Seimas panaikino V.Matuzo neliečiamybę

Seimas ketvirtadienį patenkino generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn konservatorių Vitą Matuzą.

Už tai, kad V.Matuzą būtų leista patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, balsavo 79 Seimo nariai, prieš buvo vienas, keturi parlamentarai susilaikė. Norint priimti rezoliuciją dėl Seimo nario imuniteto panaikinimo, už ją balsuoti turi ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Generalinis prokuroras prieš porą savaičių kreipėsi į Seimą su prašymu leisti V.Matuzą patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę, nes parlamentarui norima pateikti įtarimus sukčiavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu.V.Matuzas metamus įtarimus neigia, byloje prisipažinusių įtariamųjų parodymus sako išgavus grasinimais ir spaudimu, o pačią bylą tvirtina esant bandymu susidoroti su juo kaip partijos atstovu ir pačia Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščioniais demokratais.

Teisėsaugos atstovai savo ruožtu tvirtina dar praėjusių metų lapkritį turėję operatyvinės informacijos dėl galimai nusikalstamos V.Matuzo veiklos. Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Saulius Verseckas rezoliucijos projektą rengusiai komisijai sakė, kad tuomet gavus STT surinktą medžiagą svarstyta, ar kreiptis į parlamentą dėl V.Matuzo neliečiamybės, tačiau nuspręsta, kad dar būtina patikrinti operatyvinės veiklos metu gautus duomenis.

Prokurorai tvirtina, jog ikiteisminio tyrimo metu gauti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad V.Matuzas, žinodamas, jog Seimo nariui draudžiama bet kokia forma užsiimti verslu, komercija ar kitokia privačia veikla, kuria siekiama pelno, organizavo bendrovei „Panevėžio energija“ vadovaujančių ir atsakingų darbuotojų piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, sudarant išskirtines sąlygas „ŽilVyčio kooperatinei bendrovei“ neteisėtu būdu laimėti „Panevėžio energijos“ 2010–2011 metais organizuotus keturis biokuro viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė be pridėtinės vertės mokesčio (PVM) siekia 17 mln. 503 tūkst. 40 litų.

Taip pat įtariama, kad tuo pačiu laikotarpiu Seimo narys organizavo Panevėžio miškų urėdijos urėdo ir urėdijos viešųjų pirkimų komisijos piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, sudarant išskirtines sąlygas žemės ūkio kooperatyvui „Dobilas“ neteisėtu būdu laimėti dar vieną - miško valymo ūkinių paslaugų - pirkimo konkursą, kurio vertė siekė 63 tūkst. 265 litus.

Anot prokuratūros, yra pakankamas pagrindas įtarti, kad V.Matuzas organizavo „ŽilVyčio kooperatinei bendrovei“ atstovaujančių asmenų veiksmus, 2011 metais apgaule gaunant Europos Sąjungos struktūrinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto paramos lėšas - iš viso 680 tūkst. litų.

Be to, Seimo narys įtariamas organizavęs Nacionalinės žemės tarnybos Panevėžio žemėtvarkos skyriaus vedėjos piktnaudžiavimą tarnyba, sudarant išskirtines sąlygas nesilaikant teisės aktų reikalavimų „ŽilVyčio kooperatinei bendrovei“ išsinuomoti 73 valstybinės žemės ūkio paskirties sklypus Panevėžio rajone.

Taip pat įtariama, kad dalyvaudamas Panevėžio miškų urėdijos organizuojamose profesionaliose medžioklėse, V.Matuzas piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi nemokėdamas už jas privalomų mokesčių bei klastojo dokumentus apie sumedžiotus žvėris ir sumokėtus mokesčius.

Generalinis prokuroras teigė, kad įtarimai šioje byloje pateikti jau 22 asmenims, pasak D.Valio, dauguma įtariamųjų, visiškai arba iš dalies, duodami parodymus pripažino savo kaltę.Įtarimai piktnaudžiavus tarnyba dėl galimai neskaidrių „Panevėžio energijos“ viešųjų pirkimų šioje byloje yra pateikti Seimo nario žmonai Danutei Matuzienei.


Šiame straipsnyje: Vitas Matuzasneliečiamybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

xx

xx portretas
jeigu bus teisingumas šioje šalyje,tai pasiliksiu čia gyventi...ir ne tik aš.

Kadencijos pabaiga

Kadencijos pabaiga portretas
Pagrindinis nusikaltimas - visuomenės turto nuteriojimas. Šią kliūtį pakišo V.Landsbergis, K.Prunskienė, G.Vagnorius, V.Terleckas. Praradus finansus, įmones, apyvartinį ir pastovųjį kapitalą, nėra nuoseklios proporcingos ekonominės veiklos. Viskas daroma, kad būtų blogiau, o ne dėl žmonių gerovės. Nėra paskirstymo ir kontrolės pašlijusių ekonominių santykių atveju. Smulkmeninė veikla ir privačiasavininkiška pasaulėžiūra trikdo ekonominių santgykių vystymąsi.

ops

ops portretas
Labai gerai. Tegul dabar atsako uz savo darbelius. Reiktu panaikinti ir jo stumtus istatymus. Pvz.: nauja zemes mokescio skaiciavimo nuo rinkos vertes tvarka. Negi mes gyvensim pagal nusikaltelio prastumtus istatymus???
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių