Seimo komiteto klausimai generaliniam prokurorui

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas trečiadienį suformulavo klausimus generaliniam prokurorui Algimantui Valantinui „Dėl aplinkybių, susijusių su Drąsiaus Kedžio skundais, tyrimo“.

Į juos paprašyta raštu atsakyti per savaitę. Kitą trečiadienį komiteto posėdyje bus svarstomi pateikti atsakymai ir nagrinėjamas klausimas dėl galimos A.Valantino atsakomybės.

Pateikiame visus Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto užduotus klausimus:

1. Periodas nuo 2008 m. lapkričio iki 2009 m. vasaros:

- kada Kauno m. apylinkės prokuratūroje buvo gautas Drąsiaus Kedžio prašymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimos seksualinės prievartos jo mažametės dukters atžvilgiu?

- kiek kartų ir kada buvo apklausta mergaitė? Ar buvo užtikrintos visos apklausos metodikos priemonės, reikalingos mažamečio nukentėjusiojo dėl seksualinės prievartos atžvilgiu? Kokie apklausos rezultatai?

- kada buvo apklausti Drąsius Kedys, jo buvusi draugė - mergaitės motina Laimutė Stankūnaitė ir pastarosios sesuo Violeta Naruševičienė? Kokie apklausos rezultatai? Ar buvo bandoma šalinti galimus prieštaravimus šių asmenų parodymuose?

- kada atliktas mergaitės suvokimo lygio psichologinis tyrimas? Kokie rezultatai?

- kada ir kokie pavedimai buvo duoti operatyviniams darbuotojams? Kokie operatyvinių priemonių taikymo rezultatai?

- kokia buvo ikiteisminio tyrimo būklė (rezultatai) 2009 m. sausio 30 d. (praėjus dviem mėnesiams nuo Drąsiaus Kedžio kreipimosi)?

- kada prokuratūroje buvo gauta Drąsiaus Kedžio informacija su įtarimais, kad ir jo dukters pusseserė (...) galimai buvo seksualiai išnaudojama?

- ar D.Kedžio dukters pusseserė buvo apklausta laikantis visų apklausos metodikos taisyklių, numatytų apklausiant mažametę nukentėjusiąją dėl seksualinės prievartos? Kokie apklausos rezultatai? Ar buvo atlikti kiti ikiteisminio tyrimo veiksmai dėl šio įtarimo ir kokie jų rezultatai?;

2. Periodas nuo 2009 m. liepos iki 2009 m. rugpjūčio pabaigos:

- kada Drąsius Kedys paviešino informaciją dėl galimos seksualinės prievartos jo mažametės dukters atžvilgiu su konkrečių jo įtariamų asmenų pavardėmis?

- kada prokuratūrai tapo žinoma, kad Drąsius Kedys viešai kaltina seksualine prievarta Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių?

- kokių veiksmų ėmėsi Generalinė prokuratūra, Kauno apygardos prokuratūra dėl to, kad įtarimai metami arba šmeižiamas apygardos teismo teisėjas, kuriam patikėta nagrinėti itin sudėtingas bylas, inter alia kodėl Generalinė prokuratūra pati neatliko tyrimo dėl įtarimų arba galimo šmeižto atitinkamą imunitetą turinčio asmens atžvilgiu?

- kada buvo apklaustas Kauno apygardos teismo teisėjas Jonas Furmanavičius, taip pat ponas Andrius Ūsas dėl jiems Drąsiaus Kedžio reiškiamų kaltinimų? Kokie apklausos rezultatai? Kaip į šiuos parodymus reagavo prokuratūra?

- kokių veiksmų buvo imtasi siekiant maksimaliai apsaugoti mažametes mergaites nuo galimų neteisėtų veikų ir grėsmių, inter alia ar buvo bendradarbiaujama su vaiko teisių gynimo institucijomis siekiant apsaugoti vaikų interesus?;

3. Periodas nuo 2009 m. rugpjūčio pabaigos iki šiol:

- kokius procesinius veiksmus atliko Vilniaus apygardos prokuratūra po to, kai Generalinė prokuratūra ikiteisminio tyrimo medžiagą pagal Drąsiaus Kedžio prašymą perdavė jai?

- ar kreipėsi Laimutė Stankūnaitė ir Violeta Naruševičienė, o jei kreipėsi, - tai kada į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl Drąsiaus Kedžio grasinimų nužudyti?

- jeigu Laimutė Stankūnaitė ir Violeta Naruševičienė kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl Drąsiaus Kedžio grasinimų nužudyti, kokia buvo Vilniaus apygardos prokuratūros pareigūnų reakcija (apsaugant asmenis, kuriems viešai buvo grasinama, taip pat informuojant vietos policiją apie tai, kad Drąsius Kedys galbūt pažeidė ginklo savigynai laikymo taisykles)?NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių