Seimo narių prabangių automobilių nuoma susidomėjo ir prokurorai

Seimo narių prabangių automobilių nuoma biudžeto pinigais susidomėjo ir prokurorai.

"Lietuvos ryto" žiniomis, teisėsaugininkai Seimo narių transportu susidomėjo po to, kai parlamentarės Astos Baukutės vyras Kęstutis Rupulevičius Seimo narės už parlamentines lėšas nuomojamu prabangiu visureigiu nuvertė šviesoforą ir pabėgo iš įvykio vietos.

Dienraščiui parlamento kancleris Jonas Milerius trečiadienį patvirtino, kad Vilniaus apygardos prokuratūra pareikalavo informacijos, kokiomis sąlygomis A.Baukutė nuomojasi šį automobilį.

Tačiau J.Milerius tvirtina, kad prokurorai tiria tik šį vienintelį atvejį. Anot kanceliarijos vadovo, visų kitų 86 parlamentarų, kurie nuomojasi automobilius už parlamentines lėšas, transportas jų nedomina.

Bet čia pat paaiškėjo, jog Seimo Etikos ir procedūrų komisija, irgi susidomėjusi transporto reikalais, trečiadienį taip ir nesugebėjo gauti iš kanceliarijos reikiamų dokumentų. Kanceliarija pasiteisino, kad pirmiausia reikia visų sutarčių kopijas pateikti prokurorams.

Seimo valdybos nustatyta tvarka parlamentarams šiuo metu automobilius leidžia nuomotis, bet tik ne išperkamosios nuomos būdu.

Ši sąlyga buvo specialiai iškelta tam, kad už mokesčių mokėtojų pinigus mašinas nuomojantys Seimo nariai pasibaigus kadencijai lengvatinėmis sąlygomis netaptų jų savininkais. Vis dėlto aiškėja, kad ne vienas Seimo narys sugeba apeiti draudimus.

Pasirodo, tarp brangiai automobilius besinuomojančių Seimo narių ir bendrovių egzistuoja neoficialūs susitarimai, kad pasibaigus nuomos sutarčiai politikai mašinas galės išsipirkti už likutinę jų vertę.

Bet neoficialių susitarimų galima ir nepaisyti, todėl kai kurie parlamentarai vis dėlto nutarė apsidrausti.

Kai kurių automobilius politikams nuomojančių bendrovių atstovai "Lietuvos ryto" televizijai paaiškino, kaip vėliau šie automobiliai turi atitekti būtent Seimo nariams

Pagal šią schemą, iš pradžių parlamentaras prekybos salone išsirenka automobilį ir per išperkamosios nuomos bendrovę sudaro transporto priemonės nuomos sutartį su prekybos salonu. Ši sutartis pateikiama Seimo kanceliarijai.

Kita sutartis sudaroma tarp automobilį išperkamąja nuoma parduodančios prekybos įmonės ir Seimo nario. Remiantis šiuo susitarimu prekybos įmonė iš lizingo bendrovės atperka automobilį ir įsipareigoja jį už likutinę vertę parduoti konkrečiam Seimo nariui.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių