Šiauliuose – kariuomenės ir visuomenės šventė su aviacijos šou

Tradicinė kariuomenės ir visuomenės šventė šiemet rengiama Šiauliuose, o svarbiausiu šeštadienį vyksiančios šventės akcentu taps aviacijos šou, kuriame dalyvaus lėktuvai ir sraigtasparniai iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Čekijos, Lietuvos ir Danijos.

Lenkijos karinių oro pajėgos dalyvaus su akrobatinio skraidymo grupe „Bialo Czerwone Iskry“ ir parodomąją programą demonstruos su reaktyviniais treniruočių lėktuvais TS-11. Lenkijai taip pat atstovaus ir šiuo metu Baltijos šalių oro policijos misiją atliekančios lenkų pilotai su naikintuvais Mig-29, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Pirmoji Baltijos šalyse įkurta Latvijos lengvųjų atakos akrobatinio skraidymo grupė „Baltic Bees Jet Team“ savo meistriškumą demonstruos su penkių lėktuvų L-39C Albatros parodomąja programa. Lakūnai susibūrę į šią grupę yra buvę kariškiai, turintys tūstančius skrydžio su kariniais orlaiviais valandų.

Akrobatinio skraidymo grupė „Baby Blue T-17“ iš Danijos karališkųjų oro pajėgų skraidys su orlaiviais T-17 Saab Supporter.

Parodomąsias programas ore demonstruos Estijos karo lakūno pilotuojamas lėktuvas L-39C Albatros ir Čekijos karo lakūno pilotuojamas lengvasis atakos lėktuvas L-159 ALCA. Parodomoje programoje taip pat dalyvaus Lietuvos karinių oro pajėgų parodomąsias programas transporto lėktuvais An-2, L-410, C-27 J Spartan, sraigtasparniu Mi-8.

Orlaivių alėjoje ant žemės prisistatys NATO šalių pajėgų kariai su savo orlaiviais C-27J Spartan , JAS 39 Grippen, F-16 ir Mig-29.

„Kariuomenės ir visuomenės šventė daug kartų džiuginusi vilniečius ir kauniečius šiemet keliauja į Šiaulius. Miestą, kur dislokuotas geriausiai matomas NATO saugumo garantas, - Baltijos šalių oro policijos misija. Tai, kad NATO šalių karinės oro pajėgos dalyvaus ir mūsų šventėje, tik patvirtina mūsų bendrumą ir tai, koks svarbus yra NATO solidarumo principas“, - sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

„Labai vertiname tai, kad tiek daug NATO šalių sutiko dalyvauti mūsų šventėje su savo karine aviacija. Tai ne tik įrodymas, kad esame vieningos organizacijos nariai, tai taip pat mums tikra dovana Karinių oro pajėgų 20-ies metų atkūrimo proga“, - sakė Lietuvos KOP vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis.

Nors, pasak KAM, šių metų kariuomenės ir visuomenės šventėje pirmu smuiku gros Karinės oro pajėgos, turės ką parodyti ir kitos trys kariuomenės pajėgų rūšys - Sausumos, Karinės jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgos.

„Šventės dalyviai galės pabendrauti su kariais, taip pat pamatyti karinę techniką ir ginkluotę: šarvuočius M113, visureigius HMMWV su ginkluote, sunkvežimius SISU, UNIMOG, artilerijos pabūklus, simuliatorių JAVELIN, priešlėktuvinę sistemą STINGER, lengvuosius šaulio ginklus, povandeninių veiksmų komandos įrangą, dykumos džipą su įranga ir ginkluote“, - rašoma ministerijos pranešime.

Šventėje tradiciškai bus galima išbandyti savo jėgas įvairiuose kariniuose atrakcionuose - išardyti ir surinkti ginklą, pasimatuoti karinę uniformą ir nusifotografuoti, užsimaskuoti veidą, aštrių pojūčių mėgėjai galės patys pabandyti išminuoti minų lauką.

Taip pat bus galima įvertinti kariuomenės logistiką, kuri demonstruos aprangos ir ekipuotės ekspoziciją, karo lauko ligoninę, karo kartografijos galimybes, įvairią techniką ir ginkluotę.

Kariuomenės ir visuomenės šventė vyksta vienintelį kartą per metus, kai mobilizuojamos visos pajėgos tam, kad visuomenė iš arti galėtų pamatyti, kuo gyvena ir kokius iššūkius nugali dabartinė Lietuvos kariuomenė.NAUJAUSI KOMENTARAI

vaikas

vaikas portretas
...galės pabendrauti su kariais...kuriais?????
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių