Seimas sutinka, kad A.Valantinas dirba blogai

Seimas linkęs pritarti išvadai, kad generalinis prokuroras Algimantas Valantinas nesugebėjo tinkamai organizuoti savo vadovaujamos institucijos darbo, netinkamai vykdė savo pareigas.

Tokia parlamentarų nuomonė gali atverti kelią Generalinės prokuratūros vadovo atleidimui iš užimamų pareigų.

Antradienį Seimas svarstė parlamentinio Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) atlikto tyrimo, kaip teisėsaugos institucijose buvo tiriamas vadinamasis Kauno pedofilijos skandalas, išvadas. Po karštų ginčų balsų Seimo narių dauguma pritarė išvadų formuluotėms. Tačiau galutinis balsavimas dėl jų priėmimo numatytas šį ketvirtadienį.

TTK savo išvadose konstatavo, kad „generalinis prokuroras nesugebėjo tinkamai organizuoti jo vadovaujamos institucijos darbo bei netinkamai vykdė teisės aktuose jam numatytas pareigas“. Leidžiama suprasti, kad tai atsiskleidė galimai vilkinto Kauno pedofilijos bylos tyrimo metu.

Tačiau ne visi Seimo nariai linkę pritarti tokiai išvadai, pirmiausia baimindamiesi valdančiųjų konservatorių užmojų keisti Generalinės prokuratūros vadovą. „Mažų mažiausiai neatsakinga karti visus šunis ant generalinio prokuroro, kad paskui gautume dar vieną kišeninį, kaip kokį Kazį Pėdnyčią. Ne generalinis prokuroras kaltas, o prasta sistema, kurią turime Vyriausybės ir Seimo dėka“, - kalbėjo opozicinės Tvarkos ir teisingumo frakcijos narys Remigijus Ačas.

Jis piktinosi, kad TTK tyrė Kauno pedofilijos skandalą, nors pats komitetas ir jo vadovas Stasys Šedbaras neužtikrino tinkamos parlamentinės teisėsaugos institucijų kontrolės. „Drįsčiau kelti klausimą, kas labiau kaltas - A.Valantinas ar S.Šedbaras? Ar komiteto pirmininkas šioje situacijoje neturėtų atsistoti ir muštis į krūtinę „esu kaltas, esu kaltas, esu labai labai kaltas“, - kalbėjo R.Ačas.

Tačiau dauguma parlamentarų pritarė nuomonei, kad generalinis prokuroras netinkamai tvarkėsi savo vadovaujamoje institucijoje. Seimo narė Rima Baškienė tvirtino tikėjusi ir tebetikinti, kad generalinis prokuroras atsistatydins. „Kodėl TTK išvadose nėra rašoma, kad Seimas reiškia nepasitikėjimą šiuo pareigūnu“, - retoriškai klausė ji.

Bet pasiūlymas dėl Seimo nepasitikėjimo generaliniu prokuroru net nebuvo svarstomas parlamentarų, nes konstatuota, kad šio pareigūno skyrimo ir atleidimo klausimas yra prezidento prerogatyva.

Todėl, kai ketvirtadienį Seimas balsuos dėl nutarimo priėmimo, Prezidentė Dalia Grybauskaitė galės apsispręsti, ar generalinis prokuroras A.Valantinas gali toliau eiti savo pareigas. Dėl to ji žada apsispręsti kitą savaitę, susitikusi Generalinės prokuratūros vadovu.


Šiame straipsnyje: ValantinasKedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių