Seimas netirs Vilniaus valdžios veiklos

Seimas nesutiko sudaryti laikinosios komisijos, kuri tirtų, kodėl per pastaruosius kelerius metus Vilniaus savivaldybėje susidarė šimtamilijoninės skolos ir ar teisėtai elgtųsi dabartinė sostinės valdžia, jeigu parduotų miestui priklausantį turtą.

Seimo nariai antradienį daugiau kaip valandą gana karštai svarstė nutarimo „Dėl Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl Vilniaus miesto savivaldybės ypatingos finansinės padėties susidarymo priežasčių ir aplinkybių ištyrimo sudarymo“ projektą. Tačiau galų gale parlamentarai nusprendė jam nepritarti. Už tai, kad Seimo nutarimui po svarstymo būtų pritarta, balsavo 43 parlamentarai iš 90 dalyvavusių balsavime, prieš buvo 8, susilaikė 39.

Dauguma Seimo narių sutiko, kad tokios komisijos sudarymas galėtų prieštarauti Konstitucijai, nes parlamentinis tyrimas galėtų pažeisti savivaldos principus, „įsiterptų“ į kitos valdžios šakos kompetenciją.

Rudens pradžioje opozicinė Tvarkos ir teisingumo frakcija inicijavo Seimo laikinąją komisiją, kuri ištirtų, ar teisėtai elgiasi dabartinė sostinės valdžia, planuodama parduoti didžiąją dalį miestui priklausančio turto, įskaitant ir centre esantį savivaldybės dangoraižį.

Atsakydama į šią iniciatyvą valdančioji Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) parengė alternatyvų projektą, kuriuo pasiūlė, kad Seimo komisija išnagrinėtų, kodėl per 2007-2009 metus, kai sostinės mero poste buvo Tvarkos ir teisingumo atstovas Juozas Imbrasas, Vilniuje susidarė didžiulės skolos, kurias dabartinis meras, TS-LKD narys Vilius Navickas turi stengtis padengti, ieškoti įvairių galimybių tai padaryti.

Lapkritį Seimo nariai sutarė, kad abi iniciatyvas reikėtų sujungti į vieną ir sudaryti laikinąją komisija, kuri ištirtų ne tik J.Imbraso laikais susidariusią skolą, bet ir dabartines idėjas padengti ją pardavus dangoraižį.

Tačiau TS-LKD frakcijos seniūno Jurgio Razmos suformuluotame nutarime dėl bendros komisijos akivaizdžiai vengta kelti klausimus dėl V.Navicko idėjų parduoti savivaldybės turtą, praktiškai keliant klausimus tik dėl 2007-2009 metais valdžiusio J.Imbraso padarytų skolų.

„Tas dokumentas yra toks smulkaus, „razmiško“ keršto pavyzdys“, - sakė Tvarkos ir teisingumo frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis.

Socialdemokratas Vytenis Andriukaitis klausė, ar sudarydamas laikinąją tyrimo komisiją Seimas „nepažeidžia Konstitucijos ir neįsiterpia į savivaldos kompetenciją“. „Užsiimamame maskaradu kažkokiu“, - piktinosi jis.

Nutarimo svarstymo metu buvo pritarta opozicijos pasiūlymui, kad komisija tirtų Vilniaus savivaldybės veiklą nuo 2002 metų iki pat šių dienų. Jeigu tam būtų pritarta, Seimo komisijai tektų nagrinėti ne tik V.Navicko ir J.Imbraso, bet ir mero Artūro Zuoko laikus. „Reikia neapsiriboti tik dviejais metais, o imti mažiausiai septynerius-aštuonerius metus. Nes jeigu liks tik dvieji metai, tuomet bus akivaizdu, kad yra žaidžiami politiniai žaidimai, keršijant iki dabartinių konservatorių dirbusiai J.Imbraso valdžiai“, - sakė Seimo narys Valerijus Simulikas.

Tačiau kai atėjo laikas balsuoti, dauguma parlamentarų išvis nepritarė tam, kad būtų sudaryta Seimo laikinoji komisija Vilniaus miesto esamos ir buvusios valdžios veiklai tirti.


Šiame straipsnyje: Seimasvilniaus savivaldybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių