Seimas svarstys Prezidentės veto Atliekų įstatymui

Seimas sutiko svarstyti Prezidentės veto Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms, kurios galėjo gerokai išauginti kainas už gyventojų šiukšlių išvežimą.

Kai kurie valdančiosios koalicijos atstovai neigia šiuos nuogąstavimus ir tvirtina, kad bus siekiama atmesti valstybės vadovės Dalios Grybauskaitės veto.

Ketvirtadienį Seimo posėdyje Prezidentės patarėjas Nerijus Udrėnas pristatė praėjusią savaitę pasirašytą D.Grybauskaitės dekretą, kuriuo parlamentarams grąžinamas iš naujo svarstyti jų priimtos Atliekų tvarkymo įstatymo pataisos. Už tai, kad šis veto būtų svarstomas, balsavo visi 108 balsavime dalyvavę Seimo nariai.

Po savaitės Seimas tuo pačiu klausimu balsuos vėl. Tada ir bus galutinai apsispręsta, ar Seimas mano, kad Prezidentės veto yra priimtinas. Tik ne mažiau kaip 71 Seimo narys gali nuspręsti, kad veto atmetamas.

Pasak N.Udrėno, priimtosios pataisos „atveria kelią Regioninių atliekų tvarkymo centrų  privatizavimui ir monopolio įsigalėjimui atliekų bei sąvartynų tvarkymo versle“. „Įsigaliojus šioms pataisoms, žymiai išaugtų atliekų tvarkymo kaina, turtingieji mokėtų mažiau, o sąžiningi žmonės turėtų mokėti už visus. Kaina už šiukšlių išvežimą ypač padidėtų daugiabučių gyventojams“, - pastebėjo patarėjas, skaitydamas valstybės vadovės argumentus.

Prezidentės nuomone, išstūmus savivaldybių įmones ir privatizavus atliekų tvarkymo sektorių, šalies žmonės taptų privatininkų įkaitais, nes sąvartynų eksploatavimas ir šiukšlių išvežimo paslaugos bus orientuotos ne į gyventojų poreikius, o į pelną.

N.Udrėnas atkreipė dėmesį, kad viešas interesas šioje srityje turi būti apgintas.

Vetuoti Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas Prezidentės prašė Savivaldybių asociacija.

Nemažai valdančiosios koalicijos atstovų svarstymo šį ketvirtadienį metu piktinosi Prezidentės veto ir reiškė pasiryžimą jį atmesti. Apie tai pareiškė priimtųjų pataisų iniciatorius, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas, konservatorius Jonas Šimėnas, taip pat kiti Tėvynės sąjungos frakcijos atstovai Aurelija Stancikienė, Danutė Bekintienė, Evaldas Jurkevičius.

„Gėda!. Prezidentė šįkart aiškiai pasisakė už monopolistines tendencijas šioje srityje. Reikia tai garsiai pasakyti ir nevynioti čia nieko į auksinius popieriukus. Siūlau ir raginu po savaitės atmesti Prezidentės veto. Būtų gerai, kad tai padarytume triuškinančia balsų dauguma“, - diskusijose kalbėjo A.Stancikienė.

Ji įsitikinusi, kad Prezidentė buvo suklaidinta.

Bet opozicija nusiteikusi priešingai. Ji linkusi pritarti valstybės vadovės veto.


Šiame straipsnyje: Atliekų perdirbimasšiukšlės

NAUJAUSI KOMENTARAI

ju

ju portretas
kaip ikirejo jusu mokeimai yr nereikalingos aptarimos. kaip ikirejo!!!!!!

666

666 portretas
seimas eilini kart nori kenkti lietuvos zmonems ir atstovauti grupuotems , ka ir matom siai dienai pagal vien kauno miesta kad uz siuskliu isvazima meras moka tiek pat kiek pensininkas nors ju pajamos ir islaidos skiriasi 15 ir daugiau kartu

klaipeda

klaipeda portretas
Kol visi parinasi del atomines ir duju terminalo atlieku klausimas nelabai ką domina.Šiukšlių deginimo gamykla statoma lenktynių tempais rūšiavimo linijų niekas ir negalvoja padaryti na o kad gabens usieniečių šiuksles deginti ,,jei neužteks vietinės žaliavos" niekas nera ir girdejes.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių