Seimo komisija – už V.Matuzo neliečiamybės panaikinimą

Seimo laikinosios komisijos nariai yra už tai, kad būtų tenkinamas generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn konservatorių Vitą Matuzą.

Antradienį šeši komisijos nariai balsavo už tai, kad prokuroro prašymas būtų tenkinamas, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė trys komisijos nariai konservatoriai.

Komisijos pirmininkas konservatorius Stasys Šedbaras paskelbė nebalsuosiąs, kad nekiltų abejonių dėl jo nešališkumo.

Tačiau formaliai rezoliucijos projektą komisijos nariai planuoja patvirtinti trečiadienį. Antradienį balsuota dėl principinės pozicijos, kurios pagrindu bus rengiamas rezoliucijos projektas.

Vienas iš susilaikiusių, konservatorius Edmundas Pupinis sakė, jog komisija galėjo pasikviesti apklausai daugiau asmenų, taip pat ir paties V.Matuzo prašymu, o dabartinis sprendimas priimtas per daug skubotai.

„Manyčiau, kad galėjome užduoti dar keletą klausimų žmonėms, kurie vykdė tą tyrimą, ir kitas dalykas, buvo gautas V.Matuzo prašymas išklausyti bent dalį informacijos, galinčios padėti įvertinti, ar kaltinimai nėra susiję su politika“, - po komisijos posėdžio žurnalistams sakė E.Pupinis.

Komisija antradienį svarstė V.Matuzo prašymą kviestis daugiau asmenų, tačiau nusprendė į jį neatsižvelgti, juolab, kad rašte nebuvo nurodoma, ką konkrečiai kviesti dėl papildomos informacijos pateikimo. E.Pupinis sakė, jog galbūt kviečiamų asmenų sąrašą V.Matuzas norėjęs pateikti ne viešą.

„Iš tikrųjų, mes tą galėjom padaryt, ir nemanyčiau, kad tai būtų užtrukę laike, paprasčiausiai galbūt jis (V.Matuzas - red.) norėjo nurodyti keletą pavardžių, kuriuos galėjom paklausti čia ne taip viešai. Nemanau, kad taip greit ir paprastai viskas turi vykt“, - sakė konservatorius. Jis taip pat pridūrė, jog teisėsauga „tikrai nenagrinės politinio motyvo, teisėsauga nagrinės faktus“.

Praėjusią savaitę Seimo komisija išklausė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), Generalinės prokuratūros atstovų pateiktą informaciją, paties V.Matuzo paaiškinimus.

Generalinis prokuroras prieš porą savaičių kreipėsi į Seimą su prašymu leisti V.Matuzą patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę, nes parlamentarui norima pateikti įtarimus sukčiavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu.

V.Matuzas metamus įtarimus neigia, byloje prisipažinusių įtariamųjų parodymus sako išgavus grasinimais ir spaudimu, o pačią bylą tvirtina esant bandymu susidoroti su juo kaip partijos atstovu ir pačia Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščioniais demokratais.

Teisėsaugos atstovai savo ruožtu tvirtina dar praėjusių metų lapkritį turėję operatyvinės informacijos dėl galimai nusikalstamos V.Matuzo veiklos. Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Saulius Verseckas komisijai sakė, kad tuomet gavus STT surinktą medžiagą svarstyta, ar kreiptis į parlamentą dėl V.Matuzo neliečiamybės, tačiau nuspręsta, kad dar būtina patikrinti operatyvinės veiklos metu gautus duomenis

Prokurorai tvirtina, jog ikiteisminio tyrimo metu gauti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad V.Matuzas, žinodamas, jog Seimo nariui draudžiama bet kokia forma užsiimti verslu, komercija ar kitokia privačia veikla, kuria siekiama pelno, organizavo bendrovei „Panevėžio energija“ vadovaujančių ir atsakingų darbuotojų piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, sudarant išskirtines sąlygas „ŽilVyčio kooperatinei bendrovei“ neteisėtu būdu laimėti „Panevėžio energijos“ 2010–2011 metais organizuotus keturis biokuro viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė be pridėtinės vertės mokesčio (PVM) siekia 17 mln. 503 tūkst. 40 litų.

Taip pat įtariama, kad tuo pačiu laikotarpiu Seimo narys organizavo Panevėžio miškų urėdijos urėdo ir urėdijos viešųjų pirkimų komisijos piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, sudarant išskirtines sąlygas žemės ūkio kooperatyvui „Dobilas“ neteisėtu būdu laimėti dar vieną - miško valymo ūkinių paslaugų - pirkimo konkursą, kurio vertė siekė 63 tūkst. 265 litus. Anot prokuratūros, yra pakankamas pagrindas įtarti, kad V.Matuzas organizavo „ŽilVyčio kooperatinei bendrovei“ atstovaujančių asmenų veiksmus, 2011 metais apgaule gaunant Europos Sąjungos struktūrinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto paramos lėšas - iš viso 680 tūkst. litų.

Be to, Seimo narys įtariamas organizavęs Nacionalinės žemės tarnybos Panevėžio žemėtvarkos skyriaus vedėjos piktnaudžiavimą tarnyba, sudarant išskirtines sąlygas nesilaikant teisės aktų reikalavimų „ŽilVyčio kooperatinei bendrovei“ išsinuomoti 73 valstybinės žemės ūkio paskirties sklypus Panevėžio rajone.

Taip pat įtariama, kad dalyvaudamas Panevėžio miškų urėdijos organizuojamose profesionaliose medžioklėse, V.Matuzas piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi nemokėdamas už jas privalomų mokesčių bei klastojo dokumentus apie sumedžiotus žvėris ir sumokėtus mokesčius.

Generalinis prokuroras teigė, kad įtarimai šioje byloje pateikti jau 22 asmenims, pasak D.Valio, dauguma įtariamųjų, visiškai arba iš dalies, duodami parodymus pripažino savo kaltę.

Įtarimai piktnaudžiavus tarnyba dėl galimai neskaidrių „Panevėžio energijos“ viešųjų pirkimų šioje byloje yra pateikti Seimo nario žmonai Danutei Matuzienei.


Šiame straipsnyje: Vitas Matuzas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Alfonsas

Alfonsas portretas
Norisi tvarkos ir teisingumo.

ir

ir portretas
as uz tvarka

Petras

Petras portretas
man jau atsibodo tiek metu maigyti klavisus vis rasant ta pati.Jokiu privilegiju negali ir neturi buti.Taskas.Ateini i darba,tai ir dirbk.Nevaizduokit sikaanciu katinu.TaskasLaikas butu kreipti demesi i tokius zmoniu pasisakymus.Uzsiauginote stora abejingumo oda.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių