Seimas tirs buvusios Vilniaus valdžios veiklą

Seimas nepritarė opozicinės Tvarkos ir teisingumo partijos inicijuotai laikinajai komisijai, kuri tirtų dabartinės Vilniaus valdžios veiklą. Tačiau parlamentarai linkę pritarti alternatyviam valdančiųjų konservatorių pasiūlymui suformuoti komisiją, kuri imtųsi nagrinėti, kaip dirbo ankstesnė sostinės valdžia.

Atmetė opozicijos iniciatyvą

Antradienį plenariniame posėdyje tik 32 iš 81 balsavime dalyvavusio Seimo nario pritarė opozicinės Tvarkos ir teisingumo frakcijos pasiūlytam nutarimo „Dėl Seimo laikinosios komisijos numatomo didžiosios dalies Vilniaus savivaldybei priklausančio turto privatizavimo aplinkybėms ištirti sudarymo“ projektui. Prieš tokią komisiją balsavo arba susilaikė kur kas daugiau parlamentarų, nei buvo už. Todėl Tvarkos ir teisingumo pasiūlyta laikinoji tyrimo komisija nebus sudaroma.

Opozicijos inicijuota komisija turėjo tirti, ar Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) dominuojama dabartinė sostinės valdžia elgiasi teisėtai, siekdama privatizuoti beveik visas savivaldybei priklausančias įmones ir netgi parduoti jai priklausantį administracijos dangoraižį Vilniaus centre, Konstitucijos prospekte.

Šis nutarimo projektas Seimo nariams teiktas opozicijos lyderio, Tvarkos ir teisingumo partijos frakcijos Valentino Mazuronio iniciatyva. Ją buvo parėmę net 52 Seimo nariai.

„Savivalda turi teisę daryti ir teisingus sprendimus, ir klaidas. Mes čia Seime neturime teisės lyg kokie didieji broliai jai nurodinėti“, - tokią TS-LKD atstovo Kęstučio Masiulio poziciją parėmė dauguma parlamentarų.

Imtasi konservatorių projekto

Atmetus V.Mazuronio projektą svarstytas TS-LKD priklausančių parlamentarų Vaidoto Bacevičiaus ir Jurgio Razmos parengtas alternatyvus projektas, kuriuo irgi pasiūlyta sudaryti laikinąją komisiją, tačiau pavesti jai ištirti ne dabartinės, bet 2007-2008 metais dirbusios Vilniaus valdžios veiksmus. Toje valdžioje pirmuoju smuiku griežė Rolando Pakso vadovaujama Tvarkos ir teisingumo partija, sostinės meru buvo tos partijos atstovas Juozas Imbrasas.

„Sudaryti Seimo laikinąją komisiją Vilniaus miesto savivaldybės 2007-2008 metų biudžetinių lėšų iššvaistymo ir tyčinio savivaldybės varymo į bankrotą aplinkybėms ištirti“, - rašoma konservatorių siūlomame alternatyviame projekte.

Valdžia Vilniuje pasikeitė šių metų pradžioje, kai ją perėmė TS-LKD dominuojama koalicija. Meru tapo konservatorius Vilius Navickas.

Už tokį TS-LKD projektą po pateikimo pritarė 40 valdančiajai koalicijai priklausančių parlamentarų, prieš nebuvo nieko, susilaikė 7. Savaitę šis projektas bus redaguojamas, galbūt į jį įtraukiant ir V.Mazuronio projekte siūlytos tyrimo komisijos klausimus. Tuomet bus dar kartą balsuojama, ar priimti TS-LKD siūlomą nutarimą.

Prieštarauja Konstitucijai

Seimo teisininkai atkreipė dėmesį, kad Konstitucijai gali prieštarauti tiek vienas, tiek kitas nutarimo dėl laikinosios tyrimo komisijos sudarymo projektas. Mat gali kilti pavojus, kad jais parlamentas gali kištis į teisėsaugos ir kontrolės institucijų veiklos sferas.

Konstitucinis Teismas prieš kelerius metus viename savo nutarimų nurodė, kad „iš konstitucinio valdžių padalijimo principo, kitų Konstitucijos nuostatų darytina išvada, kad Seimas neturi įgaliojimų sudaryti tokių laikinųjų tyrimo komisijų, kurioms būtų pavedama ištirti dalykus, kuriuos tiriant būtų įsiterpiama į kitų viešąją valdžią vykdančių, taip pat kitų Konstitucijoje ir (arba) įstatymuose numatytų valstybės bei savivaldybių institucijų įgaliojimus“.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių