Šeimos nupiešė naują Lietuvos žemėlapį

Gruodžio 12 d. sostinės Kongresų rūmuose įvyko visą Lietuvą apėmusio projekto „Darni šeima“ baigiamasis renginys, į kurį atvyko apie 350 dalyvių. Į didįjį šeimų susitikimą atvyko ne tik daugelis konkurse dalyvavusių šeimų iš įvairiausių šalies vietų, bet ir Šeimos ambasadoriai bei valstybės vadovai su šeimomis.

„Darni šeima“ finalinį renginį savo apsilankymu pagerbė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

„Malonu ir džiugu pasveikinti susirinkusį gražų būrį šeimų iš visos Lietuvos, padėkoti už Jūsų atvirumą, nuoširdumą ir drąsą dalyvaujant konkurse „Darni šeima“. Šis projektas simboliškai nupiešė naują Lietuvos žemėlapį. Ir svarbiausi jame pažymėti taškai - ne miestai, keliai ar vandens telkiniai, o darnios šeimos, kurių, kaip parodė šis projektas, gausu kiekvienoje iš šalies apskričių“, - teigė Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas

Šventinę nuotaiką padėjo kurti netradicinis vedėjų duetas - aktorė Kristina Savickytė ir LTV laidos „Tele bim-bam“ mažasis žurnalistas Dominykas Žvirblis. Pastarasis kalbino nominuotas šeimas bei stengėsi apie jas kuo daugiau sužinoti. Nepamiršo paklausinėti ir šalies vadovų apie jų šeimos tradicijas, kartu leidžiamą laiką ir bendravimą šeimoje.

Renginyje netrūko ir linksmybių - visi šventės dalyviai sprendė mįsles bei dainavo kartu su garsiausiais Lietuvos atlikėjais: Aiste Smilgevičiūte ir Roku Radzevičiumi, Jurga Šeduikyte bei Artūro Noviko džiazo mokyklos kolektyvu. Dainininkė Jurga paruošė netikėtą staigmeną - dainuoti ant scenos pakvietė vieną iš renginio dalyvių. Į kvietimą atsakė drąsioji šeimos ambasadorių Krasauskų dukra Asta, seniai svajojanti dainuoti scenoje.

Šeimos bei svečiai buvo pakviesti parašyti linkėjimus ir padrąsinimus ant simbolinio „Darnių šeimų žemėlapio“. Jį sudaro maži šeimų namukai, kurie susilieja į bendrą Lietuvos geografinį kontūrą - kiekvieną namuką visi norintys galėjo papuošti palinkėjimu, paskatinimu, sveikinimu ar patarimu Lietuvos šeimoms. Į vieną iš namukų Rimantas Jonas Dagys parašė: „Daugiau darnių šeimų, daugiau stiprių šaknų, stipresnės Lietuvos“. Konkurso dalyviai kitoms šeimoms linkėjo meilės, santarvės, vilties, likti doriems ir darniems nepaisant sunkumų. Vieną gražiausių palinkėjimų įrašė Gruodžių šeima: „Didžiausia vertybė šalia turėti mylinčius artimuosius, su kuriais jautiesi pačiu reikalingiausiu žmogumi pasaulyje...“.

Smagus renginys buvo užbaigtas specialiai projektui „Darni šeima“ sukurtu filmu - jame buvo parodytos nominuotų šeimų gyvenimo akimirkos.

Konkursas „Darni šeima“ prasidėjo šių metų rugpjūtį ir vyko visoje Lietuvoje. Tikslas - paskatinti visus šalies gyventojus kurti ir puoselėti darną bei santarvę savo šeimose. Kiekvienoje apskrityje buvo išrinkta ir nominuota po penkias šeimas: už tradicijų puoselėjimą, už bendruomeniškumą, už jaunąją kartą, už sėkmingą šeimos verslą bei už ryšius tarp kartų.

Susirinkusios šeimos džiaugėsi švente ir projekto „Darni šeima“ idėja - pagerbti šeimas ir padrąsinti jas skleisti šilumą bei šeimos vertę savo aplinkoje ir Lietuvos visuomenėje. Šeimos tikisi, kad iniciatyvų, skirtų šeimos vertei skatinti ir puoselėti, bus ir daugiau.

Projekto „Darni šeima“ globėja - LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 


Šiame straipsnyje: darni šeima

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių