Seimo pirmininkas V. Gedvilas teigia pasitikintis V. Gapšiu

 • Teksto dydis:

Seimo pirmininkas "darbietis" Vydas Gedvilas sako pasitikintis savo pirmuoju pavaduotoju, Darbo partijos pirmininku Vytautu Gapšiu, nepaisant Vilniaus apygardos teismo sprendimo pripažinti jį kaltu vadinamojoje Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje.

"Pasitikiu visais savo pavaduotojais, tarp jų ir V.Gapšiu. Teismo nuosprendis jo atžvilgiu nėra įsiteisėjęs, ką viešai ne kartą akcentavo ir pats V.Gapšys, nuosprendis bus skundžiamas. Lietuvoje galioja nekaltumo prezumpcija, todėl kol nėra galutinio teismo sprendimo, aš bylos nekomentuosiu. Siūlyčiau to nedaryti ir kitiems politikams", - Seimo Ryšių su visuomene skyriaus pranešime cituojamas V.Gedvilas.

Jis taip pat pažymi, kad po valdančiosios koalicijos politinės tarybos posėdžio partijų lyderiai sutarė, jog "koalicijoje niekas nesikeičia".

Opozicijos ketinimus rudenį reikšti nepasitikėjimą V.Gapšiu Seimo pirmininkas vertina kaip demokratijos išraišką, tačiau tuo pačiu sako, kad "pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiu Lietuvai reikalingas susitelkimas rimtam darbui, o ne politikavimas".

Šalies vadovė Daia Grybauskaitė tuo tarpu yra pareiškusi, kad Seimo vadovybėje toleruodama nuteistą Darbo partijos vadovą valdančioji centro-kairės koalicija kompromituoja save ir užtraukia gėdą valstybei.

"Į Seimo vadovybę išrinkę sunkiu nusikaltimu kaltinamą asmenį socialdemokratai prisiėmė atsakomybę už partijos ir valstybės garbę. Po teismo sprendimo Seimo vadovybėje toleruodami teistą asmenį visa valdančioji koalicija kompromituoja save ir daro gėdą valstybei", - BNS prezidentės poziciją pirmadienį perdavė jos patarėja Daiva Ulbinaitė.

Valdančiosios koalicijos partijų lyderiai po politinės tarybos pasitarimo pirmadienį paskelbė, kad koalicijoje niekas nesikeičia. Prieš tai socialdemokratų valdyba buvo paskelbusi, kad pirmasis Seimo vicepirmininkas "darbietis" V.Gapšys neturėtų eiti šių pareigų, kol vyks teisminiai ginčai Apeliaciniame teisme. V.Gapšys į tai atsakė primindamas koalicijos sutartį ir užsimindamas, jog netekę posto Seimo vadovybėje, "darbiečiai" pretenduotų į dar vieną ministro portfelį.

Penktadienį Vilniaus apygardos teismas Darbo partijos įkūrėją, parlamentarą Viktorą Uspaskichą pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir skyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, parlamentarei Vitalijai Vonžutaitei - trejų metų laisvės atėmimo bausmę, o dabartiniam partijos vadovui, pirmajam Seimo vicepirmininkui Vytautas Gapšiui skirta 35 tūkst. litų bauda.

Valdančiojoje koalicijoje esanti Darbo partija kaltinta 2004-2006 metais neapskaičiusi daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Teismo

Teismo portretas
verdiktas aiškus. Kitas teismas gali tik sumažinti ar padidinti bausmę.kriminaliniai elementai valdo..

o ko

o ko portretas
mes tikėjomės, rinkdami, atsiprašau, pirkdami šitą daugumą? Argi nematome, kad jie sėdi vienas kito kišenėse? Kad premjero nuomonė per naktį pasikeičia kelis kartus? Ar tai valdžia, ar visuomemės mulkintojai? Jei treneris pasitiki gapšiu, tai nenuostabu - vienodas mentalitetas, bet premjeras? Taigi turime, ką turime. Todėl jau dabar pasukime savo galvas, ką rinksime prezidentu, nes galime labai skaudžiai nusivilti, pasitikikėję kai kuriais rausvai raudonais politologais, apžvalgininkais ar pačiais pačiaisiais valdžioje sėdinčiaisiais.

vytas

vytas portretas
kur tu dingsi ziema basas- kaip gali nepasitiketi savo partiniu virsininku.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių