Seimo kanceliarija premijų neatsisako ir sunkmečiu

Seimo kanceliarija sugeba premijomis pamaloninti apie pusę apvalias sukaktis švenčiančių darbuotojų.

Premijos - apie 20 darbuotojų?

Nors Seimo kanceliarijos vadovybė pastaruoju metu aiškina taip drastiškai taupanti lėšas, kad labiau spaustis nėra jokių galimybių, "Lietuvos žinios" rašo, jog papildomų pinigų čia vis dėlto randama net sunkmečiu.

Apie pusė jubiliejinius gimtadienius šiemet šventusių kanceliarijos darbuotojų buvo pasveikinti pusės atlyginimo dydžio ar didesnėmis išmokomis. Bendra tokių premijų suma gali siekti keliasdešimt tūkstančių litų. Laimingieji buvo atrinkti pagal kanceliarijos padalinių vadovų teikimus laikinajam Seimo kancleriui.

Premijos, pasak „Lietuvos žinių" galėjo būti skirtos 20 darbuotojų.

Premiją skyrė labdarai

Į komandiruotę išvykusį laikinąjį kanclerį Gedeminą Aleksonį pavadavęs Teisės departamento direktorius Andrius Kabišaitis praėjusį penktadienį visą dieną neatsiliepė į telefono skambučius. Kur darbo metu buvo valdininkas, jo sekretorė negalėjo pasakyti.

Prieš mėnesį 50-ąjį gimtadienį atšventusi Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Angonita Rupšytė nustebo sulaukusi premijos. Atostogavusios tarnautojos niekas apie tai neinformavo.

„Esu kategoriškai prieš visokias premijas. Niekada nieko panašaus neprašiau", - tikino A.Rupšytė. Jubiliejaus proga gautą premiją ji skyrė labdarai, pirko ir mokykloms dovanojo knygas.

Dėmesio centre - ne pirmą kartą

Piniginės išmokos neseniai švęsto gimtadienio proga taip pat sulaukė Seimo kanceliarijos Teisės departamento Darbo ir socialinės teisės skyriaus vedėja Jadvyga Andriuškevičiūtė.

Ji nepaneigė, kad galėjo gauti išmoką, tačiau tvirtino, kad kol kas neturėjo laiko patikrinti banko sąskaitos.

„Pastaruoju metu turėjau labai daug darbo. Neseniai buvo įregistruota bent 15 įstatymų projektų, susijusių su mano kuruojama sritimi. Neturėjau nė penkių minučių atsipūsti", -aiškino J.Andriuškevičiūtė.

Pastaruoju metu J.Andriuškevičiūtė ne pirmą kartą atsiduria žiniasklaidos dėmesio centre. Rugpjūčio pradžioje ji susiruošė tris mėnesius turėjusių trukti atostogų. Už jas Seimo buhalterija valdininkei išmokėjo nemažą sumą. Tačiau į darbą J.Andriuškevičiūtė grįžo nesulaukusi atostogų pabaigos, nes po poros savaičių ją skubiai atšaukė laikinasis Seimo kancleris G.Aleksonis. Pinigų, gautų už būsimąsias atostogas, pasak „Lietuvos žinių", valdininkė Seimui esą taip ir negrąžino.

Ar gavo - neatskleidė

Teigiama, kad neseniai premijos jubiliejaus proga galėjo sulaukti ir Teisės departamento Civilinės teisės skyriaus vedėja Daina Petrauskaitė. Tačiau ar tai tiesa, ji atskleisti nepanoro.

„O kodėl turėčiau tai visiems sakyti? Nenorėčiau", - tepasakė ji.

Seimo kanceliarijos skyriaus vadovo mėnesio atlyginimas, be priedų už stažą ir kvalifikacinę klasę, atsižvelgiant į valdininko kategoriją, siekia 4 tūkst. litų. Tad J.Andriuškevičiūtei ir D.Petrauskaitei gimtadienio proga galėjo būti išmokėtos mažiausiai kelis tūkstančius litų siekiančios premijos.

Negavę jaučiasi nesmagiai

Šiemet jubiliejus atšventę ir premijų iš Seimo kanceliarijos nesulaukę valdininkai jaučiasi nesmagiai. Jiems keista, kodėl vieni sukakčių proga yra skatinami solidžiais priedais, o kiti - ne.

Laikinasis Seimo kancleris G.Aleksonis patvirtino, kad jo vadovaujama įstaiga ir sunkmečiu suranda pinigų premijoms. Tačiau jis pabrėžė, kad tokių išmokų pastaruoju metu skirta vos viena kita - tik ilgiausiai ir geriausiai dirbantiems darbuotojams.

Premija - pagal jubiliejų

Daugiausia premijų Seimo kanceliarijos darbuotojams išmokėta pirmąjį šių metų ketvirtį. Pastaruoju metu premijos esą buvo išmokėtos vos keliems labiausiai nusipelniusiems darbuotojams. Pasak dienraščio, 50 metų sulaukę Seimo valdininkai pamaloninami pusės algos, o 60-ąjį jubiliejų minintys - 60 proc. atlyginimo dydžio premijomis.

Premijos jubiliejų proga kai kuriems Seimo valdininkams išmokėtos iš sutaupytų darbo užmokesčio fondo lėšų. Papildomų pinigų ten atsiranda darbuotojams susirgus ar dėl nemokamų atostogų.

„Dabar kelias premijas išmokėjome tik dėl to, kad darbo užmokesčio fondo balansas yra teigiamas", - teisinosi G:Aleksonis.

Paklaustas, kodėl esant tokiai sudėtingai finansinei situacijai Seime mokamos premijos, laikinasis kancleris aiškino, kad pastaruoju metu papildomų pinigų sulaukė vos keli pavaldiniai.

„Pabrėžiu, premijos išmokėtos tik išskirtiniais atvejais, žmonėms, dirbantiems dešimt, penkiolika ir daugiau metų", - tikino jis.

Seimo pirmininkė žada aiškintis

Seimo pirmininkę Ireną Degutienę nustebino pateikta informacija apie premijas. Ji žadėjo, kad paves tai išsiaiškinti savo pavaduotojams.

Parlamento kanceliarijos darbą kuruojanti Seimo pirmininkės pavaduotoja Virginija Baltraitienė taip pat nustebo išgirdusi apie jubiliejines premijas. Anot jos, prieš kurį laiką buvo sutarta, kad papildomos išmokos Seime dirbantiems valdininkams bus skiriamos tik laidotuvių atveju.

V.Baltraitienė neigiamai įvertino Seimo kanceliarijos ir laikinojo jos vadovo G.Aleksonio veiksmus. Jos nuomone, išlaidauti sunkmečiu, kai kitos institucijos ir visuomenė veržiasi diržus, nedovanotina.


Šiame straipsnyje: premijosSeimo kanceliarija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Į Lietuvą atvyko dar 10 pabėgėlių iš Eritrėjos
  Į Lietuvą atvyko dar 10 pabėgėlių iš Eritrėjos

  Pagal Europos Sąjungos (ES) programą į Lietuvą atvyko dar dešimt pabėgėlių iš Eritrėjos, penktadienį pranešė Migracijos departamentas. ...

  7
 • Prisiekė nauja Jaunesniųjų karininkų vadų laida
  Prisiekė nauja Jaunesniųjų karininkų vadų laida

  Penktadienį Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemelyje Kaune Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų absolventams suteiktas pirmasis karininko laipsnis – 42 aspirantai davė karininko priesaiką ir papildė Lietuvos karininkų rezervo greta...

  13
 • Astravo AE – nauji mirtini incidentai?
  Astravo AE – nauji mirtini incidentai?

  Baltarusija neigia pranešimus apie naujus žmonių mirtimi pasibaigusius incidentus Astravo atominės elektrinės (AE) statybos aikštelėje. ...

  7
 • Lietuvos atsakas Rusijai: partizanai priešinosi okupantų terorui
  Lietuvos atsakas Rusijai: partizanai priešinosi okupantų terorui

  Tarptautiniame diplomatų forume Lietuvos ambasadorius atmetė Rusijos priekaištus dėl istorinės atminties ir pabrėžė, kad partizanai po Antrojo pasaulinio karo teisėtai priešinosi sovietų okupantų terorui. ...

  26
 • Lietuviai išvyko šturmuoti aukščiausio Europos kalno
  Lietuviai išvyko šturmuoti aukščiausio Europos kalno

  Penktadienį dvylika lietuvių iš Kauno oro uosto išvyko į Kaukazą, kur kops į aukščiausią Europos viršukalnę – netoli Gruzijos sienos esantį Elbruso kalną. ...

  5
 • Netikrų naujienų fenomenas baugina savo mastais
  Netikrų naujienų fenomenas baugina savo mastais

  Kiekvieną mėnesį socialiniu tinklu "Facebook" vidutiniškai naudojasi 2 milijardai žmonių. Tad sukurtos istorijos bei sąmokslo teorijos plinta žaibišku greičiu ir yra neišnaikinamos kaip tarakonai, – teigia televizij...

  3
 • Sovietiniai reliktai: kiek jų dar liko Kaune?
  Sovietiniai reliktai: kiek jų dar liko Kaune?

  Netrukus Vienybės aikštėje prasidės pirmasis rekonstrukcijos etapas – požeminės automobilių aikštelės statyba. Ar po jos išliks aikštės pakraštyje sovietmečiu pastatytos stelos? ...

  20
 • Kvapams uostamiestyje – išskirtinis dėmesys
  Kvapams uostamiestyje – išskirtinis dėmesys

  Dėl nemalonių kvapų ar triukšmo vis pasigirstantys šiaurinės miesto dalies gyventojų skundai sulaukė miesto valdžios reakcijos. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas į pasitarimą pakvietė bendrovių, dirbančių šioje miesto dal...

  10
 • Beraščiai lenda į viešumą
  Beraščiai lenda į viešumą

  Uostamiesčio gyventojus glumina parlamentarų atstovų neraštingumas. Viešame skelbime, kuriuo gyventojai buvo kviečiami į susitikimą su klaipėdiečiais Seimo nariais Algimantu Kirkučiu ir Dainiumi Kepeniu, akis badė rašybos klaidos...

  9
 • Po šilto savaitgalio – liūtys
  Po šilto savaitgalio – liūtys

  Nors savaitgalis prognozuojamas itin gražus, tačiau jau kitos savaitės pradžioje sulauksime itin lietingų orų, LRT RADIJUI teigia sinoptikė Alva Nagelytė. ...

Daugiau straipsnių