Sekmadienį iki 14 val. balsavo daugiau kaip ketvirtadalis rinkėjų

Seimo rinkimuose ir referendume dėl naujos atominės sekmadienį iki popietės balsavo daugiau kaip ketvirtadalis rinkėjų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, į balsavimo apylinkes sekmadienį nuo 7 iki 14 val. atėjo 25,82 proc. visų Lietuvoje įregistruotų rinkėjų.

Iki 10 val. buvo balsavę 5,36 proc. rinkėjų. Dar 5,51 proc. rinkėjų dalyvavo balsavime iš anksto. Tad iš viso iki sekmadienio popietės jau balsavo apie 31,3 proc. rinkėjų.

Prieš ketverius metus, 2008-ųjų spalį vykusiuose Seimo rinkimuose, iki 14 val. balsavo 24,92 proc. visų rinkėjų. Tuomet dar 3,99 proc. balsavo iš anksto.

„Jau galima daryti išvadą, kad rinkėjų aktyvumas šįkart bus panašus kaip ir prieš ketverius metus. Bet dar negalima pasakyti, ar šiemet rinkėjų aktyvumas peržengs 50 proc.“, – spaudos konferencijoje sekmadienį sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Rinkimų apylinkes reikėtų mažinti ir šitaip būtų išvengta susidariusių eilių prie balsadėžių, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Z. Vaigauskas.

„Iš tikrųjų truputį turime būtinumą rinkimų apylinkes mažinti, (per ankstesnius rinkimus - BNS) turėjome nedidelį rinkėjų aktyvumą, ir kai rinkėjų aktyvumas kai kuriais momentais padidėja, susidaro eilės. Manau, reikia keisti politiką, reikia mažesnių apylinkių“, - sekmadienį per spaudos konferenciją sakė Z. Vaigauskas.

Jo teigimu, neturėtų likti apylinkių, kuriose balsuoja apie 5 tūkst. rinkėjų, jas reikėtų sumažinti iki 1,5-2 tūkst. rinkėjų.

Sekmadienį kai kuriose rinkimų apylinkėse susidarė eilės ir norintieji pareikšti savo valią rinkimuose turėjo laukti iki valandos.Sekmadienį nuo 7 iki 20 valandos vyksta Seimo rinkimai ir referendumas dėl naujos atominės elektrinės.

2008 metų Seimo rinkimuose iš viso dalyvavo 48,59 proc. rinkėjų.

Šįkart rinkimų dieną aktyviausiai balsuojama Raseinių (32,82 proc.), Aušros (31,95 proc.) ir Žirmūnų (29,94 proc.) apygardose, pasyviausiai – Gargždų (21,17 proc.), Marių (21,25 proc.) ir Skuodo-Mažeikių (21,71 proc.) apygardose.

Sekmadienį Lietuvoje vyksta naujos kadencijos Seimo rinkimai ir referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje.

Balsavimo teisę turi 2,57 mln. rinkėjų. Balsuoti galima 2017-oje apylinkių. Balsavimas baigsis 20 val. Pirmųjų rezultatų tikimasi dar sekmadienio vakarą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Onė

Onė portretas
Gavau rinkiminę kortelę,kurioje nei apylinkės nr,nei adreso, nei pirmininko pavardės,bet ,ačiū Dievui, aš žinojau ,kur eiti ,tai jau ir balsavau. Bet negaliu nepareikšti savo nuomonės dėl rinkimų organizavimo Kaune.Dar taip nebuvo.Rinkiminėse apylinkėse ant stalų -didžiausios krūvos neįteiktų kortelių.Gerai, jei susipratęs pilietis,tai jis ateis balsuoti.o kiek bus tokių ,kurie pagalvos,na,negavau kortelės,tai ko aš ten eisiu. Kas atsakys ,kam naudinga tokia politika? Kas iš to chaoso išlošia?

didelis aktyvumas

didelis aktyvumas portretas
mano nuomone vaigauska jau seniai reikejo ismesti i istorijos siukslyna,prarades pasitikejima visiskai.tik ka per lietuvos radija suoke,kad pasiruosta neigaliuju balsavimui-netiesa,nera JOKIOS informacijos neigaliesiems prie iejimo i balsavimo pastatus(kaunas,eiguliai),nekalbant,kad nera jokiu specialiu privaziavimu su ratukais,per mazai darbuotoju,baisingos eiles.

Abr

Abr portretas
Uzsienyje. Uzsienyje puse rinkeju.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių