Seimo kanceliarija premijų neatsisako ir sunkmečiu

Seimo kanceliarija sugeba premijomis pamaloninti apie pusę apvalias sukaktis švenčiančių darbuotojų.

Premijos - apie 20 darbuotojų?

Nors Seimo kanceliarijos vadovybė pastaruoju metu aiškina taip drastiškai taupanti lėšas, kad labiau spaustis nėra jokių galimybių, "Lietuvos žinios" rašo, jog papildomų pinigų čia vis dėlto randama net sunkmečiu.

Apie pusė jubiliejinius gimtadienius šiemet šventusių kanceliarijos darbuotojų buvo pasveikinti pusės atlyginimo dydžio ar didesnėmis išmokomis. Bendra tokių premijų suma gali siekti keliasdešimt tūkstančių litų. Laimingieji buvo atrinkti pagal kanceliarijos padalinių vadovų teikimus laikinajam Seimo kancleriui.

Premijos, pasak „Lietuvos žinių" galėjo būti skirtos 20 darbuotojų.

Premiją skyrė labdarai

Į komandiruotę išvykusį laikinąjį kanclerį Gedeminą Aleksonį pavadavęs Teisės departamento direktorius Andrius Kabišaitis praėjusį penktadienį visą dieną neatsiliepė į telefono skambučius. Kur darbo metu buvo valdininkas, jo sekretorė negalėjo pasakyti.

Prieš mėnesį 50-ąjį gimtadienį atšventusi Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Angonita Rupšytė nustebo sulaukusi premijos. Atostogavusios tarnautojos niekas apie tai neinformavo.

„Esu kategoriškai prieš visokias premijas. Niekada nieko panašaus neprašiau", - tikino A.Rupšytė. Jubiliejaus proga gautą premiją ji skyrė labdarai, pirko ir mokykloms dovanojo knygas.

Dėmesio centre - ne pirmą kartą

Piniginės išmokos neseniai švęsto gimtadienio proga taip pat sulaukė Seimo kanceliarijos Teisės departamento Darbo ir socialinės teisės skyriaus vedėja Jadvyga Andriuškevičiūtė.

Ji nepaneigė, kad galėjo gauti išmoką, tačiau tvirtino, kad kol kas neturėjo laiko patikrinti banko sąskaitos.

„Pastaruoju metu turėjau labai daug darbo. Neseniai buvo įregistruota bent 15 įstatymų projektų, susijusių su mano kuruojama sritimi. Neturėjau nė penkių minučių atsipūsti", -aiškino J.Andriuškevičiūtė.

Pastaruoju metu J.Andriuškevičiūtė ne pirmą kartą atsiduria žiniasklaidos dėmesio centre. Rugpjūčio pradžioje ji susiruošė tris mėnesius turėjusių trukti atostogų. Už jas Seimo buhalterija valdininkei išmokėjo nemažą sumą. Tačiau į darbą J.Andriuškevičiūtė grįžo nesulaukusi atostogų pabaigos, nes po poros savaičių ją skubiai atšaukė laikinasis Seimo kancleris G.Aleksonis. Pinigų, gautų už būsimąsias atostogas, pasak „Lietuvos žinių", valdininkė Seimui esą taip ir negrąžino.

Ar gavo - neatskleidė

Teigiama, kad neseniai premijos jubiliejaus proga galėjo sulaukti ir Teisės departamento Civilinės teisės skyriaus vedėja Daina Petrauskaitė. Tačiau ar tai tiesa, ji atskleisti nepanoro.

„O kodėl turėčiau tai visiems sakyti? Nenorėčiau", - tepasakė ji.

Seimo kanceliarijos skyriaus vadovo mėnesio atlyginimas, be priedų už stažą ir kvalifikacinę klasę, atsižvelgiant į valdininko kategoriją, siekia 4 tūkst. litų. Tad J.Andriuškevičiūtei ir D.Petrauskaitei gimtadienio proga galėjo būti išmokėtos mažiausiai kelis tūkstančius litų siekiančios premijos.

Negavę jaučiasi nesmagiai

Šiemet jubiliejus atšventę ir premijų iš Seimo kanceliarijos nesulaukę valdininkai jaučiasi nesmagiai. Jiems keista, kodėl vieni sukakčių proga yra skatinami solidžiais priedais, o kiti - ne.

Laikinasis Seimo kancleris G.Aleksonis patvirtino, kad jo vadovaujama įstaiga ir sunkmečiu suranda pinigų premijoms. Tačiau jis pabrėžė, kad tokių išmokų pastaruoju metu skirta vos viena kita - tik ilgiausiai ir geriausiai dirbantiems darbuotojams.

Premija - pagal jubiliejų

Daugiausia premijų Seimo kanceliarijos darbuotojams išmokėta pirmąjį šių metų ketvirtį. Pastaruoju metu premijos esą buvo išmokėtos vos keliems labiausiai nusipelniusiems darbuotojams. Pasak dienraščio, 50 metų sulaukę Seimo valdininkai pamaloninami pusės algos, o 60-ąjį jubiliejų minintys - 60 proc. atlyginimo dydžio premijomis.

Premijos jubiliejų proga kai kuriems Seimo valdininkams išmokėtos iš sutaupytų darbo užmokesčio fondo lėšų. Papildomų pinigų ten atsiranda darbuotojams susirgus ar dėl nemokamų atostogų.

„Dabar kelias premijas išmokėjome tik dėl to, kad darbo užmokesčio fondo balansas yra teigiamas", - teisinosi G:Aleksonis.

Paklaustas, kodėl esant tokiai sudėtingai finansinei situacijai Seime mokamos premijos, laikinasis kancleris aiškino, kad pastaruoju metu papildomų pinigų sulaukė vos keli pavaldiniai.

„Pabrėžiu, premijos išmokėtos tik išskirtiniais atvejais, žmonėms, dirbantiems dešimt, penkiolika ir daugiau metų", - tikino jis.

Seimo pirmininkė žada aiškintis

Seimo pirmininkę Ireną Degutienę nustebino pateikta informacija apie premijas. Ji žadėjo, kad paves tai išsiaiškinti savo pavaduotojams.

Parlamento kanceliarijos darbą kuruojanti Seimo pirmininkės pavaduotoja Virginija Baltraitienė taip pat nustebo išgirdusi apie jubiliejines premijas. Anot jos, prieš kurį laiką buvo sutarta, kad papildomos išmokos Seime dirbantiems valdininkams bus skiriamos tik laidotuvių atveju.

V.Baltraitienė neigiamai įvertino Seimo kanceliarijos ir laikinojo jos vadovo G.Aleksonio veiksmus. Jos nuomone, išlaidauti sunkmečiu, kai kitos institucijos ir visuomenė veržiasi diržus, nedovanotina.


Šiame straipsnyje: premijosSeimo kanceliarija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių