Seimas nepritarė ministro siūlymui dėl sveikatos paslaugų finansavimo

Seimas nepritarė sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio pateiktoms Sveikatos draudimo įstatymo pataisoms, kuriomis būtų nustatomos sąlygos dėl ligonių kasų ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų sutarčių dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų sudarymo.

Už pataisas po pateikimo balsavo 48 Seimo nariai, prieš buvo 24, susilaikė 34 parlamentarai. Už pataisas vieningai balsavo tik socialdemokratai ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai, kitų frakcijų atstovai, išskyrus pavienius balsus už, buvo prieš arba susilaikė.

Pataisomis siūlyta, kad teritorinės ligonių kasos ir asmens sveikatos priežiūros įstaigos sutartys dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų, kurių teikimo išlaidos praėjusiais kalendoriniais metais tai asmens sveikatos priežiūros įstaigai nebuvo apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų, būtų sudaromos, jeigu atitiktų tam tikras sąlygas.

Sąlygos nurodytos trys: pageidaujamų teikti stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų, brangiųjų tyrimų ir procedūrų teritorinės ligonių kasos veiklos zonos paslaugų vartojimo rodiklis būtų bent 10 proc. mažesnis nei šalies paslaugų vartojimo rodiklis; asmens sveikatos priežiūros įstaiga pageidautų teikti kompensuojamas paslaugas, kurių teikimą nutraukė kita asmens sveikatos priežiūros įstaiga; asmens sveikatos priežiūros paslaugoms teikti ar jų plėtrai būtų skiriamos papildomos PSDF lėšos.

Opozicijai priklausantys parlamentarai įžvelgė, jog tokios pataisos būtų nukreiptos prieš privačias gydymo įstaigas.

Pataisas inicijavęs sveikatos apsaugos ministras tvirtina pataisas teikęs atsižvelgdamas į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo lapkričio 19 dienos sprendimą, kad ankstesnio ministro 2009 metų gruodžio 18 dienos įsakymas įsakymas dėl teritorinių ligonių kasų ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų sutarčių sudarymo tvarkos aprašo. Kaip teigiama pataisos aiškinamajame rašte, tokių sutarčių sudarymo sąlygos turi būti tvirtinamos ne ministro įsakymu, o įstatymu.NAUJAUSI KOMENTARAI

algirdas

algirdas portretas
Pagarba ministrui Andriukaiciui.Taip-jis nuostabiai protingas ir jautrus zmoniu bedoms.Todel matyt ir iniciavo tokias pataisas.Gaila,kad liberalai trukdo,zinoma jie visada buvo turtinguju pusejeJuk gerb.Andriukaitis nori zmonems gero,zino,kad dar daugeliui zmoniu labai reikalingas nemokamas gydymas.O privacios klinikos tiesiog apiplesineja ligonius/juk daug zmoniu gyvena skurdziai/Privacios klinikos pakonsultuoja karta ir guldo ligonius i viesasias istaigas,nes dauguma siu istaigu vadovai yr skyriu vedejai ar dar kokie pavaduotojai..Beto labai brangiai jie lupa uz konsultacijas,ka jau bekalbeti uz tyrimus ir kt.Tegu cia gydosi liberalai Steponavicius ,Simasius,kuriu atlyginimai desimtimis kartu didesni uz daugumos eiliniu pilieciu.Geda buvo klausantis Seime vykstant diskusijoms siu liberalu kalbu.Vel pasirode,kad liberalai yra turtinguju puseje.Gaila,kad jie nesupranta eiliniu zmoniu vargu.Tiesa pats agresyviausias liberalas yra E.Masiulis,kuriam nerupi eiliniai zmones.

algirdai

algirdai portretas
visiskai nusisneki, destai mela, andriukaitis bande iteisinti neprotinga istatyma, kaip glaima priversti zmones kreiptis i valdiska istaiga, jei joje nekokybiskos paslaugos? tai zmogus gi renkasi kur jis gaus sveikatos prieziuros paslaugas, jei zmones bega is valdisku istaigu tai reiskia, kad ten paslaugos apgailetinos, komunizmas baigesi, o kiek kas gauna atlyginimo tai nereiktu skaicioti, nes jei esi tinginys ar netiksa tai tiek ir teuzdirbi, o protingas zmogus ir Lietuvoje uzsidirba padoriai, manau esi tipiskas pavydus poostsovietinis lietuvis

to 2

to 2 portretas
Žmogau, juk privati įstaiga visvien tave siunčia į valstybinę :) ar ne taip? Oi kiek tokių pavyzdžių :) Aišku, nekalbu apie rimtas privačias klinikas, kurių gal pora tėra visoje Lietuvoje :)
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių