Iš Seimo išeinantis A.Zuokas žada likti aktyvioje politikoje

Seimo nario mandato Artūras Zuokas turėtų netekti nuo kitos savaitės antradienio, gruodžio 1-osios. Buvęs liberalcentristų lyderis tvirtina kol kas nežinąs, ar laisvą Seimo nario vietą užims jo žmona.

A.Zuokas deklaruoja ketinąs išlikti aktyvioje politikoje.

VRK spręs penktadienį

Buvęs Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininkas trečiadienį į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) atnešė pareiškimą dėl Seimo nario mandato atsisakymo. A.Zuokas prašo mandatą panaikinti nuo gruodžio 1 dienos.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas informavo parlamentarą, kad komisijos posėdis, kuriame planuojama svarstyti klausimą dėl mandato atsisakymo, planuojamas šį penktadienį popiet. Posėdyje būtinai turi dalyvauti pats pareiškėjas.

Apie pasitraukimą iš Seimo A.Zuokas pranešė antradienį vakare po to, kai Seimo valdančioji dauguma atmetė jo pasiūlymus dėl lengvatinių pridėtinės vertės mokesčio tarifų taikymo kai kurioms prekėms ir paslaugoms.

Nesakė, ar siektų mero posto

„Jaučiuosi dviprasmiškai, bet manau, kad padariau sąžiningą ir prasmingą žingsnį. Jis padiktuotas nusivylimo, kad veltui gaunu algą iš mokesčių mokėtojų kišenės. Manau, kad Seime reikia ne būti, bet veikti, daryti, siekti to, ką esi pažadėjęs rinkėjams. Jeigu nesiseka siekti, kam tada būti Seime“, - savo apsisprendimą trauktis iš parlamento po susitikimo su VRK pirmininku žurnalistams dar kartą paaiškino A.Zuokas.

Jis tvirtino dar nežinąs, kuo užsiims po to, kai Seimo nario mandatas bus panaikintas: „Dar kokią savaitę kitą reikės tvarkyti reikalus, susijusius su mandato atsisakymu. Vėliau žiūrėsiu, ką daryti“.

Tačiau A.Zuokas teigė ketinąs likti aktyvioje politikoje, dalyvaudamas liberalcentristų veikloje. „Vienareikšmiškai taip. Esu partijos narys ir nors nepriklausau vadovybei, liksiu aktyviu partijos nariu. Iš politikos iš esmės nesitraukiu. Politika tai ne tik darbas Seime ar Vyriausybėje. Yra ir kitų dalyvavimo politikoje formų“, - sakė jis.

Buvęs LiCS lyderis neatsakė, ar siektų Vilniaus mero posto, jeigu 2011 metais vyktų tiesioginiai merų rinkimai. „Tikrai neplanuoju taip toli“, - pastebėjo jis.

Užsipuolė E.Masiulį

A.Zuokas užsipuolė kitos valdančiosios partijos – Liberalų sąjūdžio – lyderį, susisiekimo ministrą Eligijų Masiulį, kuris pareiškė, kad buvusio LiCS vadovo pasitraukimą iš Seimo galima tapatinti su rinkėjų apgavyste. „Jeigu aš būčiau ministru pirmininku, tai toks ministras, kuris iš esmės nuvarė į bankrotą nacionalinį oro vežėją, būtų iš karto išstatytas už durų. Palinkėčiau jam brandumo“, - sakė A.Zuokas.

Pasak jo, tebėra atviras LiCS susijungimo su Liberalų sąjūdžiu klausimas. „Esu už tokį jungimąsi. Bet šiandien jis gal ir nėra realus“, - pareiškė A.Zuokas, atsakydamas, ar įmanomas dviejų liberalių partijų susijungimas, jam pasitraukus iš Seimo.

Buvęs LiCS vadovas taip pat nemano, kad jo išėjimas iš parlamentarų turėtų neigiamos įtakos keturių partijų valdančiosios koalicijos veiklai. Jis pats teigė „niekada nesiūlysiąs“ liberalcentristams svarstyti pasitraukimo iš valdančiųjų gretų. „Biudžetas būtinai turi būti priimtas. Palinkėčiau sėkmės Permainų koalicijai. Liberalcentristams tik palinkėčiau kiek principingiau ginti savo pozicijas“, - sakė politikas.

Nežino, ar ateis A.Zuokienė

A.Zuokas teigė dar nežinąs, ar jo žmona Agnė Zuokienė, kuri pagal LiCS sąrašą pretenduos gauti Seimo nario mandatą, ateis dirbti į Seimą, nors antradienį vakare tuo abejojo. „Jai mano sprendimas buvo irgi labai netikėtas. Ji pati priims sprendimą, nes yra pakankamai aktyvi ir savarankiška moteris. Jeigu aš ką ir patarsiu jai, tai tikrai ne per televizijos kameras ar laikraščių puslapius, o prie šeimos stalo, prie vyno taurės. Aišku, ji mato tam tikrą tokio darbo beprasmybę, tačiau kartoju – sprendimą priims pati“, - sakė A.Zuokas.

Jeigu A.Zuokienė atsisakytų eiti į Seimą, tuomet mandatas būtų siūlomas eksparlamentarui Jonui Čekuoliui. Tačiau kalbama, kad ir jis gali atsisakyti, nes dabar dirba Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos misijoje Azerbaidžane.

J.Čekuoliui atsisakius Seimo nario mandatas galėtų atitekti galiūnui Žydrūnui Savickui, o ir pastarajam nesutikus – buvusiam vidaus reikalų ministrui Regimantui Čiupailai.


Šiame straipsnyje: Zuokas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių