Seimas vis dar taško pinigus mašinoms, pieštukams ir taksi (papildyta)

Seimo nariai nė kiek nepasimokė iš skandalų, kilusių dėl jų parlamentinių išlaidų. Mokesčių mokėtojų pinigai ir toliau leidžiami prabangių mašinų nuomai, o kai kurioms reikmėms neva skiriamos nesuvokiamai didelės sumos.

Mašinoms - pusė milijono

Per trečiąjį šių metų ketvirtį automobilių nuomai Seimo nariai išleido beveik 490 tūkst. litų. Tai maždaug 40 proc. visų parlamentinių išlaidų (arti 1,26 mln. litų).

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas už prabangų „Lexus“ automobilį paklojo daugiau kaip 6,8 tūkst. litų, vis dar nesikuklina ir „nacionalinis turtas“ Dalia Teišerskytė, mašinos nuomai iš mokesčių mokėtojų kišenės skyrusi 7,65 tūkst. litų.

Išlaidų mašinos nuomai lyderis - Tautos prisikėlimo partijos atstovas Vincas Babilius, šiam reikalui skyręs beveik visas parlamentines lėšas, 9808 litus ir 26 centus. Likusius 30 ir 24 centus, pasiekdamas maksimumą, V.Babilius paklojo Seimo kanceliarijos Transporto skyriaus paslaugoms. Šios grafos lig šiol Seimo narių parlamentinėse išlaidose nebuvo. Nedaug nuo V.Babiliaus atsiliko socdemė Birutė Vėsaitė (8,9 tūkst. Lt), „darbietis“ Valentinas Bukauskas (8,46 tūkst. Lt) bei publikos „numylėtine“ tapusi Asta Baukutė, už sudaužyto visureigio nuomą paklojusi daugiau kaip 8,3 tūkst. litų.

Kai kurie mašinų nuomos lyderiai staiga sumažino išlaidas šiam reikalui. Štai „Mercedes-Benz“ markei ištikimas liberalcentristas Arminas Lydeka, praėjusį ketvirtį už automobilio nuomą iš parlamentinių lėšų sumokėjęs 8,4 tūkst. litų, dabar apsiribojo gerokai kuklesne 5,6 tūkst. litų suma. Matyt, politikui staiga prisireikė išsiųsti kažkokį milžinišką siuntinį, mat pašto reikmėms A.Lydeka nurodė išleidęs per 3 tūkst. litų - dvigubai daugiau nei per ankstesnįjį ketvirtį.

Beje, staiga atpigo ir A.Salamakino „Lexus“ nuoma. Tačiau to nepavadinsi tendencija, mat daugelis Seimo narių už mašinų nuomą vis dar moka lygiai tiek pat ar net daugiau. Liberalcentristas Žilvinas Šilgalis paklojo beveik 7,5 tūkst. litų, o lyderiai V.Babilius ir A.Stirblytė netgi sumokėjo keliais šimtais litų daugiau.

Mašinų nuomotojų gretas papildė lig šiol šioms reikmėms pinigų neskyręs socdemas Bronius Bradauskas. Jis per trečiajį šių metų ketvirtį automobilio nuomai paklojo 4,5 tūkst. litų. Tačiau politikas paprašė dar 9 tūkst. litų iš Seimo kasos, staiga prisiminęs, kad už mašinos nuomą turėjo mokėti ir pirmąjį bei antrąjį ketvirtį.

Iki paskutinio cento

Parlamentarai ir vėl leidžia mokesčių mokėtojų pinigus iki paskutinio skatiko. Maksimali parlamentinių išlaidų suma buvo sumažinta iki 9838,50 litų - būtent toks skaičius dažniausiai sutinkamas Seimo narių pateiktose deklaracijose, grafoje „Iš viso per ketvirtį“.

Maksimalią sumą iki paskutinio cento išleido net 54 parlamentarai. Dešimtims iki „lubų“ pritrūko vos kelių ar keliolikos litų.

Tiesa, buvo ir taupiųjų, kurie kiek sumažina bendrą vidurkį. Štai etikos sargų už parlamentinių išlaidų švaistymą išbartas Gediminas Navaitis per trečiąjį šių metų ketvirtį išleido vos 1942 litus, o konservatorius Česlovas Vytautas Stankevičius pasitenkino panaudojęs tik nepilnus 82 litus iš parlamentinių lėšų.

Kam tiek benzino?

Ne ką mažiau įspūdingai atrodo kai kurių Seimo narių išlaidos degalams. Čia neabejotinas lyderis - socdemų frakcijos atstovas Stanislovas Giedraitis, per tris mėnesius deklaravęs net 7,8 tūkst. litų išlaidas kurui, tepalams ir kitoms automobilio reikmėms.

Tiek pinigų pakaktų į kuro baką įsipilti per 2 tūkst. litrų benzino. Jei parlamentaro automobilis nėra priskirtinas itin taupių klasei ir šimtui kilometrų suvartoja apie 10 litrų benzino, S.Giedraičiui per tris mėnesius reikėjo nuvažiuoti apie 20 tūkst. kilometrų. Toli gražu ne visos mašinos tiek nuvažiuoja per metus.

Valinskų kuklumas išseko

Lig šiol gana kukliai parlamentinėmis lėšomis naudojęsi Arūnas ir Inga Valinskai pastaruoju metu kiek primiršo kuklumą.

Iš kėdės išverstam buvusiam Seimo pirmininkui staiga prisireikė susiremontuoti mašiną už 4,3 tūkst. litų, o jo žmonos išlaidų spektras - daugiau nei įspūdingas. I.Valinskienė knygoms teigia išleidusi per 2,1 tūkst. litų, reprezentacinėms išlaidoms - 1,3 tūkst. Lt, ir beveik tiek pat - taksi paslaugoms.

Valinskų šeimynėlė per trečiąjį ketvirtį panaudojo beveik 18,7 tūkst. litų parlamentinių lėšų. A.Valinskas išleido kone maksimalią sumą - 9,75 tūkst. litų, o ne itin uoliai Seimo posėdžiuose besilankanti jo antroji pusė - daugiau kaip 8,9 tūkst.

Pieštukų karalius

Netekęs socialinės apsaugos ir darbo ministro posto, konservatorius Rimantas Jonas Dagys, regis, stačia galva puolė į darbus. Tam, žinoma, reikia gausybės kanceliarinių prekių, kurioms eksministras teigė paklojęs net 2,3 tūkst. litų.

R.J.Dagys - ne vienintelis Seimo narys, kanceliarinėms prekėms neva išleidęs keturženklę sumą, tačiau artimiausius konkurentus jis pagal išleistą sumą lenkia maždaug dvigubai.


Šiame straipsnyje: Parlamentinės išlaidosSeimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių