Seimo pirmininkei įteikta interpeliacija R.Šimašiui

Opozicinės partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis pirmadienį Seimo pirmininkei Irenai Degutienei įteikė interpeliaciją teisingumo ministrui liberalui Remigijui Šimašiui.

Netrukus po to Seimo pirmininkė užregistravo interpeliaciją ir perdavė ją pačiam ministrui bei Seimo nariams.

„Tvarkiečių“ inicijuotą interpeliaciją pasirašė 29 Seimo nariai. Pasak V.Mazuronio, tarp jų yra jų frakcijos, Darbo partijos, Socialdemokratų partijos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijų bei Mišrios Seimo narių grupės atstovų parašai.

Teisingumo ministrui keliami penki klausimai - dėl per lėtai vykstančios teismų sistemos reformos, dėl padėties teismo medicinoje, dėl situacijos laisvės atėmimo įstaigose, dėl įvykių Garliavoje vykdant teismo sprendimą perduoti mažametę mergaitę motinai. Taip pat teiraujamasi, kokių žingsnių Teisingumo ministerija ėmėsi, kad nepasikartotų pernai vasarą nutikęs incidentas, kai Baltarusijai buvo perduoti duomenys apie žmogaus teisių gynėją Alesį Beliackį.

„Pirmiausia Seimo nariai išklausys ministro atsakymus, užduos patikslinančius klausimus, ir tie Seimo nariai, kurie mano, kad šiandien su teismų sistema plačiąja prasme yra viskas tvarkoj arba daugmaž tvarkoj, kad viskas juda gera linkme, kad žmonės Lietuvoje su kiekviena diena turi vis daugiau vilčių rasti daugiau teisingumo teismuose, kurie mano, kad tai, kas šiandien vyksta Garliavoje, yra normalūs reiškiniai ir kad valstybės ministras gali tik skėsčioti rankomis ir sakyti: “nežinau, kaip bus toliau„, tai tie Seimo nariai turėtų nepritarti interpeliacijai, - pirmadienį sakė V.Mazuronis. - O tie, kurie manys, kad tokia situacija netoleruotina, o “Tvarkos ir teisingumo„ frakcija ir aš asmeniškai būtent taip manome, manau, turės kitokią nuomonę.“

Pagal Seimo statutą, interpeliacijos procedūra Seime pradedama, kai po klausimais ministrui surenkama ne mažiau kaip 29 Seimo narių parašai. Po to jie įteikiami Seimo pirmininkui, kuris dokumentą įregistruoja posėdžių sekretoriate.

Ministras per dvi savaites turi atsakyti į pateiktus klausimus.

Jeigu Seimas nuspręstų, kad ministro atsakymai netenkina, tuomet už ministro atleidimą iš pareigų turėtų balsuoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.


Šiame straipsnyje: Remigijus Šimašius

NAUJAUSI KOMENTARAI

Dvasiniai prieštaravimai

Dvasiniai prieštaravimai portretas
Įgijęs atvirkštinį išsilavinimą, jaunas teisininkas blaškosi įstatymų rėmuose. Sunku nustatyti pažeidimą, kai į galvą brukama priešinga pasaulėžiūra.

Atsakymas p. Simasiui

Atsakymas p. Simasiui portretas
(pilnas ekspertai.eu Šie siaubingi dalykai sukelia tam tikrų minčių. Vertinant R. Šimašiaus žodžius ir mažametės parodymus pedofilijos byloje, galima būtų pasakyti: kiekvieno iš mūsų požiūris į gyvenimą yra skirtingas. Bet jis neturėtų būti skirtingas į vaiko seksualinį išnaudojimą. Nei eilinio žmogaus, nei juolab teisės mokslus išėjusio pareigūno. O ką jau kalbėti apie Teisingumo Ministrą. Ar kokioje kitoje vakarų Europos šalyje galimas toks Teisingumo Ministro svarstymas žiniasklaidoje? Ar apskritai galimas toks požiūris į visą pedofilijos bylą, krūvos lavonų "nepastebėjimas", abejingumas vaikui, patyrusiam prievartą, jo kančioms, siaubingiems mažametės parodymams, pagaliau – jo laisvam norui likti gyventi su globėja? Ar dar kurioje Europos valstybėje galimas toks visų šių klausimų sprendimas? Belieka tik krūpčioti pečiais. Belieka krūpčioti pečiais ir girdint Ministro frazę, kad man, mergaitės globėjai, jos dramatiška vaikystė yra galimybė siekti kažkokių savų interesų. Įdomu kokių?! Gal Ministras kaip paprastas žmogus pasakytų, kokią asmeninę gerovę, laimę ir džiaugsmą man per šiuos ištisus ketverius metus atnešė ši kova už mergaitės saugumą ir jos teises? Ne vienas, stebėjęs šį siaubingą pedofilijos bylos netyrimo procesą, baisėjosi, kiek dvasinių pastangų pareikalavo ši gynyba, ir akivaizdu, kiek dar pareikalaus. Aš abejoju, kad Ministras bent vaizduotėje norėtų pasikeisti su manimi vietomis. Apie save tegaliu pasakyti tiek, kad kova už tiesą, už vaiko ramų miegą, už jo saugią vaikystę be pedofilų ir civilizacijos nepažįstančių kaukinių, tykančių užmauti maišą ant galvos ir bėgti su mažamete kaip su sulaikyta teroriste gatvėmis prikelia ir tada, kai atrodo, kad nebeprisikelsi. Beje, Ministras labai kaltas ir dėl mano tokios būsenos. Nes pedofilijos kataklizmą patyręs vaikas turėjo būti ginamas valstybės teisinių institucijų. Ne vienos ją mylinčios globėjos. Taigi apie daugelį baisių dalykų, žiniasklaidoje viešai "spręsdamas Stankūnaitės" klausimus (išties Stankūnaitės, o ne MERGYTĖS), Lietuvos teisingumo ministras tiesiog sąmoningai nutyli, neužsimena. Tiesa, kažkada yra užsiminęs apie kaltinamąjį pedofilija A. Ūsą, kurį paskutinis matė prieš mirtį. Vietovėje, kur tiek nedaug sodybų. Darau prielaidą: o gal tąkart su juo, L. Stankūnaitės draugu, ir šventė kartu? Ir klausimai pabaigai: tad kas iš tiesų šioje tragedijoje yra tikri ir tariami vaikystės saugotojai?! Ir – ką iš tiesų linkęs saugoti valstybės TEISINGUMO MINISTRAS?!

gri

gri portretas
as taip pat nesuprantami teisingumo ministro pasisakymai pedofilijos byloje.Mes paskui norime,kad aiskiai kalbetu pavaldiniai.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių