Seimo Antikorupcijos komisijai pavyko surinkti kvorumą

Seimo Antikorupcijos komisija penktadienį tęsia išvadų priėmimą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo aplinkybių.

Į posėdį susirinko dešimt iš 17 komisijos narių. Atvyko ketvirtadienį komisijos darbe nedalyvavę konservatorius Pranas Žeimys ir socialdemokratas Edmundas Jonyla, BNS patvirtino Antikorupcijos komisijos narys Naglis Puteikis.

Komisija ketvirtadienį papunkčiui patvirtino kelis išvadų punktus, kuriais pareiškė nepasitikėjimą vidaus reikalų ministru liberalcentristu Raimundu Palaičiu, premjerui Andriui Kubiliui siūlo spręsti dėl jo tinkamumo eiti pareigas, ragina į tarnybą grąžinti atleistus FNTT direktorių Vitalijų Gailių bei jo pavaduotoją Vytautą Giržadą, atstatydinti generalinio prokuroro Dariaus Valio pavaduotoją Darių Raulušaitį.

Tam, kad išvados būtų laikomos priimtomis dar būtinas balsavimas dėl viso išvadų projekto.

Kvorumas ketvirtadienį griuvo, kai komisijos posėdį paliko Socialdemokratų partijos frakcijos atstovas Stanislovas Giedraitis, teigdamas, jog nepritaria tai išvadų daliai, kuri susijusi su premjero ir prezidento institucijomis.

Dar anksčiau komisijos posėdį paliko Liberalų ir centro sąjungos frakcijos narys Valdemaras Valkiūnas. Parlamentaras išplatino pranešimą teigdamas, jog „minėtas posėdis vyko tendencingai“, neatsižvelgiant į jo kaip komisijos nario pateiktas pastabas ir pasiūlymus.

Iš viso komisijoje yra 17 narių, norint priimti sprendimus, posėdyje turi dalyvauti ne mažiau kaip devyni parlamentarai.

Seimo Antikorupcijos komisija tyrė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos direktoriaus Vitalijaus Gailiaus ir jo pavaduotojo Vytauto Giržado atleidimo aplinkybes. Abu FNTT vadovus iš pareigų atleido vidaus reikalų ministras R.Palaitis, gavęs VSD apibendrintą informaciją apie jų tyrimų poligrafu rezultatus.

Ministras panaikino minėtų pareigūnų leidimus dirbti su slapta informacija, o vėliau atleido iš pareigų. Tyrimai poligrafu atlikti dėl informacijos nutekėjimo apie planuojamus teisėsaugos veiksmus dėl banko „Snoras“.


Šiame straipsnyje: Antikorupcijos komisijaFNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

mamytė

mamytė portretas
Laikykis, Ligitai. Sveikinu jaunimėlį,kuris ieško nors minimalios tiesos.

KITAIP MASTANTIS

KITAIP MASTANTIS portretas
aciu Dievui,gal Lietuvoje prasviesies.Labiausisi norisi aiskumo ir skaidruimo,o ne dangstymosi po grifu s- slaptai. Ten ir yra patys juodziausi darbai. Saziningas- lauk is darbo,o kaobinatoriai - sisagaliai. Juk tik dabar pajudejo FNTT darbai,kodel tiek metu Boreika, prokuraturos generali niai sulai, saugumo kadriniai darbuotojai su sleifu i kgb dirbo gerai,o tas kas pajudino sirselyna - kaltas.Kai matai sazininga dirbanti vairuotoju,o sukciu vadovaujanti aukstose pareigose ima pasiutimas, bet tu esi menkas ir reikalingas tik prie seimo stoveti ir ri nkimuose balsuoti.

pastebejimai rinkejams

pastebejimai rinkejams portretas
sioje komisijoje del balsavimo ar kvorumo neturekim jokiu vilciu - is socdemciku, kniaziztu ir paxsoidu. O apie lyberius ne kalbos negali buti. Jie laksto kaip ziurkenai is posedziu. Pagarbos vertos asmenybes- Jurgis Razma, Naglis Puteikis, Agnė Bilotaitė, Aurelija Stancikienė, Žilvinas Šilgalis, Ligitas Kernagis. Sitie gal nenuvils, atlaikys spaudima. Matosi, kad jie dirba iki galo ir siekia tiesos. Informuoja rinkejus kas ir kaip vyksta, nebijo viesumo. Garbe jiems.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių