Seimas panaikino teisėjos N.Venckienės neliečiamybę

Seimas panaikino teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę. „Už“ tokį Seimo sprendimą pasisakė 73, „prieš“ 20, dar 9 parlamentarai susilaikė. Tokiai rezoliucijai priimti reikia ne mažiau kaip 71 balso „už“.

Ketina dalyvauti Seimo rinkimuose

Už teisėjos imuniteto panaikinimą balsavo didesnė dalis konservatorių frakcijos, visi išskyrus vieną socialdemokratai, Liberalų sąjūdžio atstovai, visi išskyrus vieną liberalcentristai. Vieningai prieš buvo Krikščionių partijos frakcijos atstovai, balsavime nedalyvavo didžioji dalis „tvarkiečių“, pusė „darbiečių“ atstovų.

Panaikinus Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės neliečiamybę, ji netrukus Seime žurnalistams pareiškė, jog pati artimiausiomis dienomis ketina trauktis iš pareigų ir imsis formuoti „Lietuvos sąrašą“, apie kurį praėjusią savaitę paskelbė visuomenininkas Darius Kuolys.

„Aš jau nebegaliu dirbti teisėja. Vadovaujant Gintarui Kryževičiui tam nėra jokių galimybių. Jam vadovaujant, reiškiant savo nuomonę, viskas aišku: jokios tiesos nebus pasiekta niekada“, – paklausta, ar nusivilks teisėjos mantiją, antradienį sakė teisėja.

Kada tai galėtų įvykti, ji nepatikslino: „Kai parašysiu (pareiškimą – red. past.), jūs sužinosite“.

"Pagrindas formuoti „Lietuvos sąrašą“ bus „Drasos kelias“. Formuojant sąrašą aš tikrai vadovausiu“, – paklausta, su kuria partija galėtų siekti Seimo nario mandato, teigė N.Venckienė.

Ji neatskleidė, kurioje apygardoje galėtų kandidatuoti, tik pakartojo, kad su E.Jurkevičiumi, kuris jai metė iššūkį ir pasiūlė bolatiruotis Klaipėdoje, nesivaržys.

Teisėja pareiškė, kad jai nepalankų sprendimą priėmusios laikinosios komisijos pirmininkas Evaldas Jurkevičius Seimo rinkimuose jai būtų ne konkurentas.

„E.Jurkevičius man – ne konkurentas. Nei jo veidas, nei jo veiksmai nesudaro pagrindo abejoti, ar jis ar aš būsiu išrinkta“, – antradienį sakė teisėja, paklausta, kaip vertina konservatoriaus jai mestą iššūkį į Seimą kandidatuoti kartu su juo, Klaipėdoje, Baltijos vienmandatėje apygardoje.

Vertindama Seimo priimtą sprendimą panaikinti jos teisinę neliečiamybę, ji pakartojo, kad „čia dar ne pabaiga“.

„Viskas paaiškės. O iš esmės tai aš per daug į galvą neimu (Seimo sprendimo – red. past.). Čia ne brolį laidoti ar mergaitę prievarta ištempti. Panašaus sprendimo ir tikėjausi“, – komentavo N.Venckienė.

Nusprendė neperžiūrėję vaizdo įrašo

„Vienintelis kelias Seimo laikinajai komisijai buvo nesiūlyti naikinti neliečiamybės, o kai generalinis prokuroras D.Valys turės galimybę pateikti įrodymus, tada spręsti“, – atvykusi į Vilnių prieš Seimo balsavimą žurnalistams sakė teisėja.

Jai buvo leista pasisakyti ir plenarinių posėdžių salėje. „Pedofilijos bylos įvykių tęstinumas persikėlė į Seimą“, – taip savo kalbą Seimo nariams pradėjo N.Venckienė, aiškinusi, kad yra nekalta ir su ja bandoma susidoroti.

„Nėra jokių įrodymų, kad aš padariau nusikalstamas veikas ir tų įrodymų komisija neišsireikalavo“, – aiškino N.Venckienė.

Jos teigimu, su ja bando susidoroti pats generalinis prokuroras Darius Valys – esą kokia prasmė bausti už vieno interviu metu pasakytus žodžius po daugiau nei vienerių metų pertraukos.

Teisėja priminė, kad už savo neetiškus ir teismus žeminančius pasisakymus jau buvo nubausta anksčiau – Teisėjų taryba jai skyrė griežtą papeikimą.

Ji sako, kad panaikinti jos neliečiamybę prašoma ne dėl galimai nusikalstamų veiksmų, o dėl aktyvios jos rėmėjų veiklos.

„Aš, ketverius metus kovojusi už tiesą, šiandien turiu aiškintis Seime. Akivaizdu, kad šis kreipimasis į Seimą susijęs ne su mano kokiais nors nusikalstamais veiksmais, o su mane palaikančių žmonių aktyviais protestais“, – Seime iš tribūnos svarstant jos neliečiamybės klausimą sakė teisėja.

Ji taip pat pridūrė, kad antstolė Sonata Vaicekauskienė meluoja, siūlė pasižiūrėti „Youtube“ svetainėje esančią filmuotą medžiagą, aiškino, kad jos brolio Drąsiaus Kedžio dukra „buvo išplėšta iš jos rankų“.

Aiškindama teismo sprendimo nevykdymą, ji teigė tiesiog negalėjusi jo įvykdyti be prievartos prieš vaiką ar apgaulės.

Teisėja kartojo nenorėjusi grąžinti mergaitės į aplinką, kur „jai į burną kišo sysalus“. O S. Vaicekauskienė esą norėjo, kad globėja mergaitei išaiškintų, jog tai normalu.

„Keturi kaltinimai – dėl gegužės 17 d. mergaitės pagrobimo. Reikėjo atnešti vaizdo įrašą ir leisti peržiūrėti, kas tada įvyko, tada būtų aišku, kas nusikaltėlis, kas auka. To nebuvo padaryta“, – taip savo pasisakymą baigė N.Venckienė.

Stebėti posėdžio dėl N.Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimo atvyko nemažai žmonių. Plenarinių posėdžių salės balkone beveik neliko tuščių vietų, Seime sustiprinta apsauga. Buvo matyti kelios dešimtys N.Venckienės šalininkų, vienas vyras laikė gedulo kaspinu perrištą trispalvę.

Balsavimą pavadino politiniu cirku

Tvarkos ir teisingumo Seimo frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis balsavimą pavadino politiniu cirku. Jis kartu su dauguma frakcijos narių balsavime nedalyvavo. „Čia buvo žaidžiami politiniai žaidimai, bandoma suvedinėti vienokias ar kitokias politines sąskaitas. Mes tokiame politizuotame farse nematėme galimybės dalyvauti“, – rėžė V.Mazuronis.

Pasak jo, įtarimai N.Venckienei pateikti tam, kad būtų nukreiptos žmonių emocijos ir dėmesys nuo visiško valstybės neveiksnumo. „Vietoje šio cirko valstybė turėtų užsiimti esminiais klausimais: nagrinėti pedofilijos bylas, atsakyti žmonėms į klausimus dėl Drąsiaus Kedžio ir Andriaus Ūso mirčių, pradėti kovą su galimai prievartaujamais vaikų globos namų auklėtiniais. Taip gal pavyktų bent kiek atstatyti pasitikėjimą teisėsauga“, – siūlė V.Mazuronis.

Jis nesiėmė prognozuoti, kaip N.Venckienei sektųsi rinkimuose. „Visų politikų likimas yra rinkėjų rankose“, – teigė Seimo narys.NAUJAUSI KOMENTARAI

vvv

vvv portretas
Patiko teisėjos kontekste žodis "veidas"

..

.. portretas
to pirmam.. tenai pas ji ne veidas oryzas snukis...o gal ryza sikna?

aha

aha portretas
tikrai, normalus zmogus jai ne konkurentas,bendrauja venskiene tik su velniais, visai praradus sazine bobele,
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių