Seimo opozicija gina V.Tomaševskį nuo etikos sargų

Būrys Seimo narių užstojo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nemalonėn papuolusį europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį. Jie reikalauja, kad VTEK būtų skirtas įspėjimas dėl tariamo įgaliojimų viršijimo.

Nepritaria, bet užtaria

Parlamentarai pasirašė bendrą laišką Seimo pirmininkei Irenai Degutienei. Jame teigiama, kad VTEK neturi teisės bausti Europos Parlamento (EP) nario, mat EP nariams bei Prezidentui netaikomas Valstybės politikų elgesio kodeksas, kurio pažeidimu VTEK kaltina V.Tomaševskį.

Buvusį Seimo narį užstojantys opozicijos atstovai remiasi pačiu kodeksu: jo trečiajame straipsnyje nurodomos būtent tokios išimtys.

Kaip portalui teigė vienas iš laiško iniciatorių, pirmasis jį pasirašęs opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis, VTEK nepagrįstai puola V.Tomaševskį. Esą europarlamentaras turi teisę į savo nuomonę, kokia ji bebūtų.

„Jo (V.Tomaševskio - red. past.) nuomonė, jo pasisakymai EP negali būti traktuojami kaip kažkokių teisės aktų pažeidimas. Juolab, kad įstatyme numatyt, kad VTEK gali svarstyti įvairių pareigūnų elgesį, išskyrus Prezidento ir europarlamentarų“, - sakė V.Mazuronis.

Pasak jo, VTEK viršija savo įgaliojimus, ir laišką pasirašę Seimo nariai siekia, kad I.Degutienė etikos sargus įspėtų dėl tokių veiksmų. „Atkreipiame Seimo pirmininkės dėmesį į tai, kad tokio tipo tyrimai - įgaliojimų viršijimas. Prašome, kad I.Degutienė paragintų tą instituciją (VTEK - red. past.) elgtis pagal Lietuvos įstatymus. Tikimės, kad Seimo pirmininkė atsižvelgs į mūsų prašymą“, - aiškino opozicijos lyderis.

Pašnekovas pabrėžė ginantis V.Tomaševskio teisę išsakyti savo nuomonę, o ne pačius europarlamentaro pasisakymus apie Lietuvoje neva engiamą lenkų tautinę mažumą. „Toli gražu ne visur sutinku su jo nuomone. Bet tai nereiškia, kad europarlamentaras negali išsakyti tai, ką jis mano. Bandyti užčiaupti politikus per tokias institucijas kaip VTEK, mano manymu, yra negera tendencija“, - sakė V.Mazuronis.

Su perversmu nesieja

Opozicijai rengiantis versti Andriaus Kubiliaus vadovaujamą Vyriausybę, kiekvienas balsas tampa aukso vertės, ir dviejų V.Tomaševskio partiečių palaikymas valdžios perversmo organizatoriams labai reikalingas. Tačiau V.Mazuronis tikina, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderio gynimas nuo VTEK su tuo nesusijęs.

„Laišką parašyti paskatino VTEK veikla. Ne, nemanau, kad yra taip, - teigė V.Mazuronis, paklaustas, ar tokiu būdu nėra bandoma užsitikrinti dar poros Seimo narių paramą. - VTEK viršija savo kompetenciją ir veliasi į politiką.“

Beje, Lenkijos žiniasklaidoje mirga pranešimai, neva VTEK gali reikalauti panaikinti V.Tomaševskio teisinę neliečiamybę. V.Mazuronis teigė, jog tai visiška nesąmonė.

Sprendimas - penktadienį

VTEK V.Tomaševskio elgesį svarstys jau penktadienį. Komisijos sekretoriato vadovas Gediminas Sakalauskas portalui teigė negalįs leistis į išvedžiojimus apie tyrimo teisėtumą. Pašnekovas tik užsiminė, kad kodekse, kuriuo remiasi V.Tomaševskį ginantys politikai, yra numatyta galimybė nagrinėti ir europarlamentarų elgesį.

„EP nariams šis kodeksas yra taikomas tiek, kiek jų elgesio nereglamentuoja EP priimti teisės aktai ir Lietuvos Respublikos įstatymai bei kiti teisės aktai“, - rašoma kodekse.

G.Sakalausko teigimu, V.Tomaševskis nepakeitė savo pozicijos ir vis dar nesiteikia pasiaiškinti etikos sargams.


Šiame straipsnyje: Tomaševskis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių