Seime nepavyksta priimti įstatymo dėl Kultūros tarybos steigimo

Seime stringa įstatymo projektas, kuriuo siūloma steigti Kultūros tarybą, kuri administruotų kultūrai ir menams skiriamas lėšas. Taip pat ji vykdytų kultūros sektoriaus stebėseną, analizuotų valstybės biudžeto lėšomis vykdomų programų, projektų ir kitų priemonių kokybę.

Jau antrąkart balsuojant dėl įstatymo priėmimo nesiregistruoja reikiamas skaičius parlamentarų. Už Lietuvos kultūros tarybos įstatymo priėmimą antradienį balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo trys, susilaikė irgi trys parlamentarai, o registravosi 69 Seimo nariai. Įstatymo priėmimui reikia, kad registruotųsi ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Vyriausybė iš esmės buvo pritarusi Kultūros tarybos steigimui, bet siūlė persvarstyti šios įstaigos pavadinimą, ir pavadinti, pavyzdžiui, agentūra, tarnyba ar departamentu. Vyriausybė pateikė ir pastabų dėl naujos įstaigos kūrimo, tarp jų - atsisakyti jos vadovo dvigubo atskaitingumo, aiškiai apibrėžti, ar tarybos valdyba yra valdymo, ar priežiūros organas.

Projektą teikianti Kultūros ministerija tvirtina, kad kultūros politikos įgyvendinimo funkcijas perdavus kitam subjektui, pačios ministerijos veikla būtų optimizuota ir koncentruota ties kultūros politikos formavimu.

Taip pat projektą pateikusi ministerija tvirtino, jog tarybai steigti papildomų valstybės biudžeto lėšų ir naujų patalpų nereikės. Tarybai įsteigti ir išlaikyti 2011-2013 metams ministerija yra suplanavusi po 940 tūkst. litų metams, įstaigai yra numatytos patalpos.
Projektas numato, kad taryba yra biudžetinė įstaiga prie Kultūros ministerijos, pagal kompetenciją įgyvendinanti valstybės politiką kultūros ministrui pavestose valdymo srityse.

Taryba priimtų sprendimus dėl kultūros ir meno projektų finansavimo, administruotų Kultūros rėmimo fondą, skirtų stipendijas meno ir kultūros kūrėjams, teiktų siūlymus ir ekspertinę nuomonę kultūros ir meno politikos klausimais.

Kultūros tarybai vadovautų Vyriausybės paskirtas pareigūnas. Numatyta, kad jis būtų skiriamas ketverių metų kadencijai ir ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės. Kultūros tarybos valdybą sudarytų renkamų 10 narių, jos sudėtį ketveriems metams irgi tvirtintų Vyriausybė, o kandidatūras atrinktų kultūros ir meno organizacijų deleguojami rinkėjai.

Šie projektai Seimui buvo pateikti patobulinus anksčiau teiktus, bet parlamente atmestus projektus dėl Menų tarybos steigimo.

Kultūros ministras Arūnas Gelūnas anksčiau yra teigęs, kad Menų taryba turėtų nebeleisti politikams daryti įtakos kultūros ir menų projektų, turinčių gauti finansavimą, atrankos procesui.


Šiame straipsnyje: Kultūros tarybaįstatymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių