Seimo kanceliarija norėtų išeitines kompensacijas mokėti dalimis

Seimo kanceliarija tikisi, kad rudens sesijoje parlamentas priims Seimo statuto pataisas, kurios leistų išeitines kompensacijas į Seimą nebeišrinktiems politikams mokėti dalimis.

„Buvo akcentuota valdyboje, kad vienas svarbiausių įstatymų, kuriuos reikėtų dar likusioje rudens sesijoje priimti - tai Seimo narių darbo sąlygų įstatymo projektas ir Seimo statuto pataisos. Jame įtraukta, kad ateityje būtų galimybė išmokėti ne iš karto išeitines“, - antradienį po Seimo valdybos posėdžio žurnalistams sakė parlamento kancleris Jonas Milerius.

Jo teigimu, kai kuriems Seimo nariams gali priklausyti iki šešių mėnesių atlyginimo dydžio kompensacijos, šių metų biudžete tam lėšų tikrai neužteks.„Naujame statute būtų reglamentuota, kad būtų dalimis, kas mėnesį ar kas du mėnesius išmokama“, - dėstė kancleris.

Jis pranešė, jog Seimo kanceliarija dar ir neįteisinus tokios galimybės, jau prašo Finansų ministerijos dalį išeitinėms kompensacijos skirtų lėšų numatyti 2013 metų biudžete.

„Motyvuotai pateikėme prašymą Finansų ministerijai, kad dalį to trūkumo, kurį patirsime šiais metais, kad gautume kitų metų biudžete ir galėtume išmokėti po sausio mėnesio“, - tvirtino J.Milerius.Pasak jo, aštri problema lieka Seimo narių padėjėjų nepanaudotos atostogos.„Jeigu jie neišeis atostogų, šiuo metu yra daugiau nei milijonas litų, kurį reikėtų išmokėti kaip kompensaciją už nepanaudotas atostogas. Bet toje srityje personalas dirba. Reikės rasti lėšų kompensuoti“, - kalbėjo kancleris.

Pagal Seimo statutą, nutrūkus Seimo nario įgaliojimams jam išmokama tiek vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka, kiek metų nepertraukiamai truko jo kadencija Seime, bet ne mažesnė kaip dviejų ir ne didesnė kaip šešių vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka.

Seimo nario alga per mėnesį be priedų yra apie 7 tūkst. litų.Valstybės tarnybos įstatymas numato, kad pasibaigus politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoją į pareigas priėmusio valstybės politiko ar kolegialios valstybės institucijos įgaliojimams, atleistam iš pareigų tokiam tarnautojui priklauso vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, jeigu jis per mėnesį neįsidarbina kitur.Be to, privalu sumokėti už nepanaudotas atostogas.

Vidutinis Seimo nario padėdėjo-sekretoriaus darbo užmokestis neatskaičius mokesčių sudaro 2514 litų per mėnesį.

Seimo rinkimai vyks spalio 14 dieną. Naujos kadencijos parlamentas į pirmąjį posėdį turėtų rinktis maždaug lapkričio viduryje.


Šiame straipsnyje: Seimasišeitinės kompensacijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Bliamba

Bliamba portretas
Kokios dar gali būt išeitinės kompensacijos?! Renkamų tam tikram laikotarpiui valdininkų darbas atitinka darbą pagal terminuotą darbo sutartį, jokių išeitinių kompensacijų terminui pasibaigus nenumatančią. Vienas darbo kodeksas privalo galioti visiems. Kaip čia yr, kad visur kitur samdytų darbuotojų teisės nuolat siaurinamos, o valdininkų, atseit "tarnaujančių rinkėjams" - plečiamos jokių ribų nepaisant? Neišrinko iš naujo, reiškia, blogai dirbai, todėl ne kompensacijos prašyk, bet džiaukis, kad iš tavęs baudos už niekam tikusį darbą nereikalauja!

Petras

Petras portretas
Seimo rinkimuose savo balsus atiduokime partijai Tvarka ir teisingumas.

gebelsas

gebelsas portretas
nesuprantamas dalykas tos iseitines.... Taigi suforminkit terminuota darbo sutarti penkiems metams ir po 5 metu kvit..... argi sunku?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių