Šiaulių bankas perima dalį Ūkio banko turto ir įsipareigojimų

Laikinasis Ūkio banko administratorius Adomas Audickas, Šiaulių bankas ir valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“ pasirašė trišalę sutartį, pagal kurią Šiaulių bankas perims dalį Ūkio banko įsipareigojimų, turto, teisių ir sandorių.

Pagal patvirtintą preliminarų turto vertinimą bendra į Šiaulių banką perkeliamų įsipareigojimų klientams suma sudaro 2,7 mlrd. litų, tokia pati yra ir perkeliamo turto bei „Indėlių ir investicijų draudimo“ įnašo vertė - 2,7 mlrd. litų, pranešė Lietuvos bankas.

„Po intensyvių derybų šalims pasiekus susitarimą nemokaus banko problema pirmą kartą išspręsta tokiu būdu, kuris sudaro sąlygas jau artimiausiu metu atkurti bankinių paslaugų teikimą Ūkio banko klientams. O tai reiškia, kad svarbiausias trumpojo laikotarpio tikslas pasiektas - absoliuti dauguma žmonių ir įmonių vėl galės netrukdomai disponuoti savo lėšomis, laikytomis Ūkio banke“, - pranešime sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Anot jo, beveik visi Ūkio banko indėlininkai nepraras nei indėlių, nei už jas priskaičiuojamų palūkanų, nes visi Ūkio banko įsipareigojimai klientams į Šiaulių banką bus perduodami pagal šiuo metu galiojančias sutartis.

„Svarstyti klausimai buvo sudėtingi, todėl derybos vyko intensyviai ir buvo įtemptos. Artimiausiu metu svarbiausia mūsų užduotis - kaip įmanoma greičiau atnaujinti paslaugų teikimą buvusiems Ūkio banko klientams. Tam prireiks nemažai pastangų, tačiau esame pasirengę skirti tiek laiko ir pajėgumų, kiek reikės“, - pranešime spaudai sakė Šiaulių banko administracijos vadovas Audrius Žiugžda.

Pasak A. Žiugždos, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) bei Lietuvos investuotojų valdomas Šiaulių bankas yra finansiškai stiprus ir pajėgus, kad užtikrintų tolesnį įsipareigojimų vykdymą ir paslaugų atnaujinimą buvusiems Ūkio banko klientams.

ERPB, siekdamas sustiprinti Šiaulių banko kapitalo bazę, pagreitinti Ūkio banko bankinės veiklos perėmimo procesą bei stabilizuoti padėtį Lietuvos finansų sektoriuje, suteiks Šiaulių bankui subordinuotą 20 mln. eurų (69,056 mln. litų) paskolą.

„Mes džiaugiamės, kad šis sandoris užtikrins bankų sektoriaus stabilumą, o ERPB suteikta finansinė parama dar labiau sustiprins Šiaulių banką“, - sakė ERPB finansų įstaigų departamento direktorė Sylvia Gansser Potts.

Į Šiaulių banką perkeliamo turto vertę nustatė audito įmonė „KPMG Baltics“, tačiau trišalėje sutartyje numatyta atlikti papildomą detalų turto vertinimą.

Tris mėnesius truksiantis išsamus vertinimas yra saugiklis visoms sandoryje dalyvaujančioms šalims. Patikslinus turto vertes, bus tikslinami ir sandoryje dalyvaujančių šalių įsipareigojimai.

Trišalėje sutartyje taip pat numatyta, kad įsipareigojimus, turtą, sandorius ir teises perimantis Šiaulių bankas bankines operacijas Ūkio banko klientams privalo atnaujinti per įmanomai trumpiausią laiką.

„Mes tikime, kad pasiektas susitarimas mūsų klientams, darbuotojams ir akcininkams suteiks naujų ir didesnių augimo galimybių, o visa Lietuvos bankininkystės sistema sustiprės ir taps dar konkurencingesnė“, -pranešime spaudai teigė Šiaulių banko valdybos pirmininkas Algirdas Butkus.

Konkurencijos taryba ketvirtadienį jau suteikė Šiaulių bankui leidimą vykdyti vadinamuosius atskirus koncentracijos veiksmus - pasirašyti sutartį, įsigyjant dalį žlugusio Ūkio banko turto ir įsipareigojimų bei antrines įmones. Priimdama sprendimą Konkurencijos taryba konstatavo, jog koncentracijos sustabdymas galėtų turėti neigiamų pasekmių Ūkio banko indėlininkams, o koncentracija, preliminariu vertinimu, neturėtų sukelti neigiamos įtakos konkurencijai.

Ūkio banko veikla buvo sustabdyta vasario 12 dieną.

2012 metų pabaigoje 19,57 proc. Šiaulių banko akcijų valdė ERPB, 6,24 proc. - Gintaras Kateiva. 17 tarpusavyje susijusių akcininkų kartu valdė 43,17 proc. Šiaulių banko akcinio kapitalo.

Šiaulių banko akcijos kotiruojamos „Nasdaq Omx“ Vilniaus biržos Oficialiajame sąraše.NAUJAUSI KOMENTARAI

kiaune

kiaune portretas
ir arkliui aišku, kad taip turėjo būti. Pasimaivė, pasilaužė kaip cielka, parodė spektaklį ir pareiskė, kad pasiima apvogto banko dali.

jau seniai

jau seniai portretas
viskas buvo suplanuota. Vasiliauskas pavoge ir perdave ERP. Kas kitas? Manau karoso medicinos bankas. Juk paskutinis "neeuropietiskas" bankas lt
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių