaulių miestų bei Klaipėdos ir Telšių rajonų savivaldybėse surengta trečdalis (35,3 proc.) įspėjamųjų streikų, juose dalyvavo trečdalis (34,2 proc.) visų šalyje streikavusių darbuotojų.

Gegužės mėnesį įspėjamuosius streikus surengė trys Švenčionių rajono savivaldybės meno mokyklos, juose dalyvavo 25 darbuotojai.

Bendras dėl įspėjamųjų streikų nedirbtas laikas – per 1800 darbo dienų.

Streikavusios švietimo įstaigos nurodė šias įspėjamųjų streikų skelbimo priežastis: nesutarimai dėl mokyklų finansavimo tvarkos (mokinio krepšelio), planuojamos pedagogų atestacijos ir jų darbo apmokėjimo tvarkos (kontaktinių valandų pedagoginės normos) ir kita.


Šiame straipsnyje: streikasstreikai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pinokis

Pinokis portretas
Visa tai gerai, bet kokia iš to nauda, koks rezultatas ? NULIS. Tai kam tuščiai laiką leisti ir nervus gadinti ? Į tai turėtų atsakyti opozicinės partijos, nes interpeliacijų Seime irgi buvo daug. Rezultatas - NULIS. Reiškia Kubiliaus vyriausybė , pagal esamas galimybes, dirbo gerai.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes stebuklingai brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Rudenį, rinkimuose į seimą reikia atsikratyti visų politinių gaujų, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi.

ne nemastes

ne nemastes portretas
lekiu stacia galva is sios aferistu,melagiu,silpnaprociu,iskrypeliu,ir kitokiu siuksliu salies,atsibodo ubago alga,ir nezmoniski reikalavimai uz ir taip super maza atlyginima,lekiusu ta mintim kad neteks gryzti atgal cia..Nematau ateities sioje vagiu salyje,kuri nesirupina savo salies pilieciais,ir apsimesdama kad duoda "meskos"paslauga numeta trupinius pati pasiimdama sau visa diduma pyrago... Likusiems sekmes toliau kankintisir islaikineti didziules bedarbiu,kaliniu ir visokiu nusipirkusiu nedarbingumus gretas..Manau daugumas supras tai kaip ironija..Bet teisybe slypi kazkur anapus..
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių