Seimas nori mažinti algas būsimiems parlamentarams

Kadenciją baigiantis Seimas pakutinėmis dienomis susizgribo  tartis, ar nuo tūkstantinių parlamentarams mokamų priedų reikia nuskaičiuoti mokesčius. Jei bus nuspręsta mokesčius nuskaičiuoti, būsimieji parlamentarai gaus apie
1,5 tūkst. litų mažesnius atlyginimus.

Šiuo metu Seimo narių kanceliarinėms ir degalų išlaidoms kompensuoti iš valstybės biudžeto skiriama maždaug po 6,5 tūkst. litų, nuo kurių neatskaitomi mokesčiai ir už juos parlamentarui nereikia atsiskaityti. Šie priedai didesni ir už Seimo narių algas, kurios „į rankas“ svyruoja apie 5 tūkst. litų, praneša Lietuvos televizijos Naujienų tarnyba.

Jei Seimo narys yra dar ir Vyriausybės narys, į jo kišenę per mėnesį subyra apie 20 tūkst. litų – neapmokestinti priedai sudaro apie pusę.

Analitikai sako, kad Seimas, reglamentuodamas algų mokėjimo tvarką kitoms institucijoms, pats tokios atsakomybės vengia. „Tai yra lyg ir bandymas pridengti tai, kiek iš tikrųjų gauna Seimo nariai, ir tas bandymas šiais laikais jau tampa juokingas“, – tvirtina Lietuvos laisvosios rinkos instituto vadovas Remigijus Šimašius.

Tačiau, nepaisant ne kartą išsakytos kritikos, kad tautos išrinktųjų algų priedai turi būti skaidresni ir viešesni, apie jų apmokestinimą prabilta tik dabar. „Mano siūlymas – visus priedus, kurie šiandien mokami Seimo nariui, skaičiuoti kaip darbo užmokestį, nuo jų skaičiuoti gyventojų pajamų mokestį ir sodros mokesčius“, – aiškina Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas.

Jei Seimui pavyktų priimti šį nutarimą, nuskaičius mokesčius būsimieji parlamentarai gautų apie 1,5 tūkst. litų mažesnius atlyginimus.

Sau keisti atlyginimų Seimo nariai negali, todėl jei suspėtų balsuoti, parlamentarai algas pakeistų juos pakeisiantiems kolegoms.


Šiame straipsnyje: Seimasalgosatlyginimaipriedai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių