Seime - šiuolaikinis „velnio varymas“

 

Seime skambėjo gotų ir metalo muzika, demonstruotos kraujo ir smurto kupinos scenos, kalbėta apie mistiką, egzorcizmą, satanizmą. Antradienį parlamento rūmuose paskaitą apie šiuolaikinius pavojus jaunimui skaitė vienas žinomiausių Vatikano demonologų, prancūzų kunigas Benoit Domergue.

Pasiklausė ir žinomi dainininkai

„Satanizmu ir spiritizmu čia neužsiimsime, nors studijuodamas visus tuos reikalus kažkiek išmokau. Mano paskaitos tikslas visai kitoks – parodyti problemas, susijusias su šiuolaikinės kultūros poveikiu jaunimui, ir bandyti kartu ieškoti išeičių“, - pareiškė kunigas, tokiu pareiškimu nuvildamas nemažai susirinkusiųjų į Seimo rūmų konferencijų salę. Jie tikėjosi pamatyti, kaip gi atrodo spiritizmo ir egzorcizmo seansai. Vietoje to pamatė ir išgirdo, kokie yra šiuolaikinės kultūros pavojai jauniems žmonėms.

Į salę pasiklausyti B.Domergue susirinko keliolika Seimo narių, parlamento kanceliarijos darbuotojai, keli psichologai ir jaunimo ekspertai, žurnalistai, visuomenės veikėjai, taip pat žinomi jaunimo muzikos atlikėjai - Gabrielius Liaudanskas – Svaras iš „G&G Sindikato“ grupės, Viktoras Diawara iš „Skamp“ bei kiti. Tiesa, jie neišbuvo iki paskaitos galo ir nieko nepaklausė kunigo.

Beveik keturias valandas demonologas pasakojo ir atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus apie tai, kas yra šėtoniška, griaunančioji kultūra, kuo ji pavojinga jauniems žmonėms, kaip derėtų su ja kovoti.

Neigiamos subkultūros, kaip ir visos kitos, B.Domerque teigimu, paveikia jaunus žmones, ypač 14-15 metų, nes jos lengvai perduodamos įvairiais informaciniais kanalais.

Anot jo, jeigu valandų valandas klausoma muzikos, žmogus yra tiek paveiktas, kad yra pasirengęs kraštutiniams potyriams.

Palygino su vairavimu

B.Domergue pabrėžė, kad negalima ir nereikia demonizuoti visos dabartinės kultūros, nors joje ir yra gana daug provokuojančių bei pavojingų dalykų. „Internetas, filmai, videoklipai, koncertai, videožaidimai yra tie perdavimo kanalai, per kuriuos tokie pavojingi dalykai pasiekia jaunuolius“, - sakė demonologas.

Jis čia pat pabrėžė, kad „virtuali realybė yra neįtikėtinai puiki, moderni mašina“. „Tačiau jai vairuoti yra reikalingas pažymėjimas ir atitinkamų taisyklių laikymasis“, - pastebėjo B.Domergue, apgailestaudamas, kad šiuolaikiniame globalizacijos amžiuje tokių taisyklių nėra ir praktiškai viskas, kas egzistuoja internete, yra pasiekiama vaikams ir jaunimui.

Kunigas pateikė statistinius duomenis iš Prancūzijos mokyklų – esą kiekvienais mokslo metais ten įvyksta apie 25 tūkstančiai smurtinių įvykių, kasdien fiksuojama vidutiniškai po 60 agresijos prieš mokytojus atvejų. „Panaši padėtis ir kitose Vakarų valstybėse. Situacija šioje srityje, kurią skatina ir neigiamų subkultūrų plėtra, ėmė smarkiai prastėti nuo 2002-2003 metų, kai prasidėjo tikras virtualizijos ir moderniųjų technologijų bumas“, - sakė B.Domergue.

Silpniausi – kompleksuoti žmonės

Pasak kunigo, gotai, metalistai, neonaciai, satanistai yra tos jaunimo grupės, kurios maištauja todėl, kad nusivilia šiuolaikiniu pasauliu, nesuvokia jo, pristinga bendravimo su kitais žmonėmis ir supratimo, turi įvairių kompleksų. Todėl jos ir yra labiausiai pažeidžiamos ir paveikiamos neigiamų subkultūrų.

Kita vertus, B.Domergue pabrėžė, kad gotų ar metalo muzika savaime nėra blogis. „Viskam turi būti ribos. Niekad nesakiau, kad šėtonas yra visur, nereikia visko demonizuoti. Tiesiog reikia žinoti ir riboti tuomet, kai tai iš tiesų daro žalą. Išraiškos laisve negalima pridengti kraštutinumų. Viskam yra ribos“, - sakė jis.

Kunigas tikino, kad įstatymų leidėjai turi rasti, kaip riboti šiuos dalykus nepaliečiant išraiškos laisvės. „Reikia eiti kartu su jaunimu, nekritikuoti ir nesmerkti jo, nedemonizuoti, bet rasti aukso vidurį tarp to, kas yra leidimai ir to, kas yra apribojimai“, - kalbėjo jis.

Pasakė pastabą Madonai

Paskaitos metu susirinkusiems buvo pademonstruoti kai kurie pasąmonę veikiantys videožaidimai, videoklipai, nuotraukos, pagrota gotikinio roko ir metalo muzikos pavyzdžių, netgi parodyta ištrauka iš filmo, kuriame esą demonstruojamos juodosios mišios. Kunigas įspėjo, kad parodytos scenos gali smarkiai šokiruoti. Salė nusčiuvo ir pasiruošė pamatyti siaubingus vaizdus. Tačiau pusės minutės ištraukoje nebuvo nieko, kas nerodoma šiuolaikiniuose vaidybiniuose siaubo filmuose, išskyrus tai, kad, pasak demonologo, ištraukoje yra ne vaidinama, bet baisūs dalykai daromi su gyvais ir realiais žmonėmis.

Nenormalu, pasak jo, kad internetu galima laisvai žiūrėti juodąsias mišias, klipus, kuriuose rodoma, kaip kankinami žmonės: „Jaunimas paveiktas skandinavų grupių ir jų neopagonybės. Jų vaizdo klipuose yra šamanizmo pėdsakų“.

Ypač prastai B.Domergue atsiliepė apie dainininką Marilyn Mansoną. „Jo tekstai yra antikrikščioniški, satanistiški. Bet jaunuoliai sako, kad tame nieko bloga, nes esą tai toks teatras. Tačiau tai joks teatras, nes jokiame teatre nėra taip žiauriai iškreipiamas žmogus ir gyvenimas“, - tvirtino kunigas.

B.Domergue prisiminė kartą kalbėjęs su dainininkės Madonos atstovais. Koncertuose ji vaidina Nukryžiuotąjį, o kryžius galų gale apsiverčia. „Aš jiems pasakiau, kad tai mane ir daugelį kitų žmonių žeidžia ir pasiūliau ką nors panašaus padaryti su islamu, su Koranu. Atsakymas man buvo tylėjimas, nes, esu tikras, jie aiškiai neišdrįstų niekaip žeisti musulmonų. Gal tas mano klausimas kaip nors paveiks Madoną“, - vylėsi kunigas.

Vertinamas Vatikane

Prancūzų kunigas ne vienerius metus tyrinėjo tradicines ezoterikos ir magijos, muzikos ir literatūros sroves, bendrauja su jaunimo subkultūrų atstovais, vaikšto į įvairius metalo ir kitos muzikos koncertus. Taip demonologu vadinamas B.Domerque analizuoja, kas kelia jaunimo nepasitenkinimą, kaip vyksta jauno žmogaus tapatumo paieškos.

Vatikane šis kunigas yra laikomas vienu didžiausių demonologijos ir subkultūrų specialistų.

53 metų B.Domerque yra diecezinis Katalikų Bažnyčios kunigas. Baigęs religijos mokslų aukštąsias studijas Paryžiuje, jis apsigynė teologijos daktaro laipsnį Popiežiškajame Grigaliaus universitete Romoje.

Jis yra daugybės straipsnių apie naujuosius religinius judėjimus ir magijos sroves autorius, taip pat reguliariai susitinka su žmonėmis, skaito paskaitas moksleiviams bei jų tėvams.

Dvasininkas Vilniuje dar susitiks su visuomene, taip pat lankysis Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Utenoje.


Šiame straipsnyje: egzorcizmas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių